AATY - 4. kapitola

5. března 2013 v 10:21 | Tessee |  Glee Fanfiction - After all those years

... "Panebožepanebožepanebože!" vlétl Kurt do Katiny kanceláře a zhroutil se na židli naproti ní.
"Um... stalo se něco?" zeptala se Kate kamaráda. ...

AN: Je sice trochu kratší, ale je tu další kapitola AATY :-) Taková trochu vyplňující...4
Blaine seděl ve své kanceláři, kterou sdílel s kolegyní Jess a koukal do blba. Už to takhle trvalo asi půl hodiny a blondýnka naproti němu ho pobaveně sledovala a přemýšlela, za jak dlouho se její kolega a kamarád pohne.
"Blaine?" zkusila na něj promluvit, ale on nereagoval. Bylo poznat, že nad něčím přemýšlí.
"Blaine," promluvila na něj znovu. Ale pořád se nic nedělo.
"Blaine Andersone," zkusila to potřetí a tentokrát mu zamávala před obličejem. To už sebou konečně trhnul a začal vnímat.
"Co?" zeptal se trochu poplašeně.
"Nic," smála se Jess. "Jenom tu už asi půl hodiny sedíš a koukáš do blba. Nechceš se svěřit?"
"S čím jako?" dělal, jako že se nic neděje. Jenže zapomněl, že ho Jess zná už docela dlouho a prostě to na něm pozná.
"S tím, co tě tak trápí. Hele, já na tobě vidím, že tě něco žere, tak co je to? Něco s Meg? Nějaké problémy ve škole? Někdo jí ubližuje?" začala chrlit, co jí napadalo.
"Ale vůbec ne. Meg je v pohodě," řekl Blaine a Jess si trochu oddechla.
"Tak co teda?" vyzvídala dál. Blaine se chvíli trochu ošíval a přemýšlel, jestli se jí svěřit, nebo ne. Jenže nakonec došel k názoru, že s někým si o tom promluvit potřebuje a Jess je momentálně nejvhodnější osoba, vzhledem k tomu, že v tomhle městě skoro nikoho jiného nezná. Zhluboka se tedy nadechl a spustil.
"Už jsem ti někdy vyprávěl, jak jsem potkal Jacka?" zeptal se. Jess mlčky přikývla a nechala ho pokračovat. "A vyprávěl jsem ti taky, proč jsem začal pít?"
"To bylo kvůli tomu bývalému příteli?" zkusila to.
"Přesně. Nebo spíš proto, že jsem díky svojí blbosti ztratil jediného člověka, kterého jsem kdy doopravdy miloval," na chvíli se odmlčel. "Každopádně, jsem toho samého člověka, Kurta, zase potkal."
"No neblázni! Kde?!" vydechla Jess.
"Učí Meg. Je to její nejoblíbenější učitel."
"Wow. A jak jste na sebe reagovali?" vyzvídala.
"Nejdřív hodně špatně. Vůbec se se mnou nechtěl bavit. Pak jsem ho potkal v baru a protože byl docela opilý, začal mi všechno vyčítat. Nedivím se mu," sklopil oči.
"To je mi líto, Blaine," řekla Jess a Blaine jenom pokrčil rameny.
"Jenže my jsme se včera potkali v tom baru znova. Tentokrát už byl tak opilý, že mě barman poprosil, abych ho odvezl domů. Nakonec jsem ho odvezl k sobě a když trochu vystřízlivěl, tak si chtěl povídat. Nedalo mi to a řekl jsem mu všechno," dodal potichu.
"Tak to je dobře, ne? Alespoň jsi to ze sebe dostal," podotkla Jess a Blaine přikývl.
"Ráno, když jsem se vzbudil, už byl pryč. Ale nechal mi na konferenčním stolku tohle," řekl a podal Jess papírek s Kurtovým rukopisem. Blondýnka si ho přečetla a usmála se. "Tak to je super, ne?" Blaine zase trochu sklopil oči, usmál se a začervenal.
"Aww, ty ho zase chceš zpátky, že jo? Že jo?!" výskala Jess nadšeně. Blaine složil obličej do dlaní.
"Já nevím, Jess. Teda... samozřejmě, že bych ho chtěl zpátky, ale já nevím, jestli to ještě jde. Je to už tolik let a navíc, to, že mi odpustil neznamená, že chce být zase se mnou."
"Nezjistíš to jinak, než že si s ním o tom promluvíš," podotkla.
"Já nevím..."
"Ale ano, Blaine. Tak ho třeba někam pozvi. Třeba jenom jako kamaráda. Takový... přátelský zavzpomínání na starý časy. Třeba to postupem času zase přeroste v něco víc. A nebo třeba zjistíš, že by to chtěl taky vrátit."
Blaine nad tím začal uvažovat, ale Jess v z jeho úsměvu poznala, že už spíš přemýšlí nad tím, kam ho pozve.

"Panebožepanebožepanebože!" vlétl Kurt do Katiny kanceláře a zhroutil se na židli naproti ní.
"Um... stalo se něco?" zeptala se Kate kamaráda.
"Mhmm..." přikývl modrooký učitel s obličejem zabořeným v dlaních.
"Dobře... a řekneš mi taky co?" zkusila to Kate.
"Včera jsem se hrozně opil a skončil jsem u Blaina v bytě. Všechno jsme si vyříkali, ve vší počestnosti, a nakonec mě nechal přespat u sebe na gauči. Ráno jsem odešel dřív, než se probudil, ale nechal jsem mu vzkaz, že mu odpouštím. Taky myslím, že ho miluju a chci ho zpátky," řekl rychle na jeden nádech.
"Um... wow. Tak tohle jsem nečekala," prohodila jeho kamarádka. "Co se stalo s tím naštvaným Kurtem, který tvrdil, že už s ním nechce mluvit, pokud to nebude nezbytně nutné?"
"To netuším," pokrčil rameny. "Každopádně je pryč a místo něj je tu zmatený Kurt, který neví, co má dělat."
"OK... Myslíš, že to chce taky vrátit zpátky?" zeptala se.
"Já nevím, Kate," zaúpěl. "Kdybych to věděl, tak tu teď nesedím s tebou."
"Tak se ho na to zeptej."
"To není tak jednoduché!"
"Proč ne? Tvrdíš, že jste si všechno vyříkali. Tak ho třeba někam pozvi, trochu se pobavte a zjisti, jak na tom je..."
"To nejde, Kate."
"Proč ne, proboha?" nechápala.
"Protože... co když zjistím, že už to nejde vrátit? Co když už je to moc dlouho a moc se toho stalo? Co když si zase budu dělat naděje a pak budu mít zlomené srdce. Bojím se, že už to podruhé nedám..." pronesl potichu.
Kate ho povzbudivě chytla za ruku. "Já chápu, že se bojíš. Ale není lepší využít šanci a risknout to, než jí úplně propásnout a pak si to navždycky vyčítat? Jsme kamarádi už dost dlouho na to abych věděla, že tenhle Blaine je člověk, co k tobě patří. Ty se nikdy na nikoho nevážeš a podle mě je to kvůli němu... Já neříkám, že do toho máš jít po hlavě, protože přeci jenom, už jednou ses spálil. Ale na druhou stranu, lidi se mění, dospívají. A podle toho, cos mi o něm řekl, se Blaine změnil hodně. Vím, žes říkal, že jste si to vyříkali, ale myslím, že teď je čas vybudovat pomalu zpátky to, co mezi vámi bylo. Vzpomeň si, proč vám spolu bylo tak dobře. Pokud vím, tak jsi říkal, že jste, kromě jiného, byli nejlepší kamarádi. Nemusíš mu hned říkat, že ho miluješ. Zkus s ním nejdřív být zase jenom kamarád," promlouvala mu do duše. Kurt seděl a přemýšlel. Možná, že má Kate pravdu. Možná, že by měl nejdřív zkusit vrátit mezi Blaina a sebe jejich přátelství a pak až zjistit, jestli by šlo vrátit i to ostatní.

Blaine přecházel po chodbě, před Kurtovým kabinetem, sem a tam, a byl čím dál tím nervózní. Po tom, co chtěl s nadšením modrookému učiteli zavolat a navrhnout mu, aby spolu někam zašli, zjistil, že nemá jeho číslo. Navíc, jeho kuráž postupně upadala a než došel z práce domů, zavrhl to úplně. Trvalo mu necelý měsíc, než se znovu odhodlal, že to udělá. A tentokrát radši osobně, aby z toho nemohl jen tak snadno vycouvat.

TBC
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

AATY - Četl/a jsem 4. kapitolu?

ANO

Komentáře

1 Kate Kate | 5. března 2013 v 11:53 | Reagovat

jeeeeeeej, uz aby to pokracovalo, tesim sa... :-D

2 Andílek Andílek | 5. března 2013 v 15:26 | Reagovat

to bylo super.................... pis,pis,pis dal....................tohle je moje nejoblibenejsi povidka :-D  :D  :-)

3 Michelle Rory Michelle Rory | 5. března 2013 v 15:54 | Reagovat

úžasný... :))

4 Andílek Andílek | Web | 5. března 2013 v 15:58 | Reagovat

co to sakra je? O_O ta přezdívka nade mnou, jsem v šoku :D  :D, to jako opravdu.
No ale k povídce, opravdu úžasný, líbí se mi jak jim obě radí

5 Christy Christy | Web | 5. března 2013 v 21:04 | Reagovat

Ouuuu....líbil se mi proslov Kurta....chudák, naprosto si umím představit, jak rychle to ze sebe chudáčik chrlí..:-D
Kapitolka užasná, nevím co dál k tomu říct...snad jen...TĚŠÍM SE NA POKRAČOVÁNÍ ;-)

6 Cherry La´Push Cherry La´Push | Web | 6. března 2013 v 16:26 | Reagovat

Huráá, konečně pokračování :)...Bylo to skvělý.. Těšim se na dlaší díl :)

7 Nicole Damita Nicole Damita | 6. března 2013 v 16:31 | Reagovat

Bolo to super teším sa ako to bude nabudúce :-D

8 Nikola Nikola | Web | 6. března 2013 v 17:37 | Reagovat

Ouuu tak tahle kapitolka byla skvělá, moc pěkná vážně! Oni jsou kluci tak roztomilý. Oba by chtěli být zase spolu, ale prostě jsou moc zabednění na to, aby se o to aspoň pokusili! Už jsem si do rukou brala tyčku, že je tim pacnu po hlavě, jako bych doufala, že se jim rozsvítí a pak přišel konec kapitolky, já odhodila tyčku a rozzářila jsem se.
"Konečně Blaine!" :D Ufff to se mi ulevilo a strašně se těším na pokráčko. Jsem vážně zvědavá, jak to bude probíhat a kdy si padnou do náruče! :D

9 Tamuš Tamuš | Web | 7. března 2013 v 16:06 | Reagovat

Bwahahaha, finally! Asdfghjkl co to Blaineovi tak trvalo? Geeez... *kroutí hlavou* ale co, lepší pozdě než nikdy. (úplně vidím tu kavárničku, jak se sardinkujou u toho pidi stolečku a nakonec ještě zajdou k Blaineovi a on ještě uvaří a 18+ :3)

...jsem v pořádku. Přísahám. Opravdu! A ty piš!

10 Issy Issy | 7. března 2013 v 19:17 | Reagovat

Superb!  I'm seriously considering dying from this cuteness.  We were like `Oh,come on, you love each other` for the whole chapter (me and Therese). Theri thinks, that it should be Kurt who makes steps now, because at the end, it was Blaine whocaused the problem last time. And that Czech grammar is really hard.
About Gee: She says her greetings to everyone here. Unfortunately, she is not able to be there with you right now, because her father beated everything from her phone,the last wifi thing she had (also tried to beat everything from HER, but he can never be successful in this). A little problem with church, haha. Fortunately, she has bithday on Saturday and I SERIOUSLY THINK she`s going to have a wifi connection in no time :D

11 Tessee Tessee | 8. března 2013 v 11:34 | Reagovat

Moc vám všem děkuju! Jsem ráda, že se vám tahle kapitola zase líbila :-)
Tamuš: Vždyť víš, že já 18+ nepíšu... ;-) :-D
Issy: Teď nevím, jestli mám odpovídat v češtině nebo v angličtině :-D zkusím to česky a kdyby něco, tak to pak ještě přeložím ;-) Děkuju tobě i Therese za podnětnou připomínku:-) A máš pravdu, česká gramatika je sakra těžká, a to někdy i pro Čechy :-D vůbec vám nezávidím, že se jí musíte učit! Jinak popřej prosím za mě Gee všechno nejlepší k narozeninám. Doufám, že se jí zase brzo povede lépe a že jí tu zase uvidíme! :-)

12 Tamuš Tamuš | Web | 8. března 2013 v 14:49 | Reagovat

[11]: Snít můžu, ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama