Be my prince - 19. kapitola

11. listopadu 2012 v 23:47 | Tessee |  Glee Fanfiction - Be my prince

... "Princi Kurte, nemyslíte si, že dáváte mládeži našeho království špatný příklad, když veřejně ukazujete svůj alternativní životní styl?" ...

AN: Tak to, co měl být původně epilog, se proměnilo v ještě jednu kapitolu. A epilog bude kraťoučký a hned :-)19
Kurt seděl v letadle a koukal z okénka dolů na zem. Už se pomalu blížili na přistání a pod ním se začínala rýsovat známá místa, která neviděl už skoro rok. Na jednu stranu byl šťastný, že bude konečně doma. Ale také začínal mít takový ten nepříjemný pocit v žaludku, jak byl nervózní. Podíval se na Finna, který spokojeně spal na druhé straně letadla, a zavrtěl hlavou. Nechápal, jak může jeho bratr spát, když se po tak dlouhé době vrací domů. Zhluboka vydechl, aby zmírnil svou nervozitu, a cítil, jak ho stiskla ruka, která držela tu jeho. Otočil se vedle sebe a usmál se na Blaina, který doslova přetékal nedočkavostí.
Během půl roku, kdy oba dva dokončili střední školu, se toho stalo ještě dost. Všichni jejich kamarádi úspěšně odmaturovali, Finn se rozešel s Rachel, protože jeho kariéra byla doma, u královské ochranky a Rachel nechtěla slyšet o ničem jiném, než o Broadwayi. I Kurt s Blainem měli několik hádek, z nichž jedna vyústila rozchodem. Ale protože to bez sebe nemohli vydržet, dali se zase dohromady a od té chvíle byli spolu. Kurt svému příteli postupně vysvětlil, jak to u nich v zemi chodí, jejich historii, politiku a podobně. A Blaine se nemohl dočkat, až tam bude, aby to všechno mohl vidět na vlastní oči.

"To jsem zvědavý, jestli se někdo přijde podívat na letiště," řekl Blaine nadšeně. Kurt jen s úsměvem protočil oči.
"Samozřejmě, že ano, zlato. Jejich princ a vévoda se vracejí po roce domů a celá královská rodina se ukáže na letišti. Samozřejmě, že přijdou lidi."
"Wow," vydechl Blaine a naklonil se přes něj k okénku, aby se také podíval dolů. Kurt se rozesmál, dal mu pusu do vlasů a opřel se zpátky do sedadla.

"Připraven?" zeptal se Kurt Blaina, když čekali, ruku v ruce, až se otevřou dveře jejich letadla a oni budou moct vystoupit. Dříve, ještě za letu, se Kurt svého přítele zeptal, jestli radši nechce vystupovat sám, protože lidé v jeho zemi nejsou vůči gayům moc tolerantní. Ale Blaine jen odvětil, že je pyšný na to, že je jeho přítel, a že se nehodlá schovávat. Kurt se usmál a tajně si oddechl. Tak nějak doufal, že to Blaine řekne, protože byl také pyšný na to, že je Blaine jeho přítel. Ale už dříve si usmyslel, že pokud nebude chtít ze začátku vyjít s pravdou ven, nebude ho nutit.
Blaine se usmál a přikývl: "Připraven," řekl a stiskl mu ruku.
"Neboj, kámo," ozval se Finn, který stál hned za nimi. "Kdyby něco, tak máte hned za sebou ochranku," řekl, poplácal je oba po rameni a pyšně se usmál. Kurt protočil oči, ale Blaine se na Finna vděčně usmál.
"Já vím. Díky, Finne."
Následující hodinu by mohl kudrnatý kluk popsat jako změť blesků z foťáků, spousty otázek, které přihlížející a novináři ječeli na Kurta a Finna a také spoustu všemožných oficiálních přivítání, projevů a focení. Byl to blázinec, ale Blaine to přežil a nakonec se společně se svým přítelem, jeho bratrem a jejich rodiči vydali domů.

"Co se děje?" zeptal se ho Kurt později, když seděli u Kurta v pokoji a princ si všiml, že jeho přítel se trochu mračí.
"Ale nic," odpověděl Blaine. "Jenom jsem tak nějak doufal, že budete bydlet na zámku nebo na hradě," pronesl potichu. Kurt se rozesmál a objal ho.
"Tam naše rodina nebydlí už několik generací," vysvětlil. "Teď je tam sídlo vlády. Ale jestli chceš, můžeme se tam jít zítra podívat." Blaine se na něj otočil, nadšeně přikývl a Kurt se musel jeho entusiasmu zasmát.

Princ Blaina upozornil, aby v žádném případě nečetl bulvár ani žádné internetové diskuse. Jenže odolat tomu pokušení přečíst si, co se o něm píše, to nebylo tak snadné. A tak Blaine zažil několik velkých zklamání, když zjistil, že hodně lidí v Kurtově zemi není zrovna nadšených z toho, že jejich princ je gay a navíc se nebojí ukázat svého přítele. V tu chvíli si slíbil, že už to číst nebude a příště dá radši na Kurtovy rady.

Během prvního týdne se byl také podívat na jedno zasedání vlády, kam Kurt musel zase začít chodit. Ale byla to taková nuda, že už tam víckrát nešel. A princ se mu vůbec nedivil.
V druhém týdnu po příjezdu domů také královská rodina uspořádala oficiální tiskovou konferenci, na které Blaine nesměl chybět. A přesně, jak Kurt očekával, většina otázek novinářů se týkala především princova vztahu.

"Princi Kurte, můžete nám prosím oficiálně potvrdit, že pan Anderson je vaším přítelem?"
"Ano, Blaine Anderson je mým přítelem."
"Jak jste se seznámili?"
"Ve škole."
"Je pravda, že pan Anderson pochází z velmi chudé rodiny?" Jinak řečeno: Využívá vás pro peníze? pomyslel si naštvaně Blaine.
"Ne, to není pravda," odpověděl Kurt. "Blainova rodina je na tom finančně dobře."
"Je pravda, že se chcete vzdát trůnu a vrátit se do USA na dobro?"
"Ne, to také není pravda. Ano, po prázdninách se vrátím do USA, kde budu studovat na New Yorské univerzitě. Ale v každém případě se pak vrátím domů, abych mohl v pravý čas převzít svoje povinnosti vůči našemu království."
"Princi Kurte, nemyslíte si, že dáváte mládeži našeho království špatný příklad, když veřejně ukazujete svůj alternativní životní styl?"
Jen co novinářka začala tuto otázku pokládat, Blaine na svém příteli viděl, jak to v něm začíná vřít. Ale Kurt se jenom párkrát zhluboka nadechl a začal odpovídat naprosto klidně. Blaine ho za to obdivoval.
"Ne, naopak. Myslím si, že je na čase, aby si lidé v našem státě začali uvědomovat, že být homosexuální není nic špatného. Není to nemoc, není to volba. Naše země je momentálně velmi homofobní a v tomto ohledu poněkud zaostalá. A já, jako budoucí král, to nebudu dál tolerovat a udělám všechno pro to, aby se naše království posunulo kupředu, a to ve všech možných oblastech. Udělám co bude v mých silách, abychom se nejen já, ale spousta dalších lidí jiné orientace, mohli oženit či vdát. Aby všichni lidé v naší zemi měli stejná práva," ukončil to Kurt klidně, ale důrazně. Blaine už snad nemohl být pyšnější.
Zanedlouho se celá konference začala ubírat jiným směrem a novináři nakousli spousty dalších témat. Kurt dokázal odpovědět naprosto profesionálně na všechno a Blaine viděl, že jeho přítel je sice možná na převzetí trůnu ještě mladý, ale jednou, až ta chvíle přijde, bude mužem na pravém místě.

Po zbytek prázdnin Kurt s Blainem společně projeli celou zemi, království navštívili Warbleři i New Directions, ale také Blainovi rodiče a Cooper.
Mladý pár si užíval svého několika měsíčního volna, než se zase oba dva vrátí do států, kde je bude čekat vysokoškolský život. Věděli, že je před nimi spousta událostí, lehkých i těžkých životních rozhodnutí. Že jejich životy nebudou procházka růžovým sadem. Ale snažili se zůstat stále pozitivní a kráčet kupředu s odhodláním.AN: Pokud máte radši takové ty otevřené konce a rádi si sami domyslíte, jak to s jejich vztahem dopadlo po letech, tak ten epilog nečtěte ;-D
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 26. února 2017 v 22:51 | Reagovat

Moc pěkné. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama