Guard me, please! - 3. kapitola

18. listopadu 2012 v 16:13 | Tessee |  Glee Fanfiction - Guard me, please!


... "Užij si dnešní den. Uvidíme se o pauze na oběd," řekl a než se modrooký návrhář nadál, dal mu agent ten nejúžasnější polibek, jaký kdy zažil. ...

3
Trávit čas doma s Blainem, který na něj nepromluvil jediné slovo, bylo peklo. Kurt zavolal do práce a zařídil si, že do konce týdne bude pracovat z domova. Jeho šéfová ho naštěstí milovala a udělala by pro něj cokoliv, takže v tom nebyl problém. Když se ale přiblížil večer, Kurt si přál, aby druhý den do práce musel. Celý den byl zavřený v ložnici a vycházel jen pokud potřeboval do koupelny, najíst nebo napít. Blaine se na něj nikdy ani nepodíval. Jako by úplně blokoval fakt, že je Kurt v jeho bytě. Kurt samostatně obědval, samostatně si objednával večeři... a když byl pak konečně čas jít spát, když se Kurt vrátil zpátky z koupelny, Blaine už zase ležel v posteli a spal, nebo to alespoň předstíral. A Kurt si všiml, že uprostřed, mezi jejich polovinami, jsou tři velké polštáře.

Zbytek týdne probíhal podobně. Blaine pracoval v obývacím pokoji, Kurt v ložnici a jeden na druhého mluvili jen v případě, že to bylo naprosto nezbytné. Kurtovi se alespoň podařilo Blaina přesvědčit, že je potřeba udělat nákup, a tak spolu zašli do nedalekého obchodu. Modrooký návrhář si všiml, že se agent chová mezi lidmi trochu jinak, tak nějak přívětivěji. Ale jakmile překročili práh jeho bytu, vrátil se zase ten mlčenlivý Blaine.

O víkendu se do ložnice zavřel agent, protože Kurt chtěl odpočívat a dívat se na televizi. To, jak se ho Blaine stranil, ho začínalo opravdu štvát a nedokázal si představit, jak budou hrát před jeho přáteli pár, když to vypadalo, že ho Blaine spíš nesnáší.

Přišlo pondělí a to byla teprve opravdová zkouška. Poprvé půjdou do Kurtovy práce. Do redakce Vogue.com, kde Kurt pracoval jako jeden z módních návrhářů a asistentů šéfredaktorky Isabelle. Blaine měl nastoupil jako nový člen ochranky, což mu umožnilo mít Kurta na očích celý den. Modrooký návrhář doufal, že agent možná ani nebude mít důvod se s jeho kolegyněmi setkat. Ale to ještě netušil, jak pekelně se mýlil.

Blaine zastavil v podzemních garážích. Přestože to bylo v New Yorku nezvyklé, museli jezdit všude autem, protože veřejná doprava byla pro Kurta nebezpečná. Bylo to snad poprvé od chvíle, co spolu mluvili ten první den u Blaina v bytě, kdy se Blaine podíval Kurtovi přímo do očí.
"Připraven?" zeptal se.
"Připraven," přikývl návrhář a oba dva vystoupili.

Stáli ve výtahu a blížili se k jejich patru, když najednou Blaine chytil Kurta za ruku a nasadil úsměv, ze kterého se Kurtovi málem podlomila kolena. Nikdy před tím u něj takový úsměv neviděl.
"Netvař se tak překvapeně," řekl agent. "Musí to vypadat, že jsme do sebe zamilovaní. Úsměv by ti neuškodil," dodal. Dveře výtahu se otevřely, Kurt se naposledy zhluboka nadechl a společně vyšli do víru pracovního pondělí.

Kurt doufal, že Blaine zůstane rovnou na místě, kde sídlila ochranka, ale agent měl jiný plán.
"Ukážeš mi svojí kancelář?" zeptal se sladce a Kurtovi nezbývalo, než přikývnout. Jeho zářivý výraz v obličeji byl naprosto odzbrojující. Naprosto nechápal, kde se vedle něj najednou vzal tenhle milý Blaine, který na něj koukal jako na nejkrásnější věc na světě. Společně, ruku v ruce, prošli celou redakcí a Kurt se snažil nevnímat zvědavé či šokované pohledy svých kolegů a kolegyň. Každý tam věděl, že modrooký návrhář je workoholik. Jeho kamarádky se ho neustále snažily přesvědčit, že nemůže žít jenom prací.
"Kurte!" vypískla Isabelle, když ho viděla. "Konečně jsi tady, já potřebuju poradit!" Kurt si povzdechl, ale usmál se. Tohle byla Isabellina typická věta, když se déle neviděli. Otočil se na Blaina, aby se mu omluvil, že musí pracovat, ale ten se jenom usmál a začal se seznamovat.
"Ahoj, vy musíte být Isabelle. Kurt mi o vás tolik vyprávěl," řekl a podával jí ruku. "Já jsem Blaine," představil se.
"Ahoj," zapýřila se Isabelle a všimla si, že Blaine držel Kurta za ruku. "Ó můj bože!" vykřikla nadšeně. "Kurte... jak?! Kdy?! Kde?! Proč jsi mi nic neřekl?!" Modroočko chtěl něco dodat, ale Blaine ho zase předběhl. Chytil ho kolem pasu a přitáhl si ho k sobě.
"Kurt chtěl počkat, až si budeme jistí, že je to mezi námi vážné, že, zlato?" otočil se na něj a jemu nezbývalo, než přikývnout. "Ale teď, když se ke mně přestěhoval, už to docela vážné je," dodal Blaine s úsměvem a Kurt měl nutkavou potřebu začít mlátit hlavou o zeď.
"Ó bože, no to je ta nejúžasnější zpráva, co jsem za poslední týden slyšela!" vypískla znovu Isabelle. "Tohle musíme rozhodně oslavit!" řekla a vyběhla z kanceláře. "Janise, Monique, Carly!" zavolala na jejich kolegyně, které byly zároveň Kurtovy kamarádky. Všechny tři okamžitě přiběhly a když jim Isabelle sdělila, co se právě dozvěděla, oba dva muži málem ohluchli, jak všechny tři naráz vypískly.
"No, já vás teď nechám pracovat, ale nebojte, budu na vás dávat pozor," řekl Blaine, mrkl na ně a všechny čtyři ženy se zachichotaly. Kurt jenom protočil oči.
"Blaine tu ode dneška pracuje jako ochranka," vysvětlil.
"Krásný den, dámy," usmál se na ně Blaine a otočil se na Kurta. "Užij si dnešní den. Uvidíme se o pauze na oběd," řekl a než se modrooký návrhář nadál, dal mu agent ten nejúžasnější polibek, jaký kdy zažil. Kurt věděl, že Blaine jenom hraje divadlo, ale pravda byla, že příštích několik vteřin nedokázal moc vnímat, co se kolem něj děje. Vzpamatoval se, až když ho objaly čtyři páry rukou najednou a všechny jeho kamarádky se ho začaly na Blaina vyptávat, jedna přes druhou. Kurt jim převyprávěl pečlivě vymyšlený příběh, který se naučil nazpaměť a doufal, že to jeho kamarádky uspokojí a nebudou se v jejich vztahu dál šťourat.

Před pauzou na oběd už o Blainovi mluvila celá redakce. Všechny ženy z něj byly naprosto unešné a Kurt pochopil, že když chtěl, dokázal si agent získat každého. Celá redakce ho během několika hodin milovala a ještě víc to, že jsou s Kurtem pár. Blaine evidentně nevynechal jedinou příležitost, aby nadhodil to, jak svého přítele miluje, jak je úžasný, jak je šťastný, že teď můžou konečně bydlet spolu... Během jednoho jediného dne dokázal vytvořit iluzi dokonalého páru, o kterém se mnohým mohlo jen zdát. Kurt dokonce začal uvažovat nad tím, že se možná Blaine konečně trochu otevře a že soužití v jednom bytě možná konečně nebude tak hrozné, jako do teď.
Jenže Blaine, jako by měl vypínač. Jakmile spolu odpoledne nastoupili do auta a rozjeli se k domovu, stal se z něj zase ten morous, jakým byl až do dnešního rána. Kurt vážně netušil, co má dělat.

A stejným způsobem to pokračovalo následující dva týdny. Každé ráno se Blaine doslova proměnil před Kurtovýma očima v dokonalého přítele, kterého všichni obdivovali a kterého všichni Kurtovi záviděli. A každý večer se zase proměnil zpátky v agenta, který s Kurtem skoro nemluvil a hleděl si svého. Modroočko už z toho dokonce přestal být zoufalý, protože pochopil, že nemá cenu se snažit Blaina změnit.

Co ale nevěděl bylo, že každý večer, když prováděl svou pravidelnou hydratační proceduru, Blaine ležel v posteli a zoufale se snažil přesvědčit sám sebe, že je to všechno jenom hra a že držet si Kurta od těla, když jsou spolu sami, je to nejlepší, co může udělat.

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Hviezda Hviezda | 18. listopadu 2012 v 18:14 | Reagovat

Už sa jednoducho niečo musí stať, najlepšie dáka hádka :-D

2 Verča Verča | 18. listopadu 2012 v 18:56 | Reagovat

Hej! Já vím, že je to součást příběhu, ale nelíbí se mi to...
Jo, taky chci, ať už vybuchne a pěkně si to vyříkají. Anebo chci větší popis "pracovního života".
Ale povídka je ale užasná, ciž není žádná překvapení...

3 Nicole Damita Nicole Damita | 18. listopadu 2012 v 20:20 | Reagovat

Mama mia ja bývať s takým človek tak sa odstrelim na mieste :-P chudák Kurt ale opäť skvelá časť :-D len tak ďalej 8-)

4 ilovegleeglee ilovegleeglee | E-mail | Web | 18. listopadu 2012 v 20:48 | Reagovat

Super, já bych zas naopak nechala ať Kurt mlčí, přece se mu nebude...jak slušně bych to napsala...no řekněme nebude se mu vnucovat ne? Jinak krásná povídka už chci pokračovánííí :-)

5 LeNa LeNa | 18. listopadu 2012 v 20:57 | Reagovat

Mě by se zase líbilo kdyby do Kurtovi práce nastoupil nějaká svalouš a Kurt by z něj byl paf :D alespoň by Blaine viděl o co přichází!! Ale jinak boží kapitola!!!!

6 Andílek Andílek | Web | 18. listopadu 2012 v 20:59 | Reagovat

ta tichá domácnost (blbý příměr) asi by si to fakt měli vyříkat, aby Kurt věděl na čem je. Docela mě fascinuje, jak byli z Blaina všichni paf. Krásná kapitola, už se těším na pokračování

7 Tessee Tessee | Web | 18. listopadu 2012 v 21:23 | Reagovat

Děkuju vám všem! :-)
[1]: Neboj, něco se stane už v příští kapitole! ;-)
[5]: Zvážím to, protože to není špatný nápad :-D
[6]: A ty bys nebyla paf?:-D Já teda jo! :D  8-)

8 Kat Kat | Web | 19. listopadu 2012 v 18:11 | Reagovat

Aaaaa, vypěstovala jsem si závislost na této povídce! Je prostě úžasná!! Vůbec se nedivím, jak si Blaina všichni zamilovali, já bych z něho byla hotová snad po pár vteřinách :D a ten poslední odstavec... Strašně se těším na pokračování! :)

9 ll25 ll25 | 19. listopadu 2012 v 20:25 | Reagovat

taky taky :-)  :-)

10 nelvy nelvy | 21. listopadu 2012 v 16:06 | Reagovat

No tak Blaine vzpamatuj se. Jinak uplne pred sebou vidim omameneho Kurta a Blaineuv dokonaly usmev. Nemuzu se dockat dalsi kapitolky (doufam, ze bude co nejdrive) a zaroven doufam, ze se Blaine vzpamatuje a pozna o co prichazi :-D

11 Karin Karin | 26. února 2017 v 12:54 | Reagovat

Blane nebuď labuť a buď hodní kluk. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama