Poskytnutí první pomoci

20. září 2012 v 21:15 | Tessee |  Glee Czech Fest

Téma: Poskytnutí první pomoci

AN: Pozdě, ale přece :-D

"Pomoc!" uslyšel Kurt, když se v neděli v podvečer procházel malým parkem, který byl nedaleko jeho domu.
"Pomoc! Pomozte mi někdo! Prosím!" ozvalo se po chvilce znovu. Vypadalo to sice, že je to až na druhém konci parku, ale v Kurtovi se ozvala jeho lékařská zodpovědnost a rozběhl se tím směrem.

"Pane bože, Sophie!" ozvalo se znovu a hned na to další: "Pomoc!"
Tentokrát už v hlasu Kurt poznal zoufalého muže a to, že řekl ještě další jméno, ho trochu rozrušilo. A tak přidal do kroku.
"Copak tu nikdo není? Sophie vydrž! Pomoc!!!" zaječel znovu a to už byl mladý lékař skoro u něj. Jen ještě oběhnout jeden velký keř a zjistí, o co jde a jestli je třeba volat své kolegy z rychlé záchranné služby.

Kurt zatočil, podíval se na situaci před sebou a ztuhl. Naprosto nemohl uvěřit tomu, co vidí. Přímo před ním stál veliký strom. Pod stromem muž, trochu menší než sám Kurt, ale nejspíš podobného věku. Černé vlasy měl dokonale nagelované k hlavě, ale přesto se z nich uvolnilo pár kudrlin - to asi jak si ty vlasy nešťastně prohrabával. Muž hleděl upřeně nahoru do košatých větví a znovu zavolal: "Pomoc!" Oči při tom nespouštěl z čehosi, co bylo nahoře. Kurt konečně zvedl hlavu a spatřil, na co ten muž zírá. Chvíli nemohl uvěřit svým vlastním očím a pak se šíleně rozesmál. Smál se tak hodně, že ho začalo bolet břicho a vůbec si nevšiml, že na něj onen muž nevěřícně a trochu naštvaně kouká.
"Co je tu proboha k smíchu?" zeptal se Kurta, ale ten ze sebe nemohl vydat slova, a tak jen ukázal směrem na strom.
"To je Sophie! Utekla mi na strom a teď se bojí dolů! A já na ní nedosáhnu," lamentoval muž a znovu se podíval, jak na tom jeho Sophie je. "A vůbec to není vtipné!" obořil se znovu na Kurta.
"Pardon, pardon," omlouval se modrooký lékař a utíral si slzy, které mu během záchvatu vytryskly. Pak zhodnotil situaci, došel ke stromu a natáhl ruce směrem nahoru. Sophie na něj chvíli koukala svýma korálkovýma očima a pak v naprostém klidu seskočila Kurtovi do náručí.
"To se dělá, takhle páníčka vystrašit, Sophie?" mluvil na zvířátko. "Myslím, že jí nic není," řekl kudrnatému muži, který k nim mezitím přiběhl a okamžitě si Sophie převzal.
"Děkuju! Děkuju!" opakoval pořád dokola a hladil tvorečka po hebké srsti. Pak položil Sophie opatrně na zem, připoutal ji na vodítko a z nenadání Kurta objal. "Hrozně moc vám děkuju! Já vůbec nevím, co bych si bez vás počal!"
Kurt v první chvíli trochu ztuhl, ale pak se objetí, které trvalo trochu déle, než je obvyklé, poddal.
"Jak vám to můžu oplatit... mmm...?" zeptal se kudrnatý muž, jehož oči, jak si teď doktor všiml, měly lískovou barvu.
"Jsem Kurt," usmál se a podal mu ruku.
"Blaine," oplatil kudrnáč.
"Co takhle třeba zajít na kafe?" mrkl na něj Kurt a doufal, že ho jeho šestý smysl nezradil. Naštěstí se Blaine krásně usmál a přikývl.
"Máš teď čas?" zeptal se a Kurt také přikývl.
"Mám. Ale možná bude lepší odvést nejdřív Sophie domů, ne?" podotkl modroočko a usmál se na malé zvířátko, které už zase vesele rejdilo kolem jejich nohou. Blaine souhlasil, vzal svou fretku do náručí a vydal se směrem ke domovu, s krásným modrookým lékařem po svém boku.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dorea dorea | Web | 20. září 2012 v 21:40 | Reagovat

popravdě jsem moc ráda, že můj freťák neumí lézt po stromech, nebo mu ještě nedošlo, že by to taky šlo ... a Blaine, fretka se nikdy! nikdy! nepouští z vodítka! :D
super, děkuji :)

2 Tessee Tessee | Web | 20. září 2012 v 21:48 | Reagovat

[1]: Jůůů! Ty máš fretku! :-) :-D

3 Tamy Tamy | Web | 20. září 2012 v 23:00 | Reagovat

Chá! Třískám se smíchy o skříň! Nedokážeš si ani z poloviny představit hysterického Blaina tak jako já!! Úžasné, tleskám! Bravo!! *ovace ve stoje*

4 Andílek Andílek | Web | 21. září 2012 v 8:34 | Reagovat

to je úžasné! Představa Blaina jak vyšiluje pod stromem mě vážně rozesmála :D  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama