Memory - 19. kapitola

12. června 2012 v 8:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - Memory

... Blaine ještě více zrudl a schoval obličej do dlaní. Ale když ho Kurt objal a zašeptal: "Děkuju," kudrnáč se na něj konečně zase podíval a usmál se. "Nemáš zač," pípl potichu. ...19
Druhý den ráno se Kurt probudil ve své posteli, aniž by věděl, jak se tam dostal. Když se podíval na na budík na nočním stolku, zjistil, že už je skoro jedenáct dopoledne. Rozespale tedy vstal a vydal se dolů do kuchyně.
Kurt se už dlouho necítil tak dobře, jako v tu chvíli. Scházel po schodech dolů, cítil vůni čerstvě uvařené kávy a usmažených vaflí a z kuchyně slyšel veselé hlasy. Modroočko jako by se rázem vrátil o několik let zpátky, kdy v tomto domě ještě bydlel, a taková rána zažíval téměř každý den.
Ovšem tentokrát bylo přecejen něco jinak. Něco, co tam dříve nebylo. Něco, co Kurt rozhodně nečekal. Protože těsně, než vstoupil do provoněné místnosti, ozval se Blainův krásný smích. Modroočko se zarazil a srdce se mu opět tak zvláštně rozbušilo. Stejně, jako včera večer, než usnul s Blainem v náručí na gauči v obývacím pokoji.
Tohle bylo zvláštní. Blaine, který se cizích lidí více méně bál, si teď povídal v kuchyni Kurtových rodičů s Carol. A to bez toho, že by to Kurt nějak inicioval. Tohle se ještě nikdy nestalo. Kurt se usmál. Byl to totiž další příznak toho, že se Blaine pomalu, ale jistě uzdravuje.
"Dobré ráno," pozdravil modroočko, když konečně vstoupil do kuchyně. Carol s Blainem, kteří seděli u jídelního stolu, se na něj otočili a pozdrav mu oplatili. Blaine mu navíc věnoval jeden zářivý úsměv. Kurtovi opět poskočilo srdce a posadil se vedle něj.
"Dáš si kávu?" zeptala se Carol a už se zvedala, aby mu podala snídani.
"Dám, děkuju, Carol," odpověděl jí Kurt a otočil se na svého kamaráda. "Co, že už jsi vzhůru? Měl jsi mě vzbudit."
Blaine zavrtěl hlavou. "Vstával jsem brzy. Jsem zvyklý. A ty máš dovolenou, tak jsem tě chtěl nechat vyspat."
"Tos nemusel," usmál se Kurt a napil se kávy, kterou před něj postavila Carol. "Mimochodem, ví někdo, jak jsem se dostal do své postele? Protože já si naposledy pamatuju, že jsem usnul na gauči," prohodil Kurt. Blaine se trochu začervenal a sklopil hlavu, jak to měl ve zvyku, když se styděl. Carol se vědoucně usmála a rozhodla se ho zachránit.
"Ráno jsem vstávala brzo a našla jsem vás spát na gauči. Chtěla jsem vás probudit, abyste se přesunuli do pokojů a mohli spát dál, ale když se Blaine probudil, trval na tom, že tě mám nechat spát a že tě odnese," usmála se znovu. Blaine ještě více zrudl a schoval obličej do dlaní. Ale když ho Kurt objal a zašeptal: "Děkuju," kudrnáč se na něj konečně zase podíval a usmál se. "Nemáš zač," pípl potichu.
"Tak já vás tu nechám. Za hodinu mi začíná směna," prohodila Carol po chvíli, rozloučila se s oběma muži a odešla do nemocnice.
"Jsi v pohodě?" zeptal se Kurt svého kamaráda. "Trochu mě překvapilo, když jsem tě tu našel s Carol," přiznal modroočko.
"Já vím, promiň," prohodil Blaine potichu.
"Ale to přece není nic, za co se musíš omlouvat," dodal rychle Kurt. "Naopak, já jsem rád, že se už tolik nebojíš cizích lidí," usmál se.
"Když ona je Carol hrozně milá. A taky trochu neodbytná," zasmál se Blaine a Kurt souhlasně přikývl. "Když mě probudila, už se mi pak nechtělo spát. Chtěl jsem jít k sobě do pokoje, abych tu nepřekážel, ale Carol trvala na tom, že mi udělá snídani. Ani mě nenechala jí pomoct. Nejdřív jsem se trochu bál, protože jsme se včera jenom pozdravili, a taky jsem něvěděl, jestli se nebude na něco vyptávat. Ale nakonec to bylo v pohodě. Vyprávěla mi o svojí práci v nemocnici, a taky o tom, jak jste byli ty a Finn ještě ve škole a bydleli jste tu," Blaine se evidentně zasmál při vzpomínce na nějakou historku a tentokrát to byl Kurt, kdo zrudl a schoval obličej do svých dlaní.
"Pane bože, doufám, že nevyprávěla něco trapného," zamumlal.
"Vůbec ne. Bylo to vtipné," prohodil Blaine.
"To věřím," odvětil Kurt a trochu se zakabonil.
"Pak pžišel tvůj táta, ale musel do práce, takže si jenom vypil kafe a zase šel. Trochu jsem se ho bál, ale Carol mě uklidnila. Tví rodiče jsou oba moc milí."
"Já vím," usmál se spokojeně Kurt a dopil svou kávu.
"Co budeme dneska dělat?" zeptal se Blaine.
"Myslel jsem, že bychom se mohli projít po Limě. Možná zajít do Lima Bean a nebo do Breadstix. A taky bych chtěl zajít pozdravit pana Schue. To byl náš učitel, který vedl glee klub," vyjmenovával Kurt. Blaine přikývl jen se usmíval. Bylo poznat, že přestože Kurt vždycky tvrdí, že Limu neměl nikdy rád, je šťastný, že je zase na chvíli doma.
A tak nakonec oba muži strávili celkem pěkný den v Limě. Pan Schue byl naprosto nadšený, že Kurta po tak dlouhé době zase vidí a že se mu celkem daří. Dokonce ho představil členům současného glee klubu a poprosil ho, aby jim předal něco ze svých zkušeností. A Kurt, jak už to měl v povaze, se neostýchal se rozpovádat o své herecké a pěvecké kariéře.
Blaine toho celý den moc nenamluvil. Spíše svého modrookého kamaráda pozoroval a občas prohodil, kde všude ho dříve vídával a sledoval z povzdálí. Nakonec se vydali domů, protože se blížil čas večeře a Kurt slíbil rodičům, že si dnes udělají rodinnou večeři jako za starých časů. Tentokrát ovšem i s Blainem.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Brea Brea | 12. června 2012 v 20:31 | Reagovat

Jééj, konečne sa nám to pohlo k lepšiemu, snáď sa dajú skoro dokopy. :) Ale fakt si neviem prestaviť, ako Blaine odniesol Kurta do postele :D

2 Nika Nika | 12. června 2012 v 21:40 | Reagovat

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Infarkt. Nutně potřebuji další dávku týhle povídky, nebo se vážně picnu. Je to prostě... Droga! Honem další díl, prosím. A klidně i delší, nikdy se toho nemůžu nabažit. :D BTW. Plánuješ pak to pokračování Our secret love? Protože já prostě MILUJU všecky tvoje povídky. :D

3 Vera Vera | 13. června 2012 v 0:08 | Reagovat

Som rada že Blaine usmieva A konečne si záčina Kurt uvedomovať čo cíti k Blainovi....Chcem aby už boli spolu ved už aj tak si toho Blaine veľa vytrpel.Veľmi sa mi páči tato poviedka Už by som chcela ďalšiu kapitolu :)

4 Tana Tana | 13. června 2012 v 6:09 | Reagovat

práve som sa roztiekla :) prosím, daj už ich konečne dokopy, a fakt skvelý príbeh :)

5 Nicole Damita Nicole Damita | 13. června 2012 v 14:12 | Reagovat

pekné =) dúfam že sa už dajú konečne dokopy =)

6 Tessee Tessee | 13. června 2012 v 18:56 | Reagovat

Děkuju všem!!! :-) Další kapitola bude asi dneska v noci nebo zítra ráno. A nebojte, už se blížíme ke konci :-D
To Nika: Pokračování Our Secret Love mám teoreticky naplánované, ale mám rozepsanou ještě jinou povídku, tak nevím, kdy se k tomu dostanu.

7 Domík Domík | Web | 13. června 2012 v 18:59 | Reagovat

To bylo roztomilé :) Jen bych asi ubrala toho "modroočka."

8 Karin Karin | 27. února 2017 v 11:22 | Reagovat

Krásna pohodová kapitola. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama