Be my prince - Prolog

15. června 2012 v 9:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - Be my prince


Sedmnáctiletý princ Kurt, z malinkaté země na okraji Evropy, už má dost věčných povinností následníka trůnu. Chce žít život obyčejného teenagera, kterého nikdo nezná a nesoudí předem. A tak se vydává s nevlastním bratrem Finnem na poslední rok střední školy do Ameriky.
Postavy:
Kurt, Finn, Blaine, Nick, Jeff, Wes, David, Thad, Rachel, Mercedes, The Warblers, New Directions, Cooper, Burt, Carol, Mr. & Mrs. Andersons...

AU, Romance, HumorProlog

"Ugh! Mě už to tu nebaví, sakra! Já už prostě nemůžu. Pořád se řídit podle nějakých protokolů a nařízení. Já chci pryč!" křičel Kurt a kopal do všeho kolem sebe. Modrooký princ měl za sebou obzvlášť nudné zasedání vlády, na kterém jako následník trůnu nesměl chybět a stejně jako vždycky se musel vytočit, když zase jednou neprošel návrh zákona, který podporoval. Navíc pak musel přetrpět hodinu ekonomie se soukromým učitelem, který se nijak neskrýval tím, že je homofob. Kurt vážně nechápal, proč ten idiot tuhle práci přijal.
Princ byl velmi pyšný a nijak se netajil tím, že je gay. A k jeho štěstí ho jeho rodina naprosto podporovala. Ne však zbytek země. Už mu to vážně lezlo na nervy.

"Co to do tebe vjelo?" přiběhl jeho otec, král Burt, do jeho pokoje, přivolán náhlým hlukem. Vysoký, štíhlý, modrooký mladík se světle hnědými vlasy vyčesanými do perfektně upraveného účesu a v dokonale padnoucím, zcela designovém, oblečení se na něj rozzuřeně otočil.
"Já chci pryč!" křikl na svého otce, který vyjeveně zíral, kde se to v jeho, jinak vždy uměřeném, synovi vzalo.
"Kam pryč?"
"Já nevím. Kamkoliv. Hlavně pryč z téhle země!" rozhodil nasupeně rukama.
"Můžeš se prosím laskavě uklidnit a vysvětlit mi, co se stalo?" zvýšil jeho otec mírně hlas a nasadil autoritativnější tón. To Kurta trochu zarazilo a zároveň zklidnilo. Zhluboka si oddechl a na chvíli zavřel oči, aby se uklidnil. Pak je znovu otevřel a podíval se na Burta.
"Já už nechci na žádný další pitomý ples, nebo na pitomé zasedání vlády. Další státní večeře nebo obědy. Já nechci, aby mě lidi poznávali na každém kroku, aby se ke mně chovali mile jenom proto, že musí a pak mě pomlouvali za mými zády. Já už se nechci připravovat na převzetí vlády. Mě je sedmnáct, tati. Já chci žít jako normální, obyčejný teenager, ne jako princ!" chrlil ze sebe Kurt a dostával se pomalu zase do ráže. Burt se na něj chvíli překvapeně díval.
"Takže tohle je ten problém?" zeptal se už zase klidně. "Kvůli tomu snad ale nemusíš vyvádět jako smyslů zbavený."
"Já vím. Jenom jsem prostě vybouchl," ohradil se Kurt a Burt si povzdechl.
"Kurte, víš, že stačí říct a můžeš si vzít na chvíli volno. Školu dodělat musíš, ale od ostatních povinností si můžeš na chvíli odpočinout. Kvůli tomu není třeba tolik vyvádět. Prostě na chvíli přestaneš chodit na státní akce. A já se konec konců zatím nikam nechystám, takže na převzetí vlády máš ještě času dost," uchechtl se Burt. Ale jeho syn nevypadal o nic moc klidněji.
"Ale tati, ty to nechápeš. Tady nejde jenom o to, že nechci chodit na státní akce. Já chci prostě pryč z téhle země. Na hodně, hodně dlouho."
Burt na svého syna zase chvíli vyjeveně koukal a snažil se zpracovat, co mu Kurt právě sdělil.
"Jak to myslíš, na hodně, hodně dlouho? A proč? A kam chceš vůbec jet, proboha?!" začal vyšilovat. "Kurte, je ti sedmnáct. Já tě nikam na hodně dlouho nepustím. Jsi můj syn a následník. Je to nebezpečné!"
"Ale o to právě jde!" rozčílil se znovu princ a rozhodil rukama. "Tady je to nebezpečné, protože mě tu všichni znají. Vždyť já ani nesmím jít ven bez bodyguarda." Kurt trochu ztišil hlas. "Je mi sedmnáct a ještě nikdy jsem neměl přítele. A to nejenom proto, že v téhle zemi jsou všichni extrémně ignorantní a následník trůnu, co je gay a neskrývá to, je pobuřuje. Ale taky proto, že si se mnou nikdo málem ani netroufne promluvit. Kdo by taky chtěl, aby ho na rande sledovala ochranka," mračil se. Burt se posadil vedle něj na postel a objal ho kolem ramen.
"Kurte, já vím, že to tu není jednoduché. Ale vždyť víš, že je to tvoje povinnost. Víš to odjakživa. Jednou prostě musíš převzít vládu. A kdo ví, třeba do té doby lidé změní názory. A třeba zrovna díky tobě. Víš, že já tě budu vždycky plně podporovat."
Kurt smutně zavrtěl hlavou. "Ty to nemůžeš pochopit, tati. Tys potkal mamku, která vůbec nevěděla, kdo jsi a zamilovali jste se na první pohled. A Carol jsi zase znal tak dlouho a tak dobře, že jí to bylo jedno. Jenže já... i kdybych nebyl veřejně známá osoba, měl bych to tu hodně těžké."
Burt si znovu povzdechl a smutně Kurta, který si položil hlavu na jeho rameno, pohladil. "Ještě jsi mi neřekl, co chceš dělat? Kam chceš jet? Já neříkám, že to bude všude takové jako tady, ale stejně tě lidé poznávat budou," usuzoval.
"V Evropě ano," odpověděl Kurt opatrně. "A proto bych chtěl jet do Ameriky."
"Do Ameriky?! No to jsi se asi zbláznil, ne? Já tě nepustím samotného na kdoví jak dlouho na jiný kontinent!" rozlítil se znovu Burt.
"Tati prosím! Spousta děcek v mém věku přeci jezdí pryč. I na jiný kontinent. Prosím, alespoň na rok. Já chci žít alespoň rok jako obyčejný teenager," snažil se Kurt zoufale.
"Ne. Já tě do Ameriky nepustím! To je moje poslední slovo," řekl rozhodně král, zvedl se a odešel.
"Ugh!" zařval Kurt a znovu naštvaně kopl do židle, která mu zrovna stála v cestě.

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Tamy Tamy | 15. června 2012 v 17:34 | Reagovat

No to se mi zatím líbí....hodně :D

2 Nicole Damita Nicole Damita | 15. června 2012 v 19:58 | Reagovat

Zatiaľ sa mi to páči uvidíme ako to bude pokračovať ale teším sa nato =)

3 Hviezda Hviezda | 15. června 2012 v 23:06 | Reagovat

Ja už som tú poviedku zbožňovala, keď som si prečítala názov :). Ale po vete: Vysoký, štíhlý, modrooký mladík se světle hnědými vlasy vyčesanými do perfektně upraveného účesu a v dokonale padnoucím, zcela designovém, oblečení se na něj rozzuřeně otočil, som sa do nej zamilovala.

4 Andílek Andílek | Web | 16. června 2012 v 9:56 | Reagovat

Tenhle nápad se líbí a to hodně

5 Karin Karin | 26. února 2017 v 15:02 | Reagovat

Chudák Kurt ale umí se pěkně rozčílit. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama