Změna je život - 6. kapitola

14. listopadu 2011 v 17:20 | Tessee |  Mé výtvory - na pokračování

Měla pocit, že její osmnácté narozeniny byly ten nejhorší den v jejím životě. Jenže to ještě nevěděla, co se stane zítra...
AN: Upozorňuji, že jsem nikdy nic podobného nezažila a nevím, jak by to probíhalo ve skutečnosti. Je to jen má fantazie uzpůsobená tak, aby to vyhovovalo příběhu. ;-)
Přeji příjemné čtení.

6. KAPITOLA

V pátek ráno vše probíhalo tak, jako dosud. Tom vstal dříve než Lucy, zabral jí koupelnu, pak si začal vybírat oblečení na ten den, zatímco ona spěchala, aby stihla ranní hygienu. A nakonec se oba dva v tichosti nasnídali, než musela Lucy odejít na autobus a pro Toma přijel David.

"Ahoj," pozdravil ji David ve dveřích, zrovna když odcházela. "Ani dneska s náma nepojedeš?" optal se ještě pro jistotu, ale Lucy zavrtěla hlavou. David tedy vešel dovnitř a ona pokračovala na zastávku. Když procházela kolem blonďákova auta, všimla si, že uvnitř sedí ještě další kluk, ve kterém poznala druhého Tomova kamaráda, který byl na svatbě jejich rodičů. Chtěla si ho trochu prohlédnout, ale když k ní zvedl oči a podíval se na ni, odvrátila rychle hlavu a pokračovala v cestě.

Lucy zrovna seděla na hodině češtiny a snažila se vyplodit věty, které dostali k překladu, když do třídy vešla paní, ve které poznala sekretářku ředitele, a poprosila ji, aby šla s ní. Nevěděla, co se stalo, ale byla jí vděčná, že ji vysvobodila od toho hrozného jazyku, kterému prostě nerozuměla.
"Co se děje?" zeptala se sekretářky, která se tvářila poněkud vážně.
"Někdo s vámi potřebuje mluvit," odpověděla velmi tichým hlasem, který Lucy trochu děsil. Pak už pokračovaly mlčky až do ředitelny.

Vešly dovnitř Lucy se naskytl pohled, který se jí vůbec nezamlouval. Pan ředitel seděl za svým stolem a tvářil se ještě vážněji, než jeho sekretářka. Naproti němu seděl Tom, jemuž Lucy neviděla do tváře a vedle stolu postávali dva muži v uniformách policie a ještě jedna žena. Lucy se posadila vedle Toma a naklonila se k němu.
"Co se stalo?" zeptala se ho šeptem a Tom jen pokrčil rameny. Ale ona poznala v jeho tváři strach.

"Lucy, Tome, tady pánové jsou od policie a mají pro vás bohužel velmi špatné zprávy," sděloval jim opatrně a potichu pan ředitel. Lucy v tu chvíli začalo bušit srdce, jako by jí mělo vyskočit z hrudi a Tom zbledl ještě více, než už byl. Pan ředitel se podíval na policisty a pak pokračoval. "Vaši rodiče měli během svatební cesty autonehodu."
"Panebože!" vykřikli Lucy s Tomem současně a oběma okamžitě vhrkly do očí slzy.
"A co s nimi je?" ptala se Lucy velmi roztřeseným a vyděšeným hlasem. Pan ředitel se zhluboka nadechl, než pokračoval. "Je mi to moc líto. Ani jeden z nich to nepřežil."
Jakmile to vyslovil, obě děti propukly v pláč. Ani jeden z dospělých, co byli v tu chvíli v kanceláři, si nevěděl rady. Měli potřebu je nějak ukonejšit, jenže věděli, že to nejde. Těm dvěma právě zemřeli rodiče, jediní dva lidé, které na světě měli. V takové chvíli neexistovala slova útěchy. A tak je prostě nechali vybrečet.

David přišel ke skříňce svého přítele, ale nenašel ho tam. Doběhl tedy na místo, kde se o tuhle přestávku vždycky scházeli, ale nebyl ani tam. Snažil se mu volat, ale Tom mu nezvedal telefon. Pobíhal zmateně po celé škole a vyhlížel, jestli ho někde nezahlédne, ale nikde nebyl. Nemohl ho najít a nevěděl proč. Nakonec opět zazvonilo na další hodinu, takže se musel vydat zpět do třídy.

Když se Lucy s Tomem konečně malinko uklidnili, sedla si k nim žena, která dosud nic neřekla a postávala opodál.
"Jsem Patricie Novotná a jsem ze sociálního úřadu. Vím, že je to nepříjemné, ale budu vám teď muset vysvětlit jak to s vámi bude dál. Lucy," obrátila se na dívku a ta na ni upřela své uplakané oči a snažila se alespoň trochu vnímat, co žena říká.
"Jelikož jste již plnoletá a váš bratr není, a jste teď jeho jediná příbuzná, budete se o něj muset postarat."
Lucy vykulila oči a spadla jí brada. Nemohla tomu uvěřit. "Já se o něj nechci starat," prohlásila stále ještě ubrečeným hlasem.
"Lucy, já vím, že je to velmi těžké," snažila se paní Novotná. "Ale jinak to nepůjde. Já vám samozřejmě budu v prvních měsících k dispozici, budete se na nás moci kdykoliv obrátit a já k vám budu pravidelně docházet. Ale dokud tady Tom nedosáhne plnoletosti, jste za něj zodpovědná vy."
Tom, který až dosud mlčel a na ženu se ani nedíval, se najednou otočil.
"Já nechci, aby se o mě starala ona. Nesnáší mě a já ji taky," prohlásil velmi tichým hlasem a v očích měl šílenou zlost.
"Děti, já vím, že je to pro vás těžké, ale zkuste teď hodit vaše osobní spory za hlavu. Máte teď jen jeden druhého, musíte držet při sobě," promluvil na ně konejšivě pan ředitel.
Chvíli oba dva mlčeli, pak se Tom beze slova potichu zvedl a z kanceláře odešel. Sekretářka za ním chtěla vyběhnout, ale paní Novotná ji zastavila. "Nechte ho. Potřebuje si to ujasnit."

Lucy přestala vnímat, co se kolem ní děje. Jako by se uzavřela do neviditelné bubliny a zůstala jen sama se svými myšlenkami. Připadalo jí, že by měla být nešťastná, ale všechno, co najednou cítila, byl příšerný vztek. Jak jí to mohl udělat, jak jí tu mohl nechat samotnou jen s tím příšerným Tomem? Proč musel zemřít?!
Po tvářích jí opět začaly stékat slzy a ona ucítila, jak ji někdo objal. Ale nevnímala to. Bylo toho příliš, příliš emocí, příliš informací. Všechno co teď chtěla, bylo jít domů, zalézt do postele a zůstat tam navždy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luna Luna | 19. listopadu 2011 v 10:59 | Reagovat

Tahle povídka, i když je vymyšlená, je báječná, pokaždé čekám, jaké nástrahy jim připravíš a prožívám to s nimi, věřím že časem se začnou mít rádi, nebo se přinejmenším budou respektovat. Každá ztráta nás posouvá dál ne nadarmo se říká že všechno zlé je pro něco dobré....Možná kdybychom to nezažili, neuměli bychom si správně vážit toho dobrého, co nám život dal :-)

2 Tessee Tessee | 19. listopadu 2011 v 13:08 | Reagovat

Díky za krásný komentář! :-) Brzy bude zase další kapitola :-)

3 Luna Luna | 19. listopadu 2011 v 16:08 | Reagovat

Už se moooooc těším :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama