W. P. Program - 33. kapitola

2. listopadu 2011 v 16:41 | Tessee |  Glee Fanfiction - W. P. Program

... Jak mi to mohli udělat? Já jsem chtěla jít za družičku! ...


33. KAPITOLA

Innie nervózně přecházela po pokoji sem a tam. Pořád jí nebylo jasné, jestli táta toho Kurta požádal, nebo ne. Čekala, že až se to stane, že jí táta nebo Kurt hned zavolají, že se budou chtít o tu radost podělit. Jenže nic. Už byli pryč skoro týden a pokaždé, když s jedním z nich mluvila, dozvěděla se jen kde byli, koho potkali a kam jedou dál. O zásnubách ani slovo.

"Co když ho Kurt odmítl?" pronesla nervózně Innie, stále pochodujíc po obýváku.
"Nesmysl. Je do tvého táty blázen. Byl by ochotný vzít si ho hned na místě," uklidňoval ji Tom.
Innie se zastavila a vykulila oči. "A co když už se vzali? Někde... tajně! Jak mi to mohli udělat? Já jsem chtěla jít za družičku!" šílela.
"Innie uklidni se, prosím. To by ti taky neudělali. Jsem si jistý, že tě táta zná natolik dobře, aby mu došlo, že bys u toho chtěla být. A navíc... jsi jeho jediná, milovaná dcera. Myslíš, že by chtěl prožít takový den bez tebe?" snažil se ji Tom uklidnit.
"Já doufám, že ne."
"Tak vidíš. Třeba se táta prostě Kurta ještě nezeptal. A nebo tě jenom napínají."
"To si vypijou," pronesla naštvaně a začala zase pochodovat, ale Tom si ji přitáhl k sobě na pohovku.
"A nepochoduj tady pořád. Radši využijeme toho, že tu ještě nejsou, ne?" usmál se a políbil ji.
"Ty vždycky víš, jak mě dostat," zaculila se na něj Innie.

***

Blaine s Kurtem zastavili před domem. Oba dva byli z toho cestování nesmírně unavení, ale šťastní. Navštívili Limu, Pavarottiho, pár svých kamarádů z New Directions, kteří zůstali v Limě, Kurtovy rodiče, Finna a jeho rodinu... Ale hlavně byli zasnoubení.
Burt a Carol byli oba nesmírně šťastní, že vidí Blaina živého a zdravého, a navíc šťastného s Kurtem. A když jim muži nakonec řekli, že se budou brát, šíleli radostí.

"Vsadím se, že už Innie úplně šílí," smál se Blaine a vykládal tašky z kufru auta.
"Vážně si myslíš, že jí to Tom řekl?"
"No jasně. Říkají si všechno a tohle by si určitě pro sebe nenechal. Já jsem si jistý, že už to ví i babi Mary s dědou Jimem a možná i celá restaurace. Bylo dobře, že jsme jí nic neřekli. Možná bychom jí mohli napínat ještě chvilku, co myslíš?"
Kurt se musel smát. Věděl, že Blaine svou dceru miluje a bylo vtipné vidět, jak si oba dělají navzájem z té lásky malé naschvály.
"Ty jsi teda otec kruťas. Myslím, že já budu radši rozmazlovací tatínek."
"Teda, ta Innie má ale štěstí," zaculil se Blaine, políbil Kurta na tvář, popadl tašky a vydal se do domu, následován Kurtem.

"Haló, je tu někdo?" zavolal Blaine, když vešel dovnitř. Vzápětí se ozvalo dupání po schodech, jak Innie běžela dolů.
"Čau tati!" vrhla se mu kolem krku. "Tak co?"
"Ahoj. Co jako?" tvářil se Blaine nechápavě.
Innie se na něj trochu zamračila a snažila se z jeho tváře vyčíst, jestli si z ní jenom střílí a nebo vážně netuší, o čem mluví. Ale nebyla si jistá a radši se šla přivítat s Kurtem.
"Ahoj Kurte," objala ho a také v jeho obličeji se snažila vysledovat stopy nadšení, radosti nebo čehokoliv dalšího. Ale nic nepoznala. Nenápadně okukovala Kurtovy ruce. Jenže prstýnek na nich nebyl. Že by se ho táta vážně ještě nezeptal? přemýšlela.
Nechala tátu a Kurta se v klidu převléknout a trochu si po cestě odpočinout, ale nedočkavostí skoro umírala. Doufala, že bude mít tátu alespoň na chvíli pro sebe, aby se ho mohla na rovinu zeptat. Ale jako naschvál byli stále spolu a příležitost nikde. Až před večeří se konečně Kurt na chvíli vytratil.

"Tati!" vypálila na něj Innie.
"Co je?" zeptal se s úsměvem, ač mu bylo jasné, o co jí jde.
"Tak řekni mi co ti řekl."
"Kdo?" dělal nechápavého.
"No Kurt!" křičela skoro Innie.
"A na co?"
"Na tu žádost přece."
"Na jakou?"
"Ježiš tati, tak budete se brát, nebo ne?" šílela nedočkavostí.
Blaine se už skoro nemohl udržet, aby se nerozesmál. V tu chvíli přišel Kurt a Blaine se na něj otočil.
"Tak budeme se brát, nebo ne?"
Kurt se zkoumavě podíval na svou ruku, na které už měl zase prstýnek, pak objal Blaina kolem pasu a jakoby nic prohodil: "Myslím, že jo."
Innie chvíli těkala z táty na Kurta a zase zpátky. Pak začala radostí křičet a vrhla se oběma mužům kolem krku.
"Já se z vás zblázním. Takhle mě napínat!" snažila se tvářit naštvaně, když je zase pustila. Ale nešlo jí to. Byla nesmírně šťastná, že se to konečně stalo.
"Už jsem se bála, že jsi tátu odmítl, Kurte."
"Ale prosím tě, jak bych mohl?" smál se modroočko.

Po večeři Blaine s Kurtem Innie vyprávěli, koho všechno potkali, kde všude byli a že tam musí příště zajet s nimi. Pak rozebírali plány na svatbu a ukázalo se, že Kurt během cesty domů vymyslel vše do nejmenších detailů, takže už v podstatě nebylo třeba nic vymýšlet. A nakonec se Innie dostala ke svému víkendu v Paříži a tak na hodinu se rozpovídala o úžasném městě lásky a své vyprávění doplnila o nejméně milion fotek, které tam s Tomem pořídili.

Ježiš, málem bych zapomněla!" vykřikla Innie z ničeho nic uprostřed barvitého popisu jedné pařížské kavárny, kde si s Tomem dali podle ní to nejlepší kafe, co kdy pila. "Já pro vás něco mám!" Vzápětí odběhla do svého pokoje.
"Asi suvenýr z Paříže. Taky jsme jí měli něco přivézt z Limy," pronesl malinko ironicky Blaine a Kurt se smíchem zakroutil hlavou. To už se Innie zase vracela a s sebou nesla poměrně velký palactý balíček.
"Kurte, tati, tohle je můj zásnubní dar, pro vás," řekla se širokým úsměvem a předala jim ho. Blaine vzal balíček a přešel s ním ke stolu, kde si ho položil a pomalu jej rozbalil.
"Innie..." pronesl tiše, pak oněměl a chvíli na to jenom zíral.
"Co je to?" zajímal se Kurt, který čekal, že mu to Blaine ukáže, až to rozbalí. Blaine vzal obraz opatrně do rukou a otočil ho směrem na Kurta.
"Pane bože, to je..." Kurtovi se zlomil hlas v půlce věty. Nemohl uvěřit tomu, co vidí. Byla to zvětšená stránka z jejich alba, které kdysi s Blainem vytvořili. Neviděl ho od té doby, co se stala ta strašná událost.
"Ani jsem nevěděl, že to album ještě existuje," pronesl Kurt potichu a stále zíral na obraz.
"Innie to je nádhera, děkujeme," objal dojatě dceru Blaine.
"Doufala jsem, že se vám to bude líbit," řekla spokojeně Innie. Pak vycítila, že bude nejlepší nechat oba muže osamotě jejich vzpomínkám a potichu se vytratila do svého pokoje.

Blaine opřel obraz před televizi a na chvíli odběhl. Pak se vrátil, přisedl si na gauč vedle Kurta, který si pořád dojatě prohlížel tu fotku, a položil mu na klín album.
"Měl jsem ho schované na půdě, než ho tam Innie našla," řekl.
"Myslel jsem, že našla fotky z plesu."
"To taky. Ale myslím, že až tohle album ji definitivně přesvědčilo."
Kurt listoval albem a měl pocit, jako by se mu před očima znovu odehrávaly všechny ty zážitky. Pak se znovu zadíval na obraz.
"Myslím, že tenhle dárek už nikdo nepřekoná. Máš skvělou dceru."
"Máš pravdu," usmál se Blaine a položil si hlavu na Kurtovo rameno. Zbytek večera pak společně listovali albem a vzpomínali na staré časy.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 28. února 2017 v 14:56 | Reagovat

Krásné ke konci malém brečím. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama