Memory - 18. kapitola

10. června 2012 v 17:40 | Tessee |  Glee Fanfiction - Memory

... Blaine stál vedle nich, třásl se jako osika a pevně doufal, že se ho ten obr, který právě pevně svíral jeho kamaráda, nebude chtít dotknout. ...


18
Kurt a Blaine seděli v letadle. Modroočko si četl nejnovější vydání Vogue, když vedle sebe uslyšel svého kamaráda si povzdechnout. Otočil se na něj a zjistil, že Blaine už nespí, jak tomu bylo ještě před chvílí, ale kouká se zamyšleně z malého okénka.
"Jsi nervózní?" zeptal se ho opatrně a už tak nějak automaticky mu stiskl ruku. Kudrnáč se na něj otočil a zavrtěl hlavou.
"Jenom nevím, co mám čekat," odvětil, pokrčil rameny a znovu se zadíval z okénka. "Víš, že dneska letím poprvé letadlem?" prohodil najednou po chvilce. Modroočko vykulil nevěřícně oči.
"Prosím?"
Blaine se na něj zase otočil, tentokrát s drobným úsměvem na tváři. "Pokud si dobře pamatuju, tak rodiče mě nikdy nikam letadlem nevzali. A jinak jsem všude dojel autem," pokrčil rameny a Kurt na něj zíral s otevřenou pusou.
"Bože, tohle mě vůbec nenapadlo! Promiň!" omlouval se mu. "A jsi v pořádku? Nebojíš se?" strachoval se najednou. Ale Blaine se jenom rozesmál.
"Kurte, já se nebojím. V mém životě jsou jiné věci, které mi nahánějí hrůzu. Let letadlem je nepřekoná."
"OK, fajn. To je dobře," uklidňoval se Kurt ze svého malého šoku, zatímco se Blaine smál. Po celý zbytek letu pak z Blaina čišela energie a dobrá nálada. Vypadalo to, že se nakonec docela těší. Ovšem jen co oba dva muži vystoupili z letadla, proměnil se opět v toho uzavřeného, posmutnělého a nervózního mladíka, kterým byl ještě nedávno. Modroočko ihned vycítil jeho změnu nálady a povzbudivě jej objal kolem ramen.
"Kurte!" ozvalo se najednou za nimi radostné zvolání. A když se oba dva otočili, uviděli vysokého veselého muže, který jim běžel naproti a nadšeně mával. Kurt se rozzářil, ale pak si uvědomil, že má vedle sebe třesoucího se Blaina a radši se postavil před něj, jako živý štít, protože jak znal svého bratra, ten by byl schopný se na ně vrhnout na oba.
"Ahoj Finne!" zdravil dlouhána Kurt, zatímco ho bratr držel v pevném objetí. Blaine stál vedle nich, třásl se jako osika a pevně doufal, že se ho ten obr, který právě pevně svíral jeho kamaráda, nebude chtít dotknout.
"Finne pusť mě prosím, konečně!" zaúpěl Kurt.
"Jé, promiň. Kurte! Mě se stýskalo! Já jsem tak rád, že jsi tady," chrlil nadšeně Finn a otočil se na Blaina. "A kdo je tvůj kamarád?" zeptal se a už už se hrnul podávat mu ruku. Blaine vyděšeně ucouvl a Kurt se postavil mezi ně.
"Tohle je Blaine, Finne, vzpomínáš? Už jsem ti o něm říkal, když jsme spolu mluvili po telefonu," snažil se mu Kurt naznačit a pevně doufal, že si Finn vzpomene, co všechno mu o Blainovi Kurt řekl. Jako například, že se nerad někoho dotýká. Finn chvíli přemýšlel a pak se znovu rozzářil, když mu svitlo.
"Jo, já už vím! Ahoj, Blaine. Já jsem Kurtův brácha, Finn," řekl opatrně, ale s úsměvem na tváři a místo podání ruky mu zamával. To Blaina konečně trochu uklidnilo a, i když se stále vytřeštěnýma očima, zamával Finnnovi zpátky a potichu ho pozdravil: "Ahoj, Finne."
Pak už si Kurt a Blaine došli pro tašky a všichni společně se vydali na cestu do Limy.

Cesta probíhala poměrně v klidu. Oba dva bratři si nadšeně sdělovali, co je u nich nového. Blaine se do hovoru příliš nezapojoval, ale nevadilo mu to. Bavilo ho pozorovat, jak spolu Finn a Kurt vycházejí. O dvě hodiny později konečně dorazili k domu Kurtových a Finnových rodičů.
Blaine opět znervózněl, když došlo na představování s Hummelovými. Ale naštěstí měl modroočka stále po boku a po tom, co přežil celkem v klidu první setkání s Finnem, věřil, že i Burt a Carol budou více méně v pohodě. A také, že ano. Vypadalo to, že Kurt je předem informoval, protože ani jeden z nich se mu nesnažil podat ruku nebo ho obejmout. Oba dva ho jen velmi přátelsky přivítali a protože už bylo celkem pozdě večer, oba dva Kurtovi, Blainovi a Finnovi popřáli dobrou noc. Carol ještě dala Kurtovi instrukce, aby Blainovi ukázal, kde je Finnův starý pokoj, který mu připravila, a odešla za svým manželem do ložnice. Finn se nakonec také rozloučil a odjel k sobě domů.
Později, když se oba dva mladíci ubytovali a trochu osvěžlili, rozhodli se ještě oba dva podívat se spolu před spaním na film.
"Jsi v pořádku?" zaptal se Kurt, když už byl fil asi v polovině. Oba dva seděli spolu na pohovce, zachumlaní v dece a Kurt si všiml, že Blaine moc nedává pozor. Ale jeho kudrnatý kamarád se na něj jen otočil, trochu se usmál a přikývl.
"Jsem. Tví rodiče i bratr jsou moc milí. Nejdřív jsem se trochu bál, ale měl jsi pravdu, když jsi říkal, že to bude všechno v pohodě."
Kurt se na kamaráda také usmál a chytil ho za ruku. Blaine se k němu trochu přitulil a položil si hlavu na jeho rameno. Kurt se ještě více usmál a Blaina objal. Až po chvíli si uvědomil, jak je mu dobře. Jak uvolněně se cítí a jak rychle mu bije srdce. Blaine mezitím usnul a momentálně spokojeně oddechoval, s drobným úsměvem na tváři. Modroočko se zamyslel. Co když mají všichni pravdu? Co když opravdu jenom lže sám sobě?
Blaine se ze spaní trochu zasmál a ještě více se ke Kurtovi přitulil. A modroočko se nebránil. Znamenalo to totiž, že Blaine má dobrý sen a to bylo po tom, co si všechno v životě prožil, jenom dobře. A pak Kurta napadlo... znamená to snad, že už se jeho kamarád konečně dostal z toho nejhoršího? Je skutečně možné, že by mu ve vztahu bylo opravdu lépe?
Všechny tyhle otázky Kurta pořád trochu děsily. Nejvíce ho ale rozrušovala jiná... Co když to není Blaine, kdo není na vztah připravený?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kat Kat | 10. června 2012 v 19:18 | Reagovat

Jeee, tak to dobrý pokračování. Doufám, že na další kapitolu nebudu muset čekat dlouho, protoze mě zajímá, jak se to mezi nima bude vyvíjet dál ;)

2 Nika Nika | 10. června 2012 v 23:09 | Reagovat

Miluju tě a miluju tuhle povídku. Jestli další díl nebude co nejdřív (nejlíp zítra), tak asi začnu mlátit hlavou o zeď. Prosíím, další díl. Píšeš opravdu krásně a poutavě, hltám všechny tvé povídky jedním dechem!

3 Tana Tana | 11. června 2012 v 15:01 | Reagovat

Dokonalé, pokračovanie, chcem ich vidieť spolu :) :)

4 Tessee Tessee | 11. června 2012 v 16:09 | Reagovat

Děkuju!!! :-) Další kapitolu už píšu. Snad bude ještě dneska večer nebo zítra ráno. Slibuju ;-)

5 Nicole Damita Nicole Damita | 11. června 2012 v 19:52 | Reagovat

pekné som zvedavá kedy sa ti dvaja dajú dokopy =)

6 ilovegleeglee ilovegleeglee | Web | 3. července 2012 v 11:10 | Reagovat

Super...už aby byli ti dva spolu ;)

7 Niky Niky | Web | 24. září 2012 v 15:46 | Reagovat

Tak uz si to Kurte sakra priznej !!!! jinak uzasna kapitolka.. Ty proste nikdy nesklames.. ;-)

8 Karin Karin | 27. února 2017 v 11:19 | Reagovat

Je na čase že si to Kurt začíná uvědomovat. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama