I wanna be a star! - 5. kapitola

9. prosince 2011 v 12:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - I wanna be a star!

... "Tak co? Tak co?" vyzvídala Rachel, sotva co druhý den odpoledne vešel Kurt do dveří. "Jaké to bylo? Povídej, přeháněj! A hlavně, vzali tě?" ...

5. KAPITOLA
"KONKURZ"Když Kurt přišel domů, Rachel tam ještě nebyla. Tak moc se potřeboval vypovídat, ale věděl, že Rachel přijde nejdřív za dvě hodiny, a to ještě jen tehdy, pokud půjde po škole hned domů.
"Proč zrovna dneska musí mít tu školu tak dlouho?" povzdechl si a šel se převléknout. Měl mizernou náladu, což se mu vůbec nehodilo. Další den ho čekal první konkurz a potřeboval se na to řádně připravit. Původně měl v plánu několikrát si přezpívat svůj konkurzový repertoár a pak jít brzo spát. Jenže teď měl náladu akorát tak na to, aby si pustil smutné písničky a probrečel se až do rána. Zkusil zavolat kamarádce Mercedes, která ho vždycky dokázala povzbudit, ale nebrala to.
"No jasně, asi je ještě ve škole," povzdechl si. Zrovna, když to nejvíc potřeboval, nikdo mu nepomohl. Posadil se na gauč, pustil iPod a za chvíli už mu po tvářích začaly stékat slzy.

"Ahoj!" zavolala Rachel, když dorazila domů. Nikdo neodpovídal a tak to zkusila znova. "Je tu někdo?" přešla do obývacího pokoje a spatřila Kurta, jak sedí na gauči zády k ní a v uších má sluchátka.
"No jasně," usmála se a vyndala mu sluchátka z uší. "Ahoj," pozdravila ho znova. Kurt se k ní otočil a najednou si všimla, že má od pláče úplně opuchlý obličej.
"Ahoj," odpověděl smutně.
"Proboha, co se stalo?"
Kurt si povzdechl a smutně prohodil: "Michael má přítele."
"Zlato, to je mi líto," vzala ho do náruče a utěšovala. "Uvidíš, že si brzy najdeš někoho lepšího. Svět se nezboří. Teď se soustřeď na konkurz a pak spolu někam vyrazíme a někoho ti najdem," mrkla na něj.
"Díky, Rachel, jsi hodná. Ale myslím, že teď nikoho nechci. Ale máš pravdu. Na ten konkurz bych se měl trochu připravit." Kurt si vzal svůj iPod a odešel do svého pokoje. Nějak teď potřeboval být sám. Svěřovací nálada ho přešla už tak před dvěma hodinami.

***

"Tak co? Tak co?" vyzvídala Rachel, sotva co druhý den odpoledne vešel Kurt do dveří. "Jaké to bylo? Povídej, přeháněj! A hlavně, vzali tě?"
"Zpomal, Rachel," zasmál se Kurt. "Předně, nevybrali mě. Ale po pravdě jsem to trochu čekal. Přece jenom, včerejšek jsem místo přípravy tak trochu probrečel. A navíc tam byla hrozná konkurence. Mezi nima jsem neměl nejmenší šanci."
"Ježiš, to je mi líto," objala ho Rachel.
"Děkuju. Ale měl jsem tak trochu štěstí v neštěstí. Potkal jsem tam agenta. Říkal, že si myslí, že mám potenciál. Akorát prý musím začít odspoda a ne hned jednou z hlavních rolí," zasmál se.
"A co znamená odspoda?"
"To znamená company. Ale dobré na tom všem je, že teď mám agenta, který mi bude dohazovat vhodné konkurzy. Takže už se o tohle nemusím starat."
"Tak to je super!" vydechla Rachel.
"Jo, já vím. Asi je to hrozné štěstí, že si mě takhle hned někdo vyhlídnul," zářil Kurt.
Rachel se na něj dívala a byla hrozně ráda, že jeho včerejší deprese je ta tam. Trochu se bála, že když ho neobsadí, tak bude ještě smutnější. Ale naštěstí se to nestalo.
"Tak to půjdem nějak oslavit, ne?" navrhla Rachel. "Zítra mám školu až od deseti, takže můžeme dlouho pařit," mrkla na něj.
"Paráda. Já mám odpolední, takže klidně."
Oba dva se tedy najedli a po večeři vyrazili do víru New Yorské noci.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama