I wanna be a star! - Prolog

4. prosince 2011 v 21:46 | Tessee |  Glee Fanfiction - I wanna be a star!

Kurt a Rachel se po střední vydávají do New Yorku, aby se stali broadwayskými hvězdami. Jak se jim podaří dostat se na prkna, co znamenají svět? A co se stane, když potkají kudrnatého kluka s lískovýma očima?

PROLOG
"NEW YORK"Kategorie: AU, Futurefic
Postavy: Kurt, Rachel, Blaine, OC
Pozn.: Kurt ani Rachel Blaina neznají, Blaine není z Ohia."Pane Bože, já tomu nemůžu uvěřit! My jsme fakt tady!" svalila se Rachel unaveně na pohovku.
"Já vím! Není to bomba?!" vyhrknul nadšeně Kurt, položil krabici, kterou zrovna držel, na zem a posadil se k malému jídelnímu stolku. Rozhlížel se kolem sebe a přemýšlel, jestli se jim vůbec někdy podaří všechny ty krabice vybalit.
"Jsem z toho stěhování totálně vyčerpaná," prohodila Rachel.
"Když mi pomůžeš najít v těch krabicích kávovar, udělám ti kafe," sliboval Kurt. Rachel se sice nechtělo ani pohnout, ale představa voňavé kávy ji pomalu zvedla a přinutila prohledávat krabice.
"Říkal jsem, žes je měla popsat," zamumlal si Kurt pod fousy, když otevíral už pátou bednu s Racheliným oblečením.
Rachel radši nic neříkala a jen si vzpomněla na Kurtův výraz, když jí ještě doma přišel pomoct naložit věci do auta a zjistil, že si nenapsala, kde co má. A jak jí důrazně vysvětloval, že až bude vybalovat, bude naprosto zmatená, kdežto on, s jeho precizním seznamem, bude přesně vědět, kde co má a u čeho má začít. Myslela si o tom tehdy svoje, ale teď mu musela dát za pravdu. Bohužel zrovna kávovar byl dárek od jejích otců a tudíž se nacházel někde ve změti jejích, nepopsaných, beden.
"Mám ho!" zvolal vítězoslavně Kurt a zvedl přístroj nad hlavu, jako by to byl pohár.
"Sláva! Tak teď ještě najít to kafe," oddechla si Rachel.
Kurt se ušklíbl a trochu si rýpnul: "To mám naštěstí já. A podle mého seznamu je v krabici číslo pět."
Otevřel ji a vyndal nádobu s kávou a šel ji uvařit. Rachel se zatím procházela po novém bytě, který si díky značné finanční podpoře všech čtyř rodičů, mohli s Kurtem dovolit. Nebyl nijak velký, ale to, že měli každý svou ložnici, jim stačilo. Veškerého komfortu se byli ochotni vzdát za to, že můžou být v New Yorku a následovat svůj sen o hraní na Brodwayi.

Za chvíli už oba seděli vedle sebe na pohovce, spokojeně usrkávali z hrnků voňavou kávu a těšili se na své dobrodružství.
"Jsi nervózní?" zeptal se Kurt.
Rachel si představila, co ji už pozítří čeká a jen vyhrkla: "Hrozně!"
Pozítří začínal první semestr na NYADA, jedné z nejprestižnějších uměleckých škol v USA, kam ji, k jejímu obrovskému nadšení, přijali. Nesmírně se těšila, ale zároveň se bála, protože nevěděla, co přesně se bude dít. Ale byla připravená přijmout jakoukoliv výzvu.
Kurta čekal zcela jiný zážitek, který mu zatím docela naháněl hrůzu. Na NYADA se hlásil, stejně jako Rachel, ale bohužel ho nevzali. Přesto se nechtěl vzdát svého snu a, přes počáteční nesouhlas svého otce, odjel s Rachel do New Yorku, aby se pokusil dostat se na Brodwayská prkna na vlastní pěst. Hodlal obcházet všechny konkurzy, které bude moct. A než ho vyberou, což, jak doufal, nebude dlouho trvat, bude vykonávat "skvělou" práci baristy, kterou si našel přes internet už doma v Limě.
Rachel se na něj podívala a z jeho výrazu vytušila, že se bojí víc, než ona.
"Neboj, určitě brzy uspěješ na nějakém konkurzu a budeš hrát a zpívat mnohem dřív, než já," snažila se ho uchlácholit.
Kurt se na ni vděčně usmál: "Díky."
Oba dopili svoje kávy a rozhodli se, že nechají vybalování na ráno. Kurt podle svého seznamu našel věci potřebné k večerní hygieně a ke spaní a vydal se do koupelny. Zatímco Rachel znovu marně prohrabávala nepopsané krabice a snažila se najít alespoň ručník a tričko. Za hodinu už oba spokojeně spali a snili o svém budoucím životě broadwayských hvězd.


AN: Tahle moje (úplně první) povídka byla původně na glee-fansite.sblog.cz, ale protože ten blog bude končit, bude teď tady :-) Budu ráda, když si jí přečtete. Trochu jsem pozměnila drobné detaily (především Julliard za NYADA :-D) a opravila chyby :-D
Díky, že to čtete a budu ráda za komentáře.
Tessee :-)

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 28. února 2017 v 22:31 | Reagovat

Jdu ´pokračovat ve čtení. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama