Be my prince - 5. kapitola

5. července 2012 v 20:26 | Tessee |  Glee Fanfiction - Be my prince

... "To je v pořádku," konejšila ho a poplácala ho jemně po rameni. "Myslím, že si budou rozumět," zašeptala s úsměvem a ukázala na brunetku a dlouhána, kteří už byli opět v družném rozhovoru. Kurt se na ni usmál a poděkoval jí za shovívavost. ...5
Po zbytek víkendu se Kurt a Finn postupně seznámili se všemi spolubydlícími z jejich koleje. Také zjistili, že skoro polovina z nich jsou členy školního sboru Warblers. Kurt ani Finn nikdy ve sboru nezpívali, ale princ byl celkem pyšný na svůj kontra-tenor a s pomocí Jeffa, Nicka a Wese se mu podařilo přesvědčit i svého bratra, aby se společně do sboru přidali. Finn souhlasil pouze pod podmínkou, že mu bude Kurt pravidelně péct muffiny, cookies nebo další pochoutky, ale Kurt věděl, že se stejně ve skutečnosti chtěl přidat.
Blaina po zbytek víkendu Kurt téměř neviděl. Kudrnatý kluk se skoro pořád někde schovával. A když už se potkali, Blaine se mu vyhýbal. Kurtovi to bylo trochu líto, protože chtě nechtě musel uznat, že se mu Blaine líbí. Ale naštěstí se toho dělo tolik, že na to nestihl moc myslet.

Burt a Carole odlétali ze států v úterý a rozhodli se, že v neděli večer uspořádají oficiální večeři pro VIP obyvatele Limy, které se Kurt i Finn, jako jejich synové, museli také účastnit. Říct, že byl princ naštvaný, by bylo málo.
"A proč tam musíme být, tati? Vždyť jsi mi slíbil, že si od toho můžu dát pauzu. Proto jsem přece tady. A navíc, co když tam potkám někoho, kdo chodí na Dalton a pak mě tu pozná. Já tam jít nechci!" chrlil Kurt do telefonu a naštvaně přecházel po pokoji sem a tam.
"Uklidni se, synu. Právě proto jsme to uspořádali v Limě. Aby se něco takového nestalo. Navíc jsem nechal zjistit, jestli tam náhodou není někdo z Daltonu, a není. A ano, řekl jsem, že si můžeš dát pauzu, ale večeře je večeře. Už jsme oznámili, že se tam objevíte. Pořád ještě jsi princ, Kurte, na to nezapomínej. Nechal jsem tě odjet na rok do USA, aby ses nemusel účastnit zasedání vlády a podobných akcí. Jedna hloupá večeře pro pár lidí tě nezabije," řekl rozhodně Burt a jeho syn si naštvaně odfrkl. "V pět hodin pro vás s Finnem přijede auto. Očekávám, že budete oba připraveni. V autě budete mít vaše oficiální uniformy," dodal král a zavěsil dřív, než se mu stačil Kurt zase na něco vymluvit. Princ rozzuřeně hodil telefon na postel, kopl do židle, která mu stála v cestě a vydal se hledat Finna, který byl kdo ví kde.

Blaine seděl u sebe v pokoji a četl si, když uslyšel z vedlejšího pokoje Kurta, jak na někoho naštvaně křičí. Stěny téhle koleje byly poměrně silné, takže Kurtovi nerozuměl. Ale když nakonec uslyšel naštvané kopnutí do nějakého kusu nábytku a následně na to bouchnutí dveřmi, rozhodl se jít zjistit, jestli je modrooký kluk v pořádku. S Kurtem se srazil přímo před jeho dveřmi, když princ rázně chvátal kolem.
"Jé, promiň," omlouval se mu. "Jsi v pořádku?" staral se. Kurt se jen zamračil a trochu na něj vyjel.
"Vypadám snad, že jsem v pořádku?!"
"To ne," připustil Blaine. "Můžu ti nějak pomoct?" snažil se.
"To asi těžko," zabručel Kurt. "Leda že bys věděl, kde je Finn. Potřebuju s ním mluvit."
"Tak s tím ti bohužel nepomůžu," sklopil Blaine smutně oči. "Ale naposledy jsem ho viděl s Jeffem dole ve společenské místnosti. Tak se zkus podívat tam. A nebo pak možná ven, jestli třeba nehrají fotbal, nebo tak něco," snažil se Blaine myslet, ale Kurt nevypadal moc spokojeně.
"Dík," odvětil a vydal se se stále podmračeným výrazem ke schodům. Blaine si smutně povzdechl a zapadl zpět do svého pokoje. Bylo to čím dál tím horší. Předtím se zdálo, že o něj Kurt jen nemá zájem. Teď už to ale vypadalo, že ho pomalu začíná nemít rád.

Kurt prohledal společenskou místnost i zahradu přilehlou k jejich koleji, ale Finna nikde nenašel. Zkoušel mu i volat, ale jeho bratr si samozřejmě opět nechal svůj telefon v pokoji. A nejhorší bylo, že už jim nezbývalo moc času, než pro ně přijede auto a Kurt nebyl vůbec připravený. Nakonec se rozhodl, že se vrátí zpátky do pokoje a zkusí se po něm podívat později, až bude alespoň částečně hotový. Konec konců, Finnovi stačilo na opuštění budovy pár minut, když na to přišlo.
Rázoval si to zpátky do pokoje, když na schodech znovu potkal Blaina.
"Tak co, našel jsi ho?" zeptal se kudrnatý kluk.
"Ne," odvětil Kurt, teď už trochu méně v ráži. "Hledal jsem snad všude, ale nikde prostě není."
"Tak to zkus ještě u Jeffa a Nicka v pokoji. Jeff s klukama občas hrají u Nicka na počítači. Třeba budou tam," hádal Blaine.
"Díky, zkusím to," řekl Kurt a konečně se taky trochu usmál. Pak se otočil a vydal se po schodech nahoru. Blainovi trochu poskočilo srdce, když viděl modroočkův úsměv. A navíc směřovaný jemu. Už z Kurta začínal být trochu zmatený.

Hned, jak se princ přiblížil k Jeffovu pokoji, uslyšel typický smích svého bratra a naštval se. Bez zaklepání vtrhl do pokoje a uviděl Jeffa a Finna, jak hrají nějakou hru na počítači. Přesně, jak řekl Blaine.
"Finne, kolikrát ti mám opakovat, abys u sebe nosil telefon?! Snažím se tě najít už asi třičtvrtě hodiny!" zuřil Kurt.
"Uklidni se brácho, snad se tolik nestalo," odvětil Finn a otočil se zpátky ke hře.
"Nestalo?!!! Okamžitě ukonči co děláš a pojď se mnou!" nakázal mu Kurt.
"A kam? Proč?" ptal se Finn, stále ještě ve hře.
"To ti řeknu až v pokoji. A skonči tu hru, sakra!" zařval princ a s překvapivou silou odtrhl bratra od počítače a vlekl ho ven z pokoje. Jeff, který se celou dobu na Kurta ani neotočil, jen na Finna zavolal: "Pak se zase vrať, musíme to dohrát!" a pokračoval ve hře.

"Tak co se děje?" ptal se Finn, když oba bratři konečně zapadli do jejich pokoje.
"Volal táta, že musíme do Limy na nějakou oficiální večeři pro VIP. V pět hodin tu pro nás bude auto. A nekoukej se na mě tak, taky z toho nejsem nadšený," odsekl Kurt, když viděl Finnův otrávený výraz. "Obleč se neformálně. Naše uniformy budou v autě, takže se do nich převlečeme až tam," dodal a zapadl do koupelny.

Přesně v pět hodin před Daltonskou kolejí zastavilo auto. Kurt a Finn zrovna procházeli vstupní halou, když potkali Blaina a Thada.
"Kam vyrážíte?" zeptal se zvědavě Blaine.
"Naši rodiče pozítří odlétají domů, tak pořádají večeři na rozloučenou," řekl Kurt, jakoby nic.
"Tak si to užijte," popřál jim Thad. Kurt přikývl a když se otočil, ještě potichu zamumlal pod fousy: "To těžko."
Thad s Blainem ještě zahlédli, jak oba bratři nastupují do nablýskaného auta s černými skly.
"Páni, ti mají asi docela bohaté rodiče," podotkl Blaine a toužebně se za Kurtem zadíval.
"Asi," řekl Thad a vědoucně pokýval hlavou. Pak se otočil na svého kamaráda a všiml si jeho smutného, zamilovaného výrazu. "Tak pojď ty Romeo," trochu se zasmál, chytl ho za loket a táhl ho pryč.

"A proč musíme mít na sobě uniformy?" remcal vyšší z bratrů.
"Protože je to oficiální večeře, Finne. Já nevím, že tě to překvapuje. Doma jsi to zažil snad tisíckrát," protočil Kurt oči.
"To ano, ale já myslel, že tady je nebudeme muset nosit," řekl Finn.
"Tak tos myslel špatně," ukončil diskusi Kurt, neschopný pořád dokola vysvětlovat to samé.
Vstoupili do malého salónku, kde na ně čekali rodiče. Oba dva se s nimi přivítali a Carole už ze zvyku upravila Finnovi jeho uniformu, kterou měl samozřejmě celou pomuchlanou a šerpu měl nakřivo. Pak se otočila na Kurta, který byl jako z partesu, a políbila ho na tvář.
"Já jenom doufám, že to nebude trvat dlouho. Kolik lidí tu vůbec bude?" zeptal se trochu otráveně Kurt.
"Moc ne, asi dvacet," řekl král a poplácal syna povzbudivě po zádech.
"Ach jo," povzdechl si už asi po padesáté princ a otočil se naposledy k zrcadlu, které v místnosti bylo, aby si zkontroloval svůj dokonalý účes.
Do salónku vstoupil muž v obleku, aby jim oznámil, že všichni jsou již uvnitř a že mohou také vstoupit. Burt zkontroloval, jestli jsou připraveni, pak nabídl Carole rámě a společně se všichni vydali, za zvuku jejich oficiální znělky, do velkého sálu, kde byl dlouhý stůl, u nějž stálo asi dvacet lidí. Muž u vchodu oznámil, že vchází král Burt Hummel s královnou Carole Hummelovou a jejich synové princ Kurt Hummel a vévoda Finn Hudson. Všichni se zadívali jejich směrem a celá rodina vstoupila a šla ke svým místům. Burt s Carole do jednoho čela stolu a Kurt a Finn do čela naproti nim.
"Vítám vás, přátelé. Jsem moc rád, že se mohu setkat s tolika milými lidmi z Limy. Mě i mojí rodině se zde v Limě i v celém Ohiu velice líbí a jsem potěšen, že můžu oznámit, že náš malý stát navázal s Limou oficiální partnerství," oznámil Burt a otočil se trochu na muže stojícího hned vedle něj, což byl starosta Limy. "A nyní zanechme oficialit a pusťme se do jídla," řekl král a posadil se, načež ho všichni následovali a číšníci začali nosit jídlo.

V části stolu, kde seděli oba bratři, sedělo pár lidí jejich věku. Bylo tomu tak skoro vždycky a Kurt s Finnem to posměšně nazývali družba, jelikož oficiální protokoly říkali, že je tomu tak proto, aby se princové mohli družit s lidmi (myšleno dívkami) svého věku. Kurt to neměl moc rád, protože po jeho boku vždycky seděla nějaká zachtivá dívka, která se s ním snažila flirtovat, i když ji zcela bez okolků odmítl. Málokdy se stalo, že by si alespoň kvalitně popovídal, když už nic jiného. Finnovi to bylo jedno. Přestože většinou neměl o ty dívky zájem, drobný flirt mu nevadil.

"Který z vás je princ?" zeptala se drobná brunetka po Finnově boku.
"Kurt," řekl Finn s pusou plnou předkrmu a ukázal na svého bratra.
"Finne, nemluv s plnou pusou!" okřikl ho princ.
"Pardon," omluvil se dlouhán a strčil si do úst další sousto. Brunetka i blondýnka, která seděla naproti ní, se zahihňaly.
"A proč ty nejsi taky princ, když jste bratři?" vyptávala se dál brunetka.
"Rachel, nevyptávej se pořád," napomenula ji její blonďatá kamarádka.
"Protože já jsem nevlastní bratr," vysvětlil Finn a na brunetku se usmál. "A vy jste obě z Limy?" zeptal se dívek.
"Ano, chodíme spolu do školy, na McKinleyho střední. A zpíváme spolu ve sboru. Mimochodem já jsem Rachel a tohle je Quinn," představila je brunetka.
"Jé, my s Kurtem taky budeme zpívat ve sboru, že jo, brácho!" vyhrkl nadšeně Finn a Kurt se jen plácl do čela. Přestože se jeho bratr pohyboval mezi královskou rodinou v podstatě od narození, způsoby rozhodně nepochytil. Quinn si všimla princova zoufalství a soucitně se na něj usmála.
"Kde budete zpívat?" zeptala se mile. Kurt přemítal, jestli jim má říct pravdu a prozradit tím, že oba dva chodí na Dalton. Ale než si to stačil rozmyslet, jeho bratr opět promluvil.
"Na Daltonské akademii ve Westerville. Budem tam teď oba dva rok studovat, že jo, Kurte. A budeme zpívat s Warblery," sděloval jim nadšeně. Rachel vedle něj se ale zamračila.
"Ale ne! To znamená, že budete naši soupeři!" vyhrkla téměř se slzami v očích. Oba dva bratři se tázavě podívali na ni a pak na Quinn. Ta se jen pousmála.
"Nic si z ní nedělejte. Ona bere tu soutěž trochu moc vážně. Jde jen o to, že se možná potkáme v některém kole soutěže školních sborů. Ale zatím není nic jisté. Navíc Rachel měla před dvěma lety nešťastný incident s hlavním sólistou jednoho s konkurenčních sborů, tak se teď až přehnaně bojí," vysvětlila jim.
"Takže ne, abyste se mnou snažili flirtovat," upozornila je Rachel a zpražila oba dva pohledem. Finn chtěl něco dodat a už už se nadechoval, ale Kurt ho raději přerušil.
"A kteří jsou vaši rodiče?" zeptal se slušně Quinn a změnil tím téma. Blondýnka chtěla odpovědět, ale Rachel jí skočila do řeči.
"Mí dva tátové sedí tamhle," řekla a ukázala na dva veselé muže skoro na druhé straně stolu. "A ta blondýnka naproti nim je maminka tady Quinn," oznámila a ukázala na usměvavou ženu.
"Ty máš dva táty?" zeptal se Finn a Rachel energicky a pyšně přikývla. "A oni jsou... gayové?" zeptal se znovu. Rachel znovu přikývla a tentokrát se trochu zamračila, připravená své milované tatínky případně bránit. Ale Finn ji překvapil, protože vzápětí nadšeně vyhrkl.
"No vidíš, Kurte, když se tady oženíš, tak můžeš mít i děti!" otočil se na bratra s nadšeným výrazem ve tváři. Ale Kurt jen zaúpěl: "Finne, ty vážně nevíš, kdy držet pusu." Pak zavrtěl hlavou a složil obličej do dlaní.
"To je v pořádku," konejšila ho Quinn a poplácala ho jemně po rameni. "Myslím, že si budou s Rachel rozumět," zašeptala s úsměvem a ukázala na brunetku a dlouhána, kteří už byli opět v družném rozhovoru. Kurt se na Quinn usmál a poděkoval jí za shovívavost.
Nakonec se večeře vyvinula lépe, než princ čekal. Jeho bratr si až do konce povídal s Rachel a Kurt sám si celkem porozuměl s Quinn, když objevili společný zájem - módu. Než se rozešli, všichni čtyři si vyměnili svá čísla a Kurt odjížděl zpět na Dalton s příslibem společného nakupovacího dne s Quinn a její kamarádkou Mercedes. Zdálo se, že se jejich pobyt ve státech pomalu, ale jistě rozjíždí.

********A/N: Rozdíly oproti seriálu - Vzhledem k tomu, že spolu nebojovaly o Finna, nebyly Rachel a Quinn nikdy takové rivalky. Quinn chodila s Puckem a Rachel se vždy soustředila na svou pěveckou kariéru.
Quinn později otěhotněla s Puckem a když ji rodiče vyhodili z domu, Rachel a její tátové jí pomohli a vzali ji k sobě, čímž se z těch dvou staly kamarádky. Když se Quinnina maminka rozvedla a vzala jí zase zpátky, spřátelila se s Racheliným táty. Takže momentálně jsou obě rodiny dobrými přáteli.
Quinn, Rachel, Puck, Mercedes, Santana a Brittany jsou momentálně ve čtvrtém ročníku, stejně jako Finn a Kurt.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gee Gee | 5. července 2012 v 21:43 | Reagovat

Finn - ach jo, že z něj Kurt ještě nedostal mrtvici. Proč mi vždycky připomíná Rona z HPéčka? :D Kurta, jak protáčí oči si dokážu velice živě představit:D

2 Tamy Tamy | 6. července 2012 v 21:06 | Reagovat

Blaine byl a vždycky bude dramatická královna Daltonu :DDDD a přiznávám se,že se celou dobu přirovnávám k Finnovi :DD a nejenom že se neumí chovat..k mím největším vášním patří PC, fotbal a JÍÍÍDLO!! :DDDD Jo a na original artu se pracuje,ale dva dny jsem zaseklá u Kurtovi pusy ,kterou za boha nemůžu nakreslit :D

[1]: A Gee...pokud by Kurt z Finna mrtvici,nechci vidět co by se stalo kdybych tam byla já =D

3 Gee Gee | Web | 6. července 2012 v 23:00 | Reagovat

[2]: Ta představa... :D

4 Tamy Tamy | 6. července 2012 v 23:11 | Reagovat

[3]: Až děsivá že? :D

5 Gee Gee | Web | 7. července 2012 v 12:15 | Reagovat

[4]: Slabé slovo... ne že já bych byla čistotná, ale myslím, že ze mě by měl Kurtík jenom panickou ataku nebo něco na ten způsob :D :D

6 Andílek Andílek | Web | 7. července 2012 v 14:06 | Reagovat

z Finna by mě taky občas kleplo, opravdu to Kurtovi nezávidím :D

7 Tamy Tamy | 7. července 2012 v 16:05 | Reagovat

Výborně, Tessee tvoji čtenáři jsou banda nevychovaných Finnů :D

8 Tessee Tessee | 7. července 2012 v 17:49 | Reagovat

:-D A já jsem si celou dobu myslela, že můj blog čte banda holek. Vida, co se člověk ještě nedozví :-D

9 Gee Gee | Web | 7. července 2012 v 19:37 | Reagovat

Já jsem horší než Finn. Viděli jste někdy někoho, kdo by začal na křesťanském ex-gay sezení citovat Klaine povídku, ještě v angličtině a pak se svíjel smíchy po zemi s tím, že ten, kdo to vede, zjevně neumí anglicky?

Než začnete vznášet nějaké unáhlené soudy, přečtěte si text, který jsem tímto nelichotivým způsobem komentovala:http://www.henryklahola.nazory.cz/Buzer.htm.
Připravte si igelitové pytlíky a uznejte, že pokud přede mnou někdo recituje tohle, mám na toto chování naprosté právo.

To, že můj stůl vypadá jako halda bince a už 17-krát jsem usnula s klavou na klávesnici a MS Word na ploše, je jiná pohádka, ne?

A (writing mood :D) už jsem zmínila, že miluju revers v téhle povídce? Normálně koktá a sní Kurt, ale tohohle Blaina prostě... I'm absolutely stunned, amazed etc. (jsem na s-and-c, takže mi vypadává česká slovní zásoba- nenávidím se!).

Writing mood - měla bych asi něco napsat a nespamovat komentáře... :D

10 Gee Gee | Web | 7. července 2012 v 22:54 | Reagovat

To byl záchvat spontánnosti. Ten článek nečtěte. Přečtěte těch pět písmenek před .htm a myslím, že mé chování uznáte vhodným :D
Hlavně to nečtěte. V zájmu zachování vašeho duševního zdraví.

11 Nicole Damita Nicole Damita | 9. července 2012 v 18:39 | Reagovat

finn proste nemá chybu chudák Blaine nezaslúžil si aby tak Kurt poňom kričal ale aj tak to bolo super :D

12 Áďa Áďa | 21. července 2012 v 16:29 | Reagovat

Skvělá kapitola!!!! Bože ten Finn!!!! Rachel, Quinn a Mercedes juchů!!!!

13 Karin Karin | 26. února 2017 v 15:32 | Reagovat

Finn snad poví i to co neví.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama