I wanna be a star! - 19. kapitola

26. prosince 2011 v 13:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - I wanna be a star!

... Rachel si sedla ke stolu a najednou jí nějak nebylo do smíchu. Padla na ni klasická alkoholová melancholie. [...] Objednala si další pití a s podepřenou hlavou sledovala, jak se všichni kolem ní baví. ...

19. KAPITOLA
"HAPPY END"


Všichni se velmi dobře bavili. Zpívali karaoke, pili, veselili se... Jen Rachel se kolem sebe co chvíli rozhlížela. Když se jí ale někdo zeptal co se děje, vždy jen mávla rukou a přešla to nějakou neutrální poznámkou. Přibližně po dvou hodinách se její tátové omluvili, že už půjdou. Přesně tak, jak Rachel předpokládala. Rozloučila se s nimi, prohodila klasickou větu, aby na ni nečekali, že přijde pozdě a když odešli, vrátila se ke svým přátelům.

Jane s Blainem zrovna na pódiu zpívali Without you a dělali si z toho evidentně legraci. Kurt zapáleně o něčem diskutoval s Tarou, Michaelem a Janiným přítelem. Rachel si sedla ke stolu a najednou jí nějak nebylo do smíchu. Padla na ni klasická alkoholová melancholie. Nejradši by taky zmizela, ale nechtělo se jí odcházet z vlastní párty a navíc tak brzo. Objednala si další pití a s podepřenou hlavou sledovala, jak se všichni kolem ní baví.
Přemýšlela o tom, co už všechno v New Yorku zažila. Původně si to představovala trochu jinak. Tak nějak doufala, že jí co nejdříve vyberou na nějakém konkurzu a ona se stane hvězdou v muzikálu. Jenže realita byla jiná. Nemohla říct, že úplně špatná, ale nebylo to prostě pode jejích představ. Nyní ji čekaly ještě tři a půl roku, než se bude moct profesionálně realizovat. A ani škola jí nezaručovala, že se na tu Broadway nakonec dostane. Její myšlenky začínaly být čím dál tím depresivnější.

"Ty tu sedíš jak hromádka neštěstí. Vždyť jsi na párty. Jak to, že se nebavíš?" uslyšela najednou nad sebou. Otočila se a uviděla TJe.
"Thomasi," rozzářila se najednou. "Co tu děláš? Já myslela, že jsi nemocný."
"Řekl jsem si, že si to nemůžu nechat ujít. Po tom, cos mi na minulé párty brečela na rameni, jsem tě chtěl taky někdy zažít veselou. Ale jak tak koukám, tak jsem se moc netrefil. Nebo jo?" mrkl na ni. Rachel se najednou zase tvářila jako sluníčko. Byla si jistá, že právě TJ byl ten, co jí tam chyběl.
"Jsem ráda, že jsi tu," usmála se na něj a rozpustile ho objala.
"Kde jsou tví tátové?" zeptal se, když ho zase pustila.
"Už odešli. Říkala jsem přece, že hned po začátku zmizí. Já to vidím na romantickou procházku po okolí," zahihňala se.
"Tak to jo," usmál se. "A co si spolu zazpíváme?"
"Nevím. Nejsi náhodou nemocný? Měl bys ty hlasivky radši šetřit," strachovala se.
"Ještě mě trochu bolí v krku. Ale to je v pohodě. Duet s tebou si přece nenechám ujít."
Rachel se usmála. Všechny chmurné myšlenky byly najednou ta tam.
"Tak já se půjdu podívat do playlistu a něco nám vyberu," prohodila a odběhla.
TJ se mezitím připojil k ostatním. Kurt už byl zase v objetí Blaina a Jane cukrovala se svým přítelem.
"Ahoj všichni," pozdravil TJ.
"Jé, ty už nejsi nemocný?" divila se Jane, když ho viděla.
"No to je teda přivítání," prohodil trochu ironicky, ale s úsměvem. "Už je mi naprosto skvěle. Nechtěl jsem si tu párty nechat ujít," dodal a zadíval se směrem k Rachel.
"Jo tak párty, hmm?" zasmála se Jane, když si všimla, kam kouká.

/flashback/
TJ se posadil na posteli a trochu se mu zatočila hlava. Sáhl si na čelo a sám poznal, že má ještě pořád trochu teplotu. "To snad není možné. Já tam prostě musím jít." Napil se čaje a při polykání stále cítil, jak ho škrábe v krku. "Blbá nemoc!" zanadával. Zhroutil se zpátky na postel a chvíli jenom koukal do stropu. Když zavřel oči, měl před očima Rachel. Už od toho večera, kdy jí vzal do Longacre Theatre, si nadával, že jí tenkrát tu pusu nedal. "Taková příležitost," zaskučel. "Ale dneska už to prostě nemůžu promarnit," přesvědčoval sám sebe. Znovu se posadil a pak pomalu vstal. Znovu se mu zatočila hlava, ale překonal to.
Přešel do kuchyně, kde si vzal dva prášky, které snižovaly horečku. Věděl, že se mu na několik hodin uleví. Víc nepotřeboval. Pak si dal rychlou sprchu, oblékl se, a vyrazil.

"Tak za chvíli jdeme na řadu," zahlásila Rachel, když konečně vybrala písničku a vrátila se ke stolu.
"A co budeme zpívat?"
"To uvidíš. Určitě to poznáš po prvních tónech předehry," usmála se. TJ neprotestoval a jen doufal, že má pravdu.

"Prý jsi byl zase na nějakém konkurzu, Kurte," vzpomněla si najednou Jane. "Jak to dopadlo?"
"Nijak," pokrčil smutně rameny. "Ale snažím se to brát pozitivně," přesvědčoval sám sebe. Blaine ho objal kolem ramen a Kurt se k němu přitiskl. Čím blíž mu byl, tím lépe se cítil.
"Máš štěstí, že to můžeš aspoň zkoušet," pokračovala Jane. "To nás než na nějaký vůbec pustí, tak z nás budou starý báby, viď?" obrátila se na Rachel, která jen smutně přikývla.
Takhle nad tím Kurt ještě nepřemýšlel, ale musel uznat, že Jane má tak trochu pravdu. On sice ještě žádnou roli nedostal, ale alespoň tam mohl chodit. Ale jeho kamarádi si budou muset ještě dost počkat. Měli sice výhodu školy, ale na druhou stranu to byla i nevýhoda. Trochu mu tahle úvaha zvedla náladu.
"Jé, už to začíná!" vykřikla najednou Rachel a táhla TJe na malé pódium. TJ poznal, že měla pravdu. Tuhle písničku opravdu dobře znal a byl rád, že vybrala zrovna ji. Akorát doběhli k mikrofonům, když začal zpívat.
Don't go breaking my heart
Rachel se přidala.
I couldn't if I tried
Pak už se střídali, přesně jak to slova na malé obrazovce před nimi velela.
Honey if I get restless
Baby you're not that kind

Don't go breaking my heart
You take the weight off me
Honey when you knock on my door
I gave you my key

Nobody knows it
When I was down
I was your clown

Nobody knows it
Right from the start
I gave you my heart
I gave you my heart

So don't go breaking my heart
I won't go breaking your heart
Don't go breaking my heart

And nobody told us
'Cause nobody showed us
And now it's up to us babe
I think we can make it

So don't misunderstand me
You put the light in my life
You put the sparks to the flame
I've got your heart in my sights

Nobody knows it
When I was down
I was your clown

Nobody knows it
Right from the start
I gave you my heartI gave you my heart

TJ objal Rachel kolem pasu a zadíval se jí do očí.

Don't go breaking my heart
I won't go breaking your heart
Don't go breaking my heart

Nobody knows it
When I was down
I was your clown

Right from the start
I gave you my heart
I gave you my heart

Don't go breaking my heart
I won't go breaking your heart

Oba dozpívali a Rachel se smála. Skvěle jim to spolu ladilo. Byla tak nadšená, že by mu nejradši hned na místě dala pusu. Jenže TJ ji předběhl. Přitáhl si ji k sobě a uprostřed malého pódia, přede všemi, ji políbil. Rachel se nebránila. Byla neskutečně šťastná. Konečně se to stalo. To, na co tak dlouho čekala, i když si to plně uvědomila až dnes večer. Dívali se tomu druhému do očí, usmívali se a nic neříkali. Nemuseli. Jako by oba věděli, na co myslí.
Kurt se roztleskal. Byl rád, že jeho kamarádka konečně taky našla lásku. Běžel ji obejmout. Přidal se k němu i Blaine a za chvíli už jim všichni gratulovali a společně to zapíjeli.

Rozcházeli se až nad ránem. Kurt se nemohl dočkat, až poprvé ulehne do Blainovy postele. Rachel šla v objetí s TJem a věděla, že tahle skvělá noc pro ně ještě neskončila.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 1. března 2017 v 13:51 | Reagovat

Moc jsem si přála abys ty dva dala dohromady. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama