Be my prince - 4. kapitola

1. července 2012 v 22:19 | Tessee |  Glee Fanfiction - Be my prince

... "Hm... ten Kurt, to musí být teda něco," utahoval si z něj Thad. "Někdo koho jsi poznal přes prázdniny? Tvůj přítel?" vyzvídal.
"Ne, říkám, že to s ním nemá vůbec nic společného!" bránil se Blaine. "Víš co, já... já teď půjdu dolů. Ahoj," rozloučil se rychle a doslova vyběhl z pokoje, aby už nemusel čelit Thadovým všetečným otázkám...4
Blaine seděl na své posteli, zíral do prázdna a ani si nevšiml, že konečně přišel jeho spolubydlící a kamarád. Menší brunet s hnědýma očima se několikrát pokusil Blaina pozdravit, ale když zjistil, že ho kamarád nevnímá, nezbývalo mu nic jiného, než s ním zatřást.
"Wow, co je?" vylekal se Blaine, když se konečně dostal ze svého transu.
"No to bych se měl ptát spíš já tebe, ne? Už pár minut se na tebe snažím promluvit a ty absolutně nevnímáš," zasmál se brunet.
"Promiň, Thade, byl jsem trochu myšlenkama jinde," omlouval se Blaine.
"Trochu?" zasmál se Thad znovu a začal si vybalovat. "A co to způsobilo, jestli se můžu zeptat?"
"Kurt," vydechl Blaine ve vteřině a zase se trochu zasnil. Pak si ale uvědomil, co řekl. "Teda, ne... ne Kurt. Myslel jsem... já..." snažil se to zamluvit, ale nějak se do toho jenom více zamotal. Thad se na svého spolubydlícího překvapeně podíval a zvedl obočí.
Už to tu bylo zase. Blaine už zase koktal a nedokázal se vymáčknout. A za všechno může ten dokonalý modrooký kluk. Blaine se zamračil.
"Hm... ten Kurt, to musí být teda něco," utahoval si z něj Thad. "Někdo koho jsi poznal přes prázdniny? Tvůj přítel?" vyzvídal.
"Ne, říkám, že to s ním nemá vůbec nic společného!" bránil se Blaine. "Víš co, já... já teď půjdu dolů. Ahoj," rozloučil se rychle a doslova vyběhl z pokoje, aby už nemusel čelit Thadovým všetečným otázkám. Ten se jenom znovu zasmál, zavrtěl hlavou a pokračoval ve vybalování.

Kurt už měl v troubě druhou várku muffinů, když najednou přišel do kuchyně kluk, kterého ještě neznal. Jakmile si ho menší brunet všiml, usmál se a šel se mu představit.
"Ahoj, já jsem Thad. Ty jsi tu nový?" podával mu ruku.
"Ahoj Thade. Ano, jsem tu nový. A jsem Kurt," odpověděl princ. Jakmile to Thad slyšel, rozsvítily se mu oči.
"Jo tak ty jsi ten Kurt," vydechl a trochu se uchechtl. Kurt se na něj podíval trochu nechápavě a pozvedl své dokonale upravené obočí.
"Prosím?" zeptal se.
"Ne, nic nic, promiň," omlouval se Thad. "Já jenom, že Blaine už tě zmínil."
"Aha," odpověděl Kurt prostě a sehnul se k troubě, aby zkontroloval muffiny.
"Není možné, že už jsem tě někdy viděl?" zeptal se Thad a zamyšleně si Kurta prohlížel. Kurt jenom zavrtěl hlavou a Thad pokrčil rameny.
"Co pečeš?" zeptal se.
"Muffiny. Jeff a Finn si je vyžádali," usmál se Kurt a vyndal hotový plech z trouby, aby jej vyměnil za třetí, poslední dávku. Thad se zasmál.
"Wow, s Jeffem bude zase sranda, pokud sní tolik muffinů. To se máme na co těšit. Finna neznám," dodal. "To je taky někdo nový?" zeptal se.
"Můj brácha," odvětil Kurt.
"Aha. A odkud s bráchou jste?" vyzvídal Thad a vzal si jeden muffin z první várky, který mu Kurt nabídl.
"Z Belgie," řekl Kurt a než stačil cokoliv dodat, Thad na něj vykulil oči a vykřikl: "Vážně?!" Kurt vyjeveně přikývl.
"No to je boží! Já miluju Evropu! Vím o ní úplně všechno. Evropská historie je můj úplně nejoblíbenější předmět! Ó můj bože, no to je super! Konečně někdo, s kým můžu všechno pořádně probrat, protože tam žil," radoval se a ani si nevšiml, že na něj Kurt zírá vyděšeným výrazem a s pusou otevřenou dokořán.
"Vážně?" bylo jediné, co ze sebe dokázal Kurt po chvíli vydat tichým, roztřeseným hlasem. To bylo to poslední, co mu ještě scházelo. Kluk, který ví úplně všechno o Evropě. Kurt se jenom modlil, aby neznal i jejich malou zemi, která byla beztak pro většinu států nedůležitá. Ale jak se zdálo, dnes nebyl jeho šťastný den, protože jen co se nad tím zamyslel, Thad znovu vykřikl.
"Já už vím, kde jsem tě viděl! Ty jsi Kurt Hummel! Ty jsi ten pri..." už to ale nestihl doříct, protože Kurt mu vzápětí zacpal pusu.
"Pro všechno na světě tě prosím, nevyslovuj to!" řekl zoufale a sundal ruku z Thadových úst.
"Proč?" zajímal se udiveně Thad.
"Tady to nikdo neví. A já nechci, aby se to vědělo. Prosím, já vím, že se v podstatě vůbec neznáme a ty nemáš žádný důvod mi dělat laskavost, ale prosím, neříkej to nikomu."
"Tak dobře. Ale řekneš mi teda proč?" přikývl Thad, více zvědavý, než cokoli jiného. Kurt si povzdechl.
"Přijel jsem do států, abych mohl chvíli žít jako obyčejný teenager. Já vím, že to zní divně," dodal Kurt, když viděl Thadův nevěřícný výraz. "Ale být princ není zas taková sranda, jak si každý myslí. Je to hrozně unavující. A lidi se k tobě chovají podlézavě, protože mají pocit, že musí," vysvětloval smutně Kurt, zatímco ho Thad se zájmem sledoval.
"OK, já slibuju, že to nikomu neřeknu," přísahal mu Thad. "A podlézavě se taky chovat nebudu. Ale myslíš, že bych s tebou přece jen mohl zkonzultovat svoje vědomosti o Evropě?" zeptal se dychtivě. Kurt se usmál a přikývl.
"Super," vydechl Thad. "Otázka první... já jsem nevěděl, že máte dva prince," pronesl a znovu se s chutí zakousl do muffinu.
"Nemáme," odpověděl Kurt.
"Ale říkal jsi, že máš bráchu," snažil se tomu Thad přijít na kloub.
"Jenže Finn je nevlastní. Jeho maminka, Carol, si přibližně před rokem a půl vzala mého tátu. Finn je teď vévoda," vysvětlil princ. Thad se vítězoslavně usmál, když to konečně pochopil a nabídl si další muffin.

Později, když Kurt dokončil poslední dávku sladkého pečiva, přesunul se s Thadem do společenské místnosti. Finn, Jeff a dokonce i Nick, zajásali, když před ně jejich kamarádi postavili plný tác čokoládových pochoutek. A Kurt jen žasl, jak je dokáží pořádat bez jediného přerušení hry.
Zdálo se, že Kurt s Thadem si padli do oka. Thada zajímalo úplně všechno, co mu byl Kurt o Evropě schopný říct. A na oplátku Kurtovi řekl všechno, co chtěl princ vědět o Americe, o Ohiu, o Daltonu a mnohých dalších zajímavostech. Nejvíce Kurt zbystřil, když se dozvěděl, že jeho nový kamarád je Blainův spolubydlící. A protože Thad byl kromě jiného nesmírně vnímavý člověk, ihned zavětřil a začal sondovat.
Na svém kudrnatém kamarádovi samozřejmě okamžitě poznal, že má o modrookého prince zájem. Ale u Kurta zprvu nechtěl nic předjímat jen proto, že měl vysoký hlas a hezké oblečení. Naštěstí byl prvním, komu Kurt řekl, že je gay, ale poprosil ho, aby před ostatními ještě mlčel. Chtěl jim to říct sám. Thad souhlasil a princ věděl, že mu může důvěřovat.
Nakonec přesto, že mu Kurt nic přímo neřekl, poznal Thad z jeho rádoby nevinných otázek o Blainovi, že se o něj princ přeci jen alespoň trochu zajímá. A nebyl by to Thad, kdyby už neplánoval, jak dát ty dva dohromady. Byla to na Daltonu, a hlavně mezi členy a capella sboru Warblers, jimiž téměř všichni na jejich koleji byli, už tak trochu tradice, že se pletli ostatním do vztahů. Kurt to ještě v tuhle chvíli netušil, ale v Thadově hlavě už pomalu dozrával plán, který hodlal přednést Wesovi, Davidovi, Jeffovi a Nickovi hned po tom, co jim Kurt řekne o své orientaci. A možná... ne, vlastně skoro určitě, do toho zatáhne i Finna. Sice ho ještě nezná, ale přeci jen je to Kurtův bratr a zná ho nejlépe, což se bude hodit.

Blaine seděl schovaný ve studovně, o které věděl, že se jí budou ten den určitě všichni obloukem vyhýbat, a přemýšlel, jak se to mohlo stát. Jak se mohl tak rychle a okamžitě do někoho zbláznit. Protože to to bylo. On se do něj prostě zbláznil. Jinak se jeho reakce v Kurtově přítomnosti vyložit nedaly. A pak tu byl tu ještě jiný problém. A to, jak by mohl někdo tak dokonalý, jako je Kurt, chtít někoho, kdo koktá jako pitomec a nedokáže říct ani jednu souvislou a smysluplnou větu. Odpověď byla Blainovi jasná... nijak. Byl přesvědčený o tom, že nemá nejmenší šanci. A to, i kdyby byl Kurt náhodou gay, což ještě nebylo stoprocentně jisté.
Blaine odložil knihu, kterou si půjčil z knihovny, kdyby náhodou někdo přišel, a složil hlavu do dlaní. Začít školní rok nešťastnou láskou, to není zrovna nejlepší nápad.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Áďa Áďa | 2. července 2012 v 7:25 | Reagovat

Skvělá kapitola! That jako dohazovač Jo??? :DDDD už se nemůžu dočkat jeho plánu :DDD

2 Gee Gee | Web | 2. července 2012 v 11:16 | Reagovat

Jak já Daltoňáčky miluju. "Mají už takovou tradici plést se do vztahů"... ano, ano, ano, on už něco geniálního vymyslí.
Thad s Jeffem jsou prostě boží :D

3 Tamy Tamy | 2. července 2012 v 12:19 | Reagovat

Ze všeho nejdřív- FINALLY!!! Nová kapitola!!! Yes!!! :DDDD A že dobrá kapitola :DD Daltonská tradice plést se lidem do vztahů je něco pro mě :DDD a dostala mě i Thadova posedlost Evropou ;DD

P.S.: Proč mám při každé kapitola nutkání vzít skicák a nakreslit Blaina jak buď čumí,sní a nebo přemýšlí o Kurtovi? :DD

4 Nicole Damita Nicole Damita | 2. července 2012 v 18:25 | Reagovat

Konečne som sa dočkala =) bolo to super teším sa na druhú kapitolku je to skvelé =)som zvedavá čo Thad vymysli

5 ilovegleeglee ilovegleeglee | Web | 3. července 2012 v 12:09 | Reagovat

Krááása, už aby byl další díl :DD

6 Gee Gee | Web | 3. července 2012 v 18:05 | Reagovat

[3]: Že je ten tik blbej? Mě se tohle úspěšně daří u většího množství povídek - větší spotřeba papíru = kam se mi proboha poděla ta křídová čtvrtka na esej? A sakra...

7 Tessee Tessee | 3. července 2012 v 19:28 | Reagovat

Děkuju všem!!! :-)
To Tamy & Gee: Pokud by se vám náhodou chtělo vytvořit nějaký obrázek k téhle povídce a chtělo by se vám mi ho poslat, dejte vědět. Já bych vám ho tu zveřejnila (samozřejmě i s vaším jménem/nickem a popř odkazem na váš web) ;-) Bylo by to super, mít u povídky konečně nějaký original art :-)

8 Tamy Tamy | 3. července 2012 v 21:07 | Reagovat

[7]: S mím tempem se original artu dočkáš za tři roky :DDDD Ale za pokus to stojí :DD Co ty Gee ? :DD

9 Gee Gee | Web | 3. července 2012 v 21:27 | Reagovat

Zkusím to, ale nevím, jestli bych byla schopná to někam dát... uvidím, jestli se mi něco povede :D

10 Gee Gee | Web | 3. července 2012 v 22:06 | Reagovat

Ale jak tak přemýšlím nad Jeffem a jeho muffiny, mám jeden "osobní" recept na muffiny se skořicovou polevou, který jsme používali měsíc nazpátek na charitativní akci a vydělali jsme na nich víc než na čemkoliv jiném. Autorská práva mám já, takže pokud bys chtěla recept jako nějaký "přídavek" k povídce, můžu ho klidně poslat. Alespoň bych je mohla pojmenovat "Kurtovy muffiny". Šílená představa :D

11 Tessee Tessee | E-mail | 4. července 2012 v 9:31 | Reagovat

[10]: Gee to by bylo super! Pošli mi ten recept do zprávy nebo na mail a já ho tam nějak zařadím :-)
A s těma obrázkama to byl jenom takový nápad... tzn. jak se vám bude chtít... :-) Když ne, tak se nic neděje...

12 Tessee Tessee | E-mail | 4. července 2012 v 13:49 | Reagovat

Děkuji Gee, recept mi přišel. Určitě ho nějak do povídky zapojím, akorát ještě nevím do které kapitoly :-)

13 Hviezda Hviezda | 5. července 2012 v 12:19 | Reagovat

Tak som sa dočkala a hlavne sa dostala k tomu si prečítať novú kapitolu. Blaine, chudáčik, ani sa mu nedivím, že koktá, keď vidí dokonalého princa Kurta. Ale teraz som veľmi zvedavá, či sa Thad nepreriekne a nevytára tú záležitosť - náš nový spolužiak je následník trónu - niekomu.

14 Tamy Tamy | 5. července 2012 v 20:22 | Reagovat

[11]: *odkládá tužku a rozkreslený obrázek* Ne,vážně?! Nevypukne třetí světová?! :DDDDD

15 Tessee Tessee | E-mail | 5. července 2012 v 20:41 | Reagovat

[14]: Co mám říct, abych ten obrázek pak dostala? :D :-D :D

16 Andílek Andílek | Web | 7. července 2012 v 13:53 | Reagovat

super, prostě parádní a Thad jako dohazovač mě opravdu dostal :D

17 Karin Karin | 26. února 2017 v 15:26 | Reagovat

Chudinka moje malá takhle se trápí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama