I wanna be a star! - 9. kapitola

13. prosince 2011 v 12:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - I wanna be a star!

... Objednával si své obvyklé oříškové latté a všiml si cedulky, na které stálo: Nabízím jeden volný lístek na představení 'Promises, promises' na dnešní večer. V případě zájmu se ptejte u pokladny. To bylo přesně to, co by dnes potřeboval. Odreagovat se u muzikálu. ...

9. KAPITOLA
"JEDEN LÍSTEK K MÁNÍ"


Druhý den ráno potkal Kurt Rachel, která se pořád tvářila jako hromádka neštěstí. Nevěděl, jak by ji měl rozveselit a tak alespoň uvařil kávu, kterou už uměl na výbornou.
"Nic si z toho nedělej. Nestojí za to. Určitě potkáš někoho lepšího. Stejně jsi říkala, že je pořád v obležení spousty holek. Určitě střídá jednu za druhou." Kurt sám sebe vytočil a musel si ulevit: "Jak já toho kluka nesnáším!"
Rachel to moc nerozveselilo. Představila si Blaina s jinýma holkama a chtělo se jí brečet. "Všechny jsou prostě šťastnější, než já," prohodila smutně.
"Tohle neříkej. Třeba je jako partner hrozný. Víš, co se říká o hercích. Určitě každou podvádí," snažil se jí ho Kurt ze všech sil nějak zhnusit. Rachel už mu ale nevěnovala pozornost. Představila si, že ho dneska bude muset ve škole potkat a to její náladu ještě zhoršilo. Kdyby mohla školu vynechat, určitě by to udělala, ale bohužel ji čekal seminář a na ten musela. Ještě štěstí, že měla na večer domluvenou párty se spolužáky. Měla se alespoň na co těšit. A také doufala, že díky tomu nebude muset celý den myslet na včerejší odmítnutí.

"Poslyš," prohodil ještě Kurt, než odešel do práce. "Dneska večer jdu do divadla. Nechceš jít se mnou? Třeba by ti to zlepšilo náladu. Původně měl jít Michael, ale nakonec se ukázalo, že jeho přítel musí zítra zase odjet a tak chtějí strávit poslední večer spolu."
"Díky Kurte, to je od tebe milé. Ale bohužel už mám na večer něco domluveného. Je mi to líto. Do divadla bych zašla ráda."
"To nevadí, tak já zkusím ten druhý lístek udat v kavárně," usmál se Kurt a vyrazil do práce.

Rachel se celý den pořád nervózně rozhlížela kolem sebe, aby náhodou nenarazila na Blaina. Naštěstí po nich dneska měli jen jednu hodinu a to si pohlídala, aby se nesetkali. Nechtěla s ním po tom včerejšku mluvit.
"Co ti dneska je?" zeptal se jí TJ, když se Rachel už po desáté ohlédla za sebe. "Jsi nějak roztěkaná."
"To nic. Půjdem na oběd?" snažila se to rychle zamluvit.
"Výborný nápad," doběhla je Jane. "Mám hlad jako vlk. Ty pohybovky mě dneska nějak obzvlášť vyčerpaly. Myslím, že by nás nemuseli tak drtit."
"Já myslím, že to dneska nebylo zas tak hrozný," zasmál se TJ. Jako poměrně zdatnému sportovci mu pohyb nedělal problém a na tyhle hodiny se vždycky těšil.
"No jo, s tebou vůbec nemá cenu se o tom bavit. Ty bys dokázal tancovat celý den," odsekla s úsměvem Jane.
"Celý den asi těžko. To není v lidských silách."
"Myslela jsem to obrazně. Nechytej mě za každé slovo!"
Rachel se musela nad jejich debatou pousmát. "No tak už se půjdem radši najíst, ne?" zakroutila hlavou, popadla oba za ruce a táhla je směrem k východu ze školy.

Blaina včerejší večer mrzel a celé dopoledne doufal, že Rachel někde potká, aby jí to mohl konečně vysvětlit, když k tomu předtím nedostal příležitost. Určitě by to pochopila, jen kdyby jí to mohl říct. Ale bohužel Rachel ani nezahlédl.
"Blaine, jdeš s náma na oběd?" křikla na něj Lucy, jedna z jeho spolužaček.
"Ne, nemám ještě hlad. Ale přeju vám dobrou chuť!" Ve skutečnosti už mu docela dlouho kručelo v břiše, ale nějak dneska neměl náladu na oběd ve společnosti těch upovídaných hereček. Vyšel ven z budovy a vydal se nějakým směrem, aniž by vnímal, kam jde.

Kurt měl ten den zkrácenou směnu s Tarou. Domluvil se s ní, že nechá u pokladny druhý lístek do divadla a kdyby ho někdo náhodou chtěl, Tara ho prodá. Jelikož bylo v kavárně dopoledne celkem dost lidí, práce mu utekla rychle. Přesto měl ale celou dobu divný pocit. Pokaždé, když se otevíraly dveře, podíval se k nim. Jako by na někoho čekal. Jenže nevěděl na koho. Bylo to celé divné a do konce směny nezjistil, proč se tak cítil.
"Tak si to večer užij," loučila se s ním Tara, když odcházel.
"Díky," usmál se na ni, zamával a než se nadál, už se procházel nedalekým nákupním centrem a hledal nový svršek, který si chtěl koupit na večer do divadla.

Blaine stál už zase před kavárnou 'On The Corner' a ani nevěděl, jak se tam dostal. Celou cestu přemýšlel nad tím, jak se Rachel omluví a vůbec nevnímal, kam jde. Když vstupoval dovnitř, cítil podivné napětí.
Objednával si své obvyklé oříškové latté a všiml si cedulky, na které stálo: Nabízím jeden volný lístek na představení 'Promises, promises' na dnešní večer. V případě zájmu se ptejte u pokladny. To bylo přesně to, co by dnes potřeboval. Odreagovat se u muzikálu.
"Je ten lístek ještě volný?" zeptal se Tary, která mu podávala jeho kávu, a ukazoval na cedulku.
"Samozřejmě, máte o něj zájem?" usmála se na něj.
"Jo, vezmu si ho, díky."
Tara mu dala lístek, Blaine zaplatil a šel si vypít své latté. Rázem měl o sto procent lepší náladu. Čím déle divadlo studoval, tím méně do něj chodil jako divák. Už se nebyl na nic podívat pěkně dlouho, takže se hodně těšil. A nejvíc na to, že půjde sám. Skoro nikdy nikam sám nechodil. Měl dost kamarádů a pořád byl "v obležení". Takže si to hodlal večer pořádně užít.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Niky Niky | 24. září 2012 v 16:55 | Reagovat

skvele... jsem vazne zvedava jak na nek Kurt zareaguje. Verim v Klaine :-D

2 Karin Karin | 28. února 2017 v 23:03 | Reagovat

To jsem zvědavá na reakci Kurta. :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama