The 1st of September

3. září 2012 v 13:39 | Tessee |  Fanfiction Glee - JednorázovkyKrátká povídka pro všechny, kterým dneska začala škola :-)The 1st of September


Blaine vylezl z auta a zhluboka se nadechl. Bylo to tady. Velká šedivá a nevzhledná budova se před ním tyčila jako příšera, která sežrala bandu uječených teenagerů a způsobovala kudrnatému klukovi nepřirozeně silné bušení srdce. Naposledy si upravil svůj temně červený svetr a modrého motýlka a vykročil vstříc novým zážitkům.

Přesně jak očekával, chodby byly plné teenagerů, kteří se mezi sebou bavili, strkali, ječeli, pobíhali a smáli se. Všichni si sdělovali co nového se stalo o prázdninách a co skvělého či příšerného je čeká v novém školním roce. Blaine se podíval na papír se všemi instrukcemi, který držel v ruce, znovu si přečetl číslo své skříňky, i když už ho znal, i s kódem, nazpaměť a vydal se ji najít.

Procházel dál a dál chodbami a snažil se vyhnout, komu šlo. Nutno říci, že to nebylo v tom šrumci vůbec jednoduché. Státní škola ho děsila. Naposledy ji zažil před téměř dvěma lety. Jenže pak si zvykl na pohodlí soukromé akademie, kde se všichni chovali poměrně slušně a měli jakž takž způsoby. Ale teď, když se jeho matka rozhodla, že je na čase se vrátit do reality, byl zpátky. Tedy ne přesně zpátky tam, kde začal, ale zpátky na státní škole - McKinleyho střední v Limě.

Když se mu konečně podařilo najít svou skříňku, dát si do ní pár věcí a vzít si jen to, co potřeboval, vydal se nají třídu, kde byla jeho první hodina. Proplétal se mezi ostatními studenty a přišlo mu, že chodí tak trochu v kruzích, protože v téhle chodbě už stoprocentně byl. Ale třídu ne a ne najít. A najednou si všiml, že z jedněch dveří vychází zpěv. Tedy ne přímo zpěv, ale spíš jakási technická cvičení na rozezpívání. To ho zaujalo. Na poslední škole byl členem sboru a byl to jeho nejoblíbenější koníček. Nakoukl proto opatrně dovnitř aby zjistil, o co jde.
Uvnitř spatřil trochu zvláštní situaci. U klavíru seděl zády k němu kluk se světle hnědými, pečlivě upravenými vlasy a vybrnkával melodii cvičení. Proti němu stála drobná hnědovláska v barevných šatech a oba dva společně zpívali. Ale vedle nich stáli ještě dva další chlapci. Jeden z nich držel kameru a natáčel zpěváky. Ten druhý, s obrovským afrem na hlavě, měl v ruce mikrofon a jako by čekal na příležitost je vyzpovídat. Blaina napadlo, že na téhle škole je možná zpěv populární, jako na jeho bývalé škole, na Daltonu, a trochu se zaradoval.
Mezitím oba dva zpěváci přestali a přesunuli se před kameru. To bylo poprvé, co Blaine viděl hnědovlasému klukovi do obličeje a trochu se mu rozbušilo srdce z toho, co spatřil. To už se k nim ale afráč přibližil s mikrofonem a zeptal se jich, co plánují dělat, až odmaturují.
"Jsem, ráda, že se ptáš," odpověděla brunetka s pečlivě nacvičeným úsměvem. "Letos se oba budeme hlásit na uměleckou školu v New Yorku."
"Julliard," zakašlal falešně kluk vedle ní a usmál se do kamery.
"Zařídíme si malý byt na Lower East Side," pokračovala dívka se zasněným výrazem.
"Jako Bette a Barbara v Osudových plážích," přerušil ji opět kamarád.
"Já začnu hlavní rolí v novém Sondheimově muzikálu. Tonyho dostanu v pětadvaceti," snila brunetka.
"Ožením se kolem třiceti - legálně," prozpíval poslední slovo kluk.
"A pak už jen Broadway, Lincoln Center, West End a vkusné minisérie od HBO. Je to všechno tady v mém deníku, vidíte?" dokončila dívka a ukázala afráčovi růžový sešit s mnoha záložkami, zatímco její kamarád se culil do kamery. Blaine na oba zíral a jen žasl, jak to mají ti dva naplánované a jak jsou si vším jistí, když se najednou oba dva kluci, co je ještě před chvílí natáčeli, otočili směrem na něj.
"Ty!" vykřikl kluk s afrem a ukázal na něj. To Blaina trochu vyděsilo. Neměl v plánu, aby někdo zjistil, že je celou dobu sledoval. Ale najednou byla všechna pozornost, včetně kamery, na něm. "Co ty máš v plánu dělat až budeš po škole?" vyštěkl na něj afro a strčil mu mikrofon k puse. Blaine vykulil oči.
"Ummm..." nedokázal se sebe vydat jedinou větu.
"Jackobe, nech ho a zmizni!" zakřičela dívka a vystrčila oba dva kluky ven. Pak se s úsměvem otočila na Blaina. "Ahoj, já jsem Rachel Barbara Berry a tohle je můj nejlepší kamarád Kurt Hummel," představila je. "A ty jsi?"
"Um... Blaine Anderson," pípl potichu a těkal nervózně z Rachel na Kurta, který ho tak trochu probodával svýma neskutečně modrýma očima, a zase zpátky.
"Jsi tu nový?" zeptala se Rachel a Blaine přikývl. "V tom případě tě tu vítám. Umíš zpívat?" chrlila dívka.
"No, ano, ale já..."
"Výborně, tak se přidáš k New Directions," přerušila ho s obrovským úsměvem na tváři. "Potřebujeme nové členy. Připrav si nějakou písničku a odpoledne se můžeš zúčastnit konkurzu," řekla jako by to byla hotová věc. Pak si najednou všimla, jak někdo prošel po chodbě. "Už musím, mějte se!" vyjekla. "Finne! Finne!" začala volat a vyběhla ven. Oba dva kluci za ní chviličku koukali a pak se Blaine tázavě podíval na Kurta, který se pousmál.
"Tohle je naprosto normální, časem si zvykneš," vysvětlil. "A jestli nechceš, tak se do sboru hlásit nemusíš. Ale bylo by fajn, kdybys to zkusil. Nové členy opravdu potřebujeme."
"Já si ani nejsem jistý, jestli bych prošel tím konkurzem," přiznal se Blaine.
"Blaine," podíval se na něj Kurt a jemu se malinko podlomila kolena. "Je možná na čase, abych ti řekl, že glee klub tady na té škole není moc populární. Vlastně... není vůbec populární. Vůbec bych se nedivil, kdybys byl jediný, kdo se přihlásí. A neboj, bereme každého," mrkl na něj modroočko.
"Oh, OK," řekl Blaine, trochu bez dechu. "Um... chtěl jsem ještě říct, že se mi líbí, jak to máte s Rachel všechno hezky naplánované," řekl Blaine a Kurt zvedl tázavě obočí. "No, však víš," pokračoval. "To, jak pojedete do New Yorku, budete spolu bydlet, budete hrát na Broadwayi, ve třiceti se vezmete..."
"Moment, moment!" přerušil ho Kurt. "Nikdo netvrdil, že si budu brát Rachel! Jen to ne, proboha!"
"Ne?"
"Rachel je má nejlepší kamarádka a svým zvláštním způsobem ji mám rád, ale za prvé, chodí s mým bratrem a za druhé, já jsem gay," pronesl Kurt hrdě.
"Oh..." vydechl Blaine, zadíval se do země a cítil, jak se mu zbarvují tváře dorůžova. "To vysvětluje to 'legálně'," dodal potichu.
"Um, jestli ti to vadí, tak já můžu..." začal se automaticky bránit Kurt.
"Ne ne, nevadí!" přerušil ho rychle Blaine. "Já... já jsem taky... gay," pronesl ještě tišeji a to byla Kurtova chvíle, se na chvíli zarazit. Pak se ale zase usmál.
"To vysvětluje ten outfit," sjel Blaina pohledem a usmál se. Blaine cítil, že už je totálně rudý, ale úsměv mu trochu stydlivě oplatil.
"Co máš za první hodinu?" změnil Kurt téma, za což byl Blaine rád.
"Angličtinu," odpověděl kudrnatý kluk.
"Já taky," usmál se Kurt a společně se oba dva vydali směrem ke správné třídě. "Jestli chceš, pomůžu ti pak s výběrem písničky na ten konkurz," řekl ještě modroočko a Blaine nadšeně přikývl.

Ještě před hodinou měl pocit, že se v nové, a hlavně státní, škole zblázní. Ale vypadalo to, že to nakonec možná bude nejlepší krok, co kdy v životě udělal.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Áďa Áďa | 3. září 2012 v 14:57 | Reagovat

yaay skvělý!

2 Tamy Tamy | 3. září 2012 v 15:38 | Reagovat

To vysvětluje ten outfit.. :'DDD Brečím smíchy! :DD Ale jinak ti moc děkuju, dnešní den byl pppppřřřííííííííššššéééééérnýýýýýýý!

3 Kat Kat | Web | 3. září 2012 v 16:15 | Reagovat

Wow! To je skvělá jednorázovka!  Fakt super a vtipný. Aspoň že Blaine měl vstup do nového školního roku dobrej :)

4 Andílek Andílek | Web | 3. září 2012 v 16:44 | Reagovat

moc krásná jednorázovka

5 Dennlis Dennlis | Web | 3. září 2012 v 18:08 | Reagovat

Yaaay! To je tak úžasně mega sladké, že to ten první den ve škole tak úžasně zlepšuje.
Při poznámce "To vysvětluje ten outfit" jsme se oba s Axelem káceli svorně k zemi, takže jenom doufám, že je Gee stále s námi, pokud tedy nedostala infarkt po zjištění, že máme tumblr.
A pokud přežila první den na nové škole, přirozeně.
Nový školní rok, sakra, tohle bude ještě sranda.
Gee, měříme: 1 jogurt, 1 džus (máme to s Axem hezky rozdělené). A když už máme ten blog tak ho na to můžeš využít :D
"To vysvětluje to legálně"
"To vysvětluje ten outfit"
Kurt má definitivně lepší poznámky.
Slytherin-y!

6 Gee Gee | Web | 3. září 2012 v 19:44 | Reagovat

Ono je to fakt nakažlivé. Ó bože. Slytherin-y!
Mojí bránici to dalo zabrat, ale hlavně to bylo neskutečně sladké a miloučké a úžasňoučké, ale nová škola skvělá, takže je to moc skvělých věcí najednou, což mě dostává do euforie, protože internát!
Chápete to?
To je takový skvělý! A ta jednorázovka je taky skvělá! A mám kousek od intru Václavák a Tesco a tam je úžasné vanilkové latté za 39 korun a to je prostě skvělý a ty poznámky jsou jedinečné a Kurta bych po té poznámce o Rachel chtěla vidět a vůbec, miluju začátek školního roku.
Yaaaaay!
Kluci, vy máte tumbyho! To je neuvěřitelný!
Růžový motiv? To jako fakt? :D :D
Jogurty? To mají nějak novou gear, ne?
Mě hned první den na intru slili čajem (bolí to a dost to barví).
Myslím, že vinou tohohle začnu milovat roiboss (mají na tomhle internátu roiboss?).
Začátek školního roku je blázinec.

PS: Pošlete někdo toho fanatického debila do prostředka pacifiku, udělejte tam jemu a jeho podobným malý ostrůvek, kde si můžou hezky lovit oběd a pít z kokosů, aby se řídili podle těch jejich, kašlu na to, prostě ho pošlete někam hodně daleko.

PPS: Eskortujete ho k sykoraxůůůům!

PPPS: Tomu byste nerozuměli.

7 Tessee Tessee | Web | 4. září 2012 v 14:02 | Reagovat

Díky, jsem ráda, že se to líbilo a alespoň trochu vám to snad zpříjemnilo první den školy :-)
A Gee, jsem ráda, že se ti v Praze a na intru líbí :-)

8 Hviezda Hviezda | 8. září 2012 v 19:56 | Reagovat

Vôbec nemám čas čítať a nieto ešte písať komentáre, tak aspoň toľko, že to bolo vážne zlaté a skvele využitá scénka zo seriálu.

9 Karin Karin | 1. března 2017 v 16:26 | Reagovat

Moc pěkné. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama