Peace & Love - 3. kapitola - I. ČÁST

11. ledna 2013 v 0:26 | Tessee |  Glee Fanfiction - Peace&Love


... "Děkujeme, dámy a pánové," uklonil se trošičku. "Naše další písnička bude pro naše mladší publikum a je od vám všem velmi dobře známé kapely The Beatles," oznámil a mladší část publika šťastně zavýskala. "Jmenuje se All My Loving a rád bych ji věnoval svým dvěma přátelům, kteří nás dnes přišli podpořit, Kurtovi a Michelle," usmál se šibalsky na ty dva. ...

AN: Je to tady! Zvládla jsem to a napsala třetí část Peace & Love! Jste rádi? :-D Já doufám, že se vám bude líbit. Je to zase HODNĚ o těch písničkách. Tentokrát jsem ale udělala drobnou změnu a nejsou u všech slova. Zase vám tam ale vždycky vložím youtube video, které ta slova v naprosté většině má, takže si ji můžete pustit přímo tam, kde patří. Tak příjemné čtení a poslech!
PS: Ta slova z těch písniček jsou úzce provázaná s dějem, takže doporučuju přečíst nebo poslechnout alespoň kousek ;-)
Tessee3
Samozřejmě, že Kurt nedokázal Michelle odmítnout. Byla to jeho nejlepší kamarádka a byla tak nadšená představou, že uvidí New York. A tak se stalo, že se po skončení festivalu modrooký kluk a jeho blonďatá dívka, vydali společně s Molly, Johnym a Jimem, Lucy, Peterem, Andym a Blainem, do velkého města jménem New York.
Jediné, na čem Kurt trval bylo, že budou s Michelle bydlet v hotelu. Blondýnka sice chtěla zažít opravdický squat, ale modroočko trval na tom, že to není nic pro ně a že se tam zajdou jenom podívat. Štěstí bylo, že kromě Blaina s ním všichni souhlasili.
Jejich hotel sice nebyl tím nejluxusnějším ubytováním a i jejich pokoje na univerzitních kolejích vypadaly lépe, ale alespoň měl Kurt klid od kudrnatého kluka, co mu děsně lezl na nervy.

Blaine, Johny a Jim si vydělávali jako členové kapely v jednom tanečním podniku. Museli hrát především repertoár, který se podle majitele hodil pro současnou společnost a museli nosit obleky a vypadat reprezentativně, ale alespoň si vydělávali nějaké peníze. A když se náhodou stalo, že v podniku byla převážně mladší společnost, dovolil jim majitel hrát i odvážnější kousky.
Samozřejmě, že Blaine okamžitě Michelle a Kurta pozval, aby se přišli podívat a zatancovat si. Blondýnka byla přímo nadšená a s radostí jeho nabídku přijala, ale Kurt v tom viděl jenom další provokaci. Nedokázal to Michelle vymluvit, ale doufal, že si kudrnáč před zraky tolika lidí nic nedovolí... Jak šeredně se mýlil.

Podnik měl vepředu pódium, kde byla kapela a pod ním taneční parket. Opodál bylo spousta stolů, u jednohož z nich Kurt s Michelle právě seděli a čekali, až se začne. Modrooký kluk doufal, že Blaine a jeho kamarádi budou jenom někde vzadu hrát na kytary nebo na klavír, ale to by to nebyl on, aby neměl takovou smůlu, že Blaine byl rovnou jejich hlavním zpěvákem. Světla v sále se ztlumila, na kapelu se naopak rozsvítily reflektory a Blaine vystoupil se svým zářivým úsměvem před mikrofon.

"Dámy a pánové, všechny vás tu vítám a doufám, že si dnešní večer skvěle užijete. Jako první vám dnes zahrajeme písničku The Good Life skvělého zpěváka Franka Sinatry. Příjemný poslech," řekl svůdným hlasem a kapela začala hrát první tóny, načež se Blaine rozezpíval.


It's the good life, full of fun, seems to be the ideal,
Yes, the good life, lets you hide all the sadness you feel,
You won't really fall in love 'cause you can't take the chance,
So be honest with yourself, don't try to fake romance.

Kurt byl zlostí bez sebe, když se na něj při slovech 'be honest with yourself, don't try to fake romance' Bliane významně zadíval. Věděl to! Věděl, že ho bude provokovat každou další písní, kterou tu dneska zazpívá a i když se snažil připravit se na to dopředu, stejně ho při těch slovech trošičku píchlo u srdce. A když se navíc otočil na svou přítelkyni, bylo na ní poznat, že je nadšením bez sebe a naprosto nevšímavá k tomu, co se tu ve skutečnosti děje.

Yes, the good life, to be free and explore the unknown,
Like the heartaches when you learn you must face them alone,
Please remember I still want you and in case you wonder why,
Well, just wake up, kiss that good life goodbye.

Please remember I still want you and in case you wonder why,
Well, just wake up, kiss that good life goodbye.

Blaine se na něj zase zadíval a v Kurtovi to vřelo. Ale to už se kudrnáč ukláněl a házel úsměvy všude kolem sebe, na tleskající diváky, kteří byli jeho vystoupením naprosto okouzleni.
"Děkujeme, dámy a pánové," uklonil se trošičku. "Naše další písnička bude pro naše mladší publikum a je od vám všem velmi dobře známé kapely The Beatles," oznámil a mladší část publika šťastně zavýskala. "Jmenuje se All My Loving a rád bych ji věnoval svým dvěma přátelům, kteří nás dnes přišli podpořit, Kurtovi a Michelle," usmál se šibalsky na ty dva. Michelle šťastně vypískla a vytáhla modroočka na parket. Ten mezitím posílal Blainovým směrem nenávistné pohledy a kdyby to šlo, sršely by mu z očí blesky. Kudrnatý zpěvák si toho ale nevšímal a spustil. A samozřejmě se po celou dobu, co zpíval, díval jeho směrem. Kurt věděl, že tohle bude ještě hodně dlouhý večer.


Close your eyes and I'll kiss you
Tomorrow I'll miss you
Remember I'll always be true

And then while I'm away
I'll write home every day
And I'll send all my loving to you

I'll pretend that I'm kissing
The lips I am missing
And hope that my dreams will come true

And then while I'm away
I'll write home every day
And I'll send all my loving to you

All my loving, I will send to you
All my loving, darling I'll be true

Close your eyes and I'll kiss you
Tomorrow I'll miss you
Remember I'll always be true

And then while I'm away
I'll write home everyday
And I'll send all my loving to you

All my loving, I will send to you
All my loving, darling I'll be true
All my loving, all my loving
Ooh, all my loving, I will send to you

Celý zbytek večera probíhal úplně stejně. Blaine dokázal v každé písničce vybrat pasáž, která Kurta něčím provokovala a štvát ho tím, že Michelle z něj byla naprosto na větvi. Když se mu pak povedlo ji přesvědčit, že je čas jít zpátky do hotelu, blondýnka trvala na tom, že sem budou chodit každý večer. A tak musel modroočko každý den trpět a poslouchat, jak mu kudrnatý kluk vyznává z pódia lásku, aniž by to kdokoliv kolem tušil. Nevěděl, jak dlouho to ještě vydrží.

V pátek večer to byla například písnička The Way You Look Tonight. Kurt tančil s Michelle a snažil se nevnímat, jak ho z pódia probodávají lískové oči, patřící kudrnatému zpěvákovi.


V neděli to zase bylo Love Me Do od Beatles a Blaine z Kurta po celou dobu nespustil oči.


Ale největší provokace měla teprve přijít. Bylo to o týden později a Kurt nechápal, jak jim majitel dovolil tu písničku zahrát. Ale jasné bylo, že ji Blaine nesměřuje nikomu jinému, než modrookému klukovi.


Kurt se snažil bránit, ale jeho vlastní mysl ho zrazovala. Přestože už to bylo tolik let, najednou se mu začaly vybavovat ony chvíle, co s Blainem strávili osamotě v tom nejintimnějším spojení. Opravdu se na to snažil nemyslet, ale ty zvuky, co kudrnáč vydával, a ty obličeje, co u toho dělal, mu prostě určité věci připomněly. A nejhorší bylo, že Blaine si toho byl evidentně plně vědom.

Konečně měla kapela přestávku a Kurt, překypující zlostí se vrhl ke spokojeně se tvářícímu Blainovi. Nevšímal si Michelle, která za ním volala a ptala se, kam jde. Jeho jediným cílem byl Blaine, kterého popadl surově za paži a odvlekl ho do zadní místnosti, která sloužila kapele jako šatna a ve které mohli být sami.
"Co se to..." začal se ptát Blaine, ale v tu chvíli už mu přistála na tváři facka. "Au!" vyjekl a chytil se za místo, kde ho Kurt praštil.
"Zešílel jsi, nebo co?" začal na něj Kurt ječet. "Co si to dovoluješ? A kdy už s tím sakra přestaneš?! Já nevím, jak ti mám vysvětlit, že se k tobě už nikdy nevrátím! Ať mi zazpíváš kolik songů chceš, nikdy, nikdy už to nebude takové, jako dřív!" křičel a z očí mu řinuly slzy zlosti.
"Já nechápu, o čem to mluvíš," snažil se Blaine znít nonšalantně. Ale Kurt se nedal.
"Ty víš moc dobře, o čem mluvím! Nemysli si, že jsem si nevšiml, jak na mě koukáš při každé provokativní větě, kterou zazpíváš. Za celou dobu, co jsme tady, jsi nevynechal jedinou příležitost! Tak teď nedělej blbého!" rozčiloval se.
"Já tě miluju," řekl jenom prostě Blaine a Kurt se zaúpěním složil na chvíli obličej do dlaní.
"Jenže já tebe ne!" řekl nešťastně modroočko. "Já tě prosím, prosím, nech už toho," prosil ho úpěnlivě. Ale Blaine jenom tvrdohlavě zavrtěl hlavou.
"Já vím, že lžeš," řekl klidně a zadíval se mu do očí. "A už jsem jednou řekl, že toho nenechám. Udělám cokoliv, aby sis to zase přiznal," pokrčil rameny. Chvíli stál naproti němu a koukal mu upřeně do modrých očí, ze kterých tekly pomalu slzy. Pak se otočil a vyšel ven. Nevšiml si při tom, že za dveřmi stála trochu vyjevená blondýnka, která se vzápětí otočila na podpatku a rychle utíkala zpět do sálu ke stolku, u kterého s Kurtem seděli.

Když se modroočko trochu vzpamatoval a umyl si uplakaný obličej, vrátil se zpátky k Michelle. Ujistil ji, že se nic nestalo a že má zřejmě jen podrážděné oči z toho kouře, co je v místnosti. Michelle mu nevěřila, ale nedala na sobě nic znát. Neposlechla ale jeho prosby, aby šli do hotelu. Chtěla vidět, co se bude mezi těmi dvěma dít dál. A tentokrát sledovat trochu pozorněji jejich reakce. Netušila o co jde, ale jejich rozhovor, který částečně vyslechla zpoza dveří, byl docela zvláštní.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Peace&Love - Četl/a jsem 3. kapitolu I. část?

ANO

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama