Be my prince - 7. kapitola II. ČÁST

17. července 2012 v 9:10 | Tessee |  Glee Fanfiction - Be my prince

... Coop je... ummm... tak trochu jako Jeff, akorát ne nadprůměrně inteligentní. ...


"Takže, ty jsi sem taky přestoupil?" pokračoval Kurt v jejich rozhovoru. Blaine přikývl. "A proč?" zeptal se Kurt, ale Blaine jen sklopil hlavu. "Nemusíš mi to říkat, jestli nechceš," řekl rychle princ, když si všiml kamarádova výrazu.
"Ne, to je v pohodě. Jenom... nemluví se mi o tom lehko," řekl a zhluboka se nadechl. "Původně jsem chodil na normální střední školu tady ve Westerville. Byli jsme tam jenom dva, kdo otevřeně přiznávali svoji homosexuální orientaci. Byli jsme s Tommym jenom kamarádi, ale rozhodli jsme se, že spolu půjdeme na konci prváku na ples. Ze začátku šlo všechno dobře a my jsme se překvapivě celkem bavili. Ale pak, když jsme čekali na jeho tátu, až nás vyzvedne, nás tři starší kluci hrozně zmlátili," řekl Blaine potichu. "Skončili jsme oba dva v nemocnici. Mí rodiče mě tenkrát okamžitě přihlásili na Dalton. Byl už konec školního roku, takže jsem tu začal až od druháku. Tommy se myslím s rodiči odstěhoval někam úplně pryč. Bohužel už jsem s ním ale od té doby nemluvil."
Kurt koukal na Blaina s vykulenýma očima. Nechápal, jak mu mohl někdo tak hrozně ublížit jenom proto, že chtěl tancovat s klukem. Princ nechápal, co to do něj vjelo, ale najednou odložil, co měl v ruce, a Blaina objal. "Blaine, je mi hrozně líto, žes musel projít něčím takovým," řekl a pevně ho stiskl. Blaine v první chvíli nechápal, co se to děje, ale pak objetí více než rád přijal.
"Už je to dlouho, ale stejně děkuju," řekl tiše. Kurt se od něj zase odtáhl a oba chlapci se na sebe usmáli.
"Řekni mi teď radši něco o sobě," poprosil ho Blaine a Kurt poznal, že je zase na čase změnit téma.
"A co?"
"Já nevím, cokoliv. Jediné, co vím je, že jsi z Belgie a že máš úžasný hlas." Kurt se při té lichotce trochu začervenal. "Třeba mi řekni, co dělají tví rodiče," řekl Blaine. Kurt trochu vykulil oči. Teď nastala ta chvíle, které se obával. Musel totiž lhát a překvapivě si tuhle odpověď předem nepromyslel.
"Můj táta... spravuje auta," řekl první, co ho napadlo. Nebyla to tak úplně lež. Burt auta miloval, měl jich spoustu a sám na nich pracoval. A i Kurt mu dříve často pomáhal.
"Takže je automechanik?"
"Ano. Má svojí vlastní autodílnu," doplnil Kurt. "A Carol, Finnova maminka a tátova žena, je zdravotní sestra." Tohle také nebyla tak úplně lež. Carol opravdu bývala zdravotní sestrou, než se z ní stala královna.
"Takže, vy jste s Finnem nevlastní bratři," ujišťoval se Blaine a Kurt přikývl. "A co tvoje maminka?" ptal se dál Blaine.
"Zemřela, když mi bylo devět," řekl Kurt potichu.
"Ó Kurte, to je mi líto, promiň," omlouval se Blaine honem.
"To je v pořádku, nevěděl jsi to."
"A Finnův táta je taky..." Kurt přikývl, než to stihl Blaine doříct.
"Byl v armádě a zemřel když byl Finn ještě batole. Naši rodiče se znali ještě dříve, než jsme se s Finnem narodili a byli hodně dobří přátelé. Moji rodiče pak Carol hodně pomohli, když Finnův tatínek zemřel. A Carol pak podržela tátu, když umřela moje maminka. Bydleli jsme prakticky vedle sebe a s Finnem jsme stejně byli vždycky jako bratři. A když nám bylo šestnáct, už jsme se nemohli dívat na to, jak kolem sebe ti dva pořád jenom chodí a dali jsme je dohromady. Vzali se asi před rokem a půl," vyprávěl Kurt s drobným úsměvem na tváři.
"A vaši vědí, že jsi... gay?" zeptal se Blaine opatrně, protože sám věděl, jak citlivé téma to může být. Ale Kurt se jenom srdečně zasmál.
"To vědí všichni, Blaine. Vždyť se na mě podívej, s mým hlasem a dokonalým módním stylem to těžko můžu skrývat. A ani nechci," řekl a pak zase trochu zvážněl. "Ale jestli tě zajímá, jestli jsou ohledně toho táta s Carol v pohodě, tak ano. Mám štěstí, že mám toho nejlepšího tátu, co si může dítě přát. Ve všem mě podporuje. I když to občas stojí trochu přemlouvání, jako například to, abych mohl jet na rok sem."
"Máš štěstí," povzdechl si trochu Blaine a Kurt vycítil trochu smutek.
"Tví rodiče to nevzali dobře?" zeptal se taky opatrně.
"To je složité. Nemůžu říct, že by mě neměli rádi, ale spíš na mě neměli nikdy moc čas mezi všemi těmi večírky a společenskými akcemi. Oni jsou... jsou to snobové," řekl a sklopil hlavu. "Vychovával mě spíš brácha. A když jsem jim řekl, že jsem gay, nenadávali a nekřičeli. Ale nadšení taky nebyli. Od té doby, co jsem přestoupil na Dalton, se o tom u nás doma moc nemluví. Ale člověk si nemůže nevšimnout, jak mu neustále na různých společenských akcích, kam jsem nucen chodit, představují dcery svých bohatých přátel," protočil trochu znechuceně oči.
"To je mi líto, Blaine," řekl soucitně Kurt. "A co tvůj brácha? Ten to vzal lépe?" zeptal se a Blaine se viditelně rozzářil.
"Ano. Můj brácha, Cooper, je o deset let starší. Jak jsem říkal, tak mě vždycky vychovával spíš on. Byl taky první, komu jsem to řekl. A on mě jenom objal a řekl, že je to super, protože mu nebudu lézt do zelí," usmál se při té vzpomínce. "Bohužel krátce po tom odešel na Californskou univerzitu, takže byl přes celé státy a od té doby se moc nevídáme. Ale v kontaktu jsme pořád. Momentálně se snaží prorazit jako herec."
"Vážně? A už někde hrál?" zeptal se se zájmem Kurt.
"Jenom v pár reklamách. Coop je... ummm... tak trochu jako Jeff, akorát ne nadprůměrně inteligentní. Když si něco usmyslí, tak mu to nevymluvíš, i kdyby to byla ta největší pitomost pod sluncem. Ale jinak je to nejlepší brácha na světě," smál se Blaine.
Kurt si všiml, že už si notnou chvíli povídají a muffiny mají dávno hotové.
"Vida, Kurtovy královské muffiny jsou hotové! Teď už je jenom dáme do lednice, aby ztuhla poleva," řekl a uložil je do chladu.
"Královské muffiny?" zeptal se pobaveně Blaine a Kurt si uvědomil svou chybu.
"No... ano... nezdá se ti snad, že by byly vhodné i pro krále?" snažil se to zachránit Kurt.
"Hmmm... no já nevím," škádlil ho Blaine a předstíral, že se rozmýšlí.
"Hej!" ohradil se rozesmátě Kurt a hodil na kamaráda trochu skořice, co mu zbyla. Blaine se taky rozesmál, popadl pytlík s cukrem a Kurtovi skořici oplatil. Kurt zvedl, založil si ruce v bok a pronesl: "Blaine Andersone, jestli budu mít něco ve vlasech, tak si mě nepřej!"
"A co mi uděláš?" škádlil ho dál Blaine a zase ho trochu pocukroval. Kurt si založil ruce na prsa, pomalu se rozhlédl po kuchyni, a pak velmi rychle, dříve než stačil Blaine jakkoli zareagovat, vzal pytlík s moukou a chrstl ji Blainovi do tváře. Tím se strhla bitka a za chvíli už se oba dva honili po kuchyni, házeli po sobě, co jim přišlo pod ruku, a hystericky se smáli.

Mezitím, co spolu Kurt a Blaine pekli muffiny, jejich kamarádi pomalu plánovali Operaci Klaine.
"Hlavně to tentokrát musí být lepší nápad, než když chtěl Blaine loni sbalit Jeremiu," vrtěl Nick hlavou.
"No já nevím, čí to byl nápad," pronesl Wes a podíval se na Davida.
"Hele," ohradil se jeho kamarád. "Zazpívat někomu na Valentýna nebyl náhodou vůbec špatný nápad. Ta písnička, to byl problém!"
"A tu vymyslel kdo, hmm?"
"Jeff," řekl David.
"Ne ne!" bránil se blonďák. "Tu vymyslel Cooper!"
"Cooper?" nechápal Wes.
"No jasně. Volal jsem mu a nechal si poradit," řekl, jako by to byla ta nejjasnější věc na světě.
"No, tak pak už to všechno dává smysl," pronesl potichu Wes.
Všichni Blainovi kamarádi Coopera znali. Občas jezdil svého mladšího bráchu navštěvovat, a protože to byl tak trochu Jeff ve starším vydání, samozřejmě si s blonďákem okamžitě padli do oka a provedli spolu na Daltonu nejednu lumpárnu.
"OK, pojďme se už nezabývat loňským rokem a zkusme konečně vymyslet nějaký smysluplný plán," navrhl Thad. Všichni se pak chvíli dohadovali. A když konečně vymluvili Jeffovi jeho návrh, aby zavřeli Kurta a Blaina spolu do komory a nechali je tam, vzal si slovo Wes.
"Já myslím, že mě něco napadlo. Ale možná k tomu budeme potřebovat Finnovu pomoc," řekl. Všichni se na něj napjatě otočili a čekali, co z něj vypadne.

Později, když se konečně na něčem domluvili, zrovna se rozcházeli do svých pokojů, když kolem Wesova pokoje prošel Blaine, špinavý od hlavy až k patě.
"Ahoj kluci," pozdravil je jako by nic a šel klidně dál. Všichni zůstali stát a vyjeveně se za ním koukali. Jen o minutku později se situace opakovala. Jen tentokrát procházel úplně stejně špinavý Kurt.
"V kuchyni na stole jsou čerstvé muffiny," řekl a šel k sobě do pokoje.
Pětice kamarádů se na sebe nechápavě podívala. Tohle nevypadalo moc dobře. Všechny napadlo to samé. Pokud se ti dva pohádali až tak, že po sobě začali házet mouku, či co, možná nebude tak jednoduché je dát dohromady.


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tamy Tamy | 17. července 2012 v 10:24 | Reagovat

-Jůůhůů!! Bitká!! :D :D :D (Skáču nadšením po místnosti a málem jsem se zabila o krabici.)
- Cooper je Jeff ve větší provedení od kdy? :D
- Naprosto vidím jak špinaví Blaine a Kut proházejí kolem vyjevených spolužáků :D :D
- ....zavřít Kurta s Blaiem do komory není až tak patný nápad... :DD

2 Gee Gee | Web | 17. července 2012 v 10:40 | Reagovat

-Yaaay! Mouka, mouka!
-Cooper? Jeff? Hele, nechceš je nechat podpálit Dalton? Evakuacééé!
-O skříních tu už byla celkem dlouhá diskuze, ale jo klidně, čím menší, tím lepší a větrací dírky :D :D
-Zajímala by mě konečná verze 'Operace Klaine' (Wes je vždycky takový oficiální), ale tu se asi dozvím, až potom, co naprosto selže, nemám pravdu?
-Ta představa! Jak tak tam kolem nich projde Blaine, bílo-žlutý a mrkající kvůli skořici v očích a za minutu potom Kurt ve stejném stavu, který ploše podotýká "Na stole jsou čerstvé muffiny". Já to chci někdy na živo!
-Může mi někdo vysvětlit jak je proboha možné, že se každé ráno budím ve čtyři a dneska jsem se vzbudila v deset, jako by mi chtěl nějaký zlomyslný skřítek naznačit, že zítra v těch devět prostě vzhůru nebudu (ježiši, já si budu muset nařídit budík! O prázdninách! To néééé!)? Jestli ho někdy potkám, tak ho uškrtím (šance jedna ku miliardě).

3 Andílek Andílek | Web | 17. července 2012 v 11:20 | Reagovat

Ano! Ano! bitkáá v kuchyni! málem jsem zburcovala bratra, jak nadšeně výskám :D :D
Jsem zvědavá jak vyústí ´Operace Klaine´
Kurt a Blaine od skořice a mouky zajímavá představa :D :D

4 Hviezda Hviezda | 17. července 2012 v 16:26 | Reagovat

Tak, chudáci Blaine a Kurt, sa majú na čo tešiť. Aby im to tá Operácia Klaine ešte nesťažila, lebo aj bez nej to medzni nimi vyzerá sľubne. A Cooper - dúfam, že príde na scénu a niečo s Jeffom "vymyslia" v priamom prenose :D

5 Dennlis Dennlis | 17. července 2012 v 19:45 | Reagovat

Tohle je fantastické (chce to trochu euforismu, ne?). Ten nápad je neokoukaný, naprosto úžasný a zmatený Blaine je prostě strašně roztomilý (vždycky je ten, co míň koktá, ale tady koktá neustále).
Nemůžu si pomoct, ale představa, že budeme s Maxem spolu ještě v maturitním roce je opravdu skvělá :D
Popravdě, jsem docela nadšený, že jsem v nějaké povídce a ani jsem se nemusel snažit. A taky jsem nevěděl, že nás chtěli zavřít do skříně (faktem však zůstává, že by tam bylo líp než vně skříně).
'Operace Klaine'- já nevím, ale chechtal jsem se po přečtení těch dvou slov asi tak pět minut. Nevím proč.

6 Tessee Tessee | 19. července 2012 v 0:51 | Reagovat

[5]: Velice děkuji! :-) Za to, že jste se v povídce objevili, poděkuj Gee. Kdyby o vás zrovna nepsala, tak by se to nestalo :-D
Jinak sice nevím, v jakém jste ročníku, ale stejně vám přeju, aby vám to vydrželo ;-)

7 Áďa Áďa | 21. července 2012 v 17:01 | Reagovat

Cooper YAY!!!!!!! Ale ten poslední sloupek mě odrovnal. Blaine a Kurt špinaví od hlavy k patě a tvářící se jako by nic !!!!!!! Chce hrála jsem se u toho jako debil :DDDDDDD

8 Karin Karin | 26. února 2017 v 15:57 | Reagovat

Tak to bude ještě hodně zajímavé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama