Our secret love - 9. kapitola

16. listopadu 2011 v 13:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - Our secret love


... Zhluboka se nadechl a zase vydechl. Až teď si všiml, že Blaine už v jeho pokoji není. Vůbec nevěděl, jak dlouho už tam takhle sedí a nevnímá. ...9. kapitola

"Blaine, jak to, že jsi včera nebyl na zkoušce sboru?" spustila na něj bez pozdravu rázně Rachel, jen co vešla do Andersonova zelinářství.
"Promiň, Rachel. Nebylo mi dobře," vymlouval se. Ale nakonec, vlastně to byla docela pravda. Opravdu mu nebylo dobře, i když to byl spíš zmatek na duši. Rachel ho probodla pohledem a chvíli jako by si ho měřila. Ale nakonec zase nasadila jeden ze svých zářivých úsměvů a pronesla: "No tak dobře. Pro tentokrát ti to odpustím. Přišla jsem ti sdělit, co se rozhodlo včera na zkoušce. Artie našel skvělou písničku od Everly Brothers a rozhodli jsme se, že ji budeš zpívat ty s Kurtem," pronesla. Blaine na ni vytřeštil oči.
"A Kurt s tím souhlasil?" zeptal se opatrně.
"Samozřejmě, proč by s tím neměl souhlasit. Máte z kluků nejlepší hlasy," vysvětlila mu. Blainovi se opět začal trochu zrychlovat tep. Ale nechtěl na sobě dát nic znát, tak jen přikývl: "Dobře."
"Dneska se za ním stav a trochu to potrénujte. Na zkoušce už to musí znít skvěle. Nemáme času nazbyt, Blaine. Vystoupení se nám kvapem blíží," pronesla s naprosto vážným výrazem, jako by to vystoupení na místním farmářském trhu byl její životní koncert.
"Já se za ním pak zastavím," odpověděl jí Blaine a doufal, že to pro ni bude dostačující informace a nechá ho osamotě. Naštěstí to tak bylo. Rachel se s ním rozloučila a spěchala otravovat život někomu jinému.

Blaine si nebyl vůbec jistý, že se mu za Kurtem chce. Byl z toho, co se stalo včera, ještě pořád zmatený. Ještě ráno, když se probudil, se rozhodl, že to bylo jen pomatení smyslů, úpal, nebo něco podobného, a že tomu radši nebude přikládat žádnou váhu. Jenže stejně to v něm pořád trochu hlodalo, i když si nakázal nad tím nepřemýšlet.

Odpoledne, když byl čas zajít ke Kurtovi, se Blaine schválně loudal. Pociťoval rozporuplné emoce. Na jednu stranu se mu nechtělo, ale na druhou stranu se na svého kamaráda těšil. Trochu se obával, aby na něj nebyl naštvaný, když včera tak rychle a bez vysvětlení zmizel. Ale když konečně došel do dílny jeho otce, zjistil, že Kurt je dnes v dobré náladě a vesele na něj mává. Blaine se snažil nedívat se mu do očí, ale stejně to nešlo.

"Ahoj," pozdravil ho vesele Kurt.
"Ahoj," odpověděl Blaine a snažil se tvářit normálně.
"Kam jsi včera tak rychle zmizel?" optal se ho modroočko, když mířili společně do jeho pokoje.
"Nějak se mi neudělalo dobře," snažil se to zamluvit Blaine a doufal, že byl dostatečně přesvědčivý.
"Aha," přikývl jen rozpustile Kurt. "Tak doufám, že už ti je dneska líp," usmál se na něj a Blaine přikývl.
"Rachel mi dneska říkala, že si máme připravit na zkoušku nějakou písničku od Everly Brothers," změnil téma.
"Jo, jmenuje se All I have to do is dream. Znáš jí?" zeptal se ho Kurt.
"Myslím, že jo," přikývl Blaine, posadil se na židli a čekal, až Kurt vyhrabe noty.

Kurt se toho okamžiku děsil už od včerejška. Sice se snažil usmívat jak nejlépe to uměl, ale za tím výrazem skvělé nálady se skrývala hrůza. Už od toho okamžiku, kdy včera dozpíval a Blaine náhle vyběhl z jeho pokoje, se děsil toho, že to na něm Blaine poznal. Tu reakci nechápal a jen doufal, že to s těmi emocemi vůči svému kamarádovi nepřehnal. Také ho napadlo, že se Blainovi jeho zpěv tak nelíbil, že raději utekl, než aby mu to řekl. Ale vzhledem k tomu, že jej později na zkoušce pochválila i Rachel, nevypadalo to na tuhle variantu.
Když Blaine nepřišel na zkoušku, byl si Kurt téměř stoprocentně jistý, že to na něm poznal. Ale pak poslouchal nápady svých kamarádů, kteří přemýšleli, co s Blainem je a musel uznat, že se mu nejspíš opravdu neudělalo dobře nebo se mu nechtělo přijít. Alespoň se tím uklidňoval.
Když mu pak Rachel oznámila, že bude s Blainem zpívat tu písničku, nějak neměl sílu ji odmítnout. Byl to jeho sen, zpívat s Blainem, a tohle byla vynikající příležitost, aniž by to vypadalo podezřele. A navíc se nechtěl pouštět do vysvětlování, proč s ním zpívat nemůže.

"Tady máš pro jistotu noty," podával je Blainovi a sám si vzal kytaru. "Zpíváš nižší hlas," oznámil mu ještě, Blaine přikývl a Kurt začal hrát.

Drea-ea-ea-ea-eam, dream, dream, dream
Drea-ea-ea-ea-eam, dream, dream, dream
When I want you in my arms
When I want you and all your charms
Whenever I want you, all I have to do is
Drea-ea-ea-ea-eam, dream, dream, dream


When I feel blue in the night
And I need you to hold me tight
Whenever I want you, all I have to do is
Drea-ea-ea-ea-eam

A bylo to tu zase. Blaine začal opět pociťovat, jak se mu zrychluje tep a potí se mu dlaně. V duchu prosil modroočka, ať se podívá jinam, protože sám to nedokázal. Ale Kurt se mu díval upřeně do očí a usmíval se.

I can make you mine, taste your lips of wine
Anytime night or day
Only trouble is, gee whiz
I'm dreamin' my life away

Blaine se zadíval na jeho rty, ze kterých vycházel ten krásný hlas. A najednou pocítil nutkání, ty rty ochutnat. Prostě se k němu jen na chvilku naklonit a spojit své rty s jeho.

I need you so that I could die
I love you so and that is why
Whenever I want you, all I have to do is
Drea-ea-ea-ea-eam, dream, dream, dream
Drea-ea-ea-ea-eam

Kurt začínal pomalu panikařit. Nechtěl tu písničku zpívat a hledět přitom Blainovi do očí. Ale nešlo to jinak. Nemohl se od něj odtrhnout. Ta písnička jakoby přesně vyjadřovala jeho situaci.

I can make you mine, taste your lips of wine
Anytime night or day
Only trouble is, gee whiz
I'm dreamin' my life away


Blaine naprosto nechápal, co se to s ním děje. Ale přesto věděl, co chce udělat. Hned jak ta písnička skončí.

I need you so that I could die
I love you so and that is why
Whenever I want you, all I have to do is
Drea-ea-ea-ea-eam, dream, dream, dream
Drea-ea-ea-ea-eam, dream, dream, dream...

Dozpívali a Blaine jako by měl v hlavě úplně vymeteno, jeho tepová frekvence byla vysoko nad normálem a on, jako by se přestal kontrolovat. Jako by své tělo vůbec neovládal. Ale věděl, že to musí udělat. Pomalu se k modroočkovi naklonil a na malý okamžik si splnil tu touhu, spojil jejich rty v polibku. Pak si najednou uvědomil, co dělá a rychle se od Kurta zase odtáhl.
"Proboha," pronesl vyděšeně a pomalu couval ke dveřím Kurtova pokoje. "Promiň," vydechl nakonec a rychle vyběhl ven.

Kurt seděl, hleděl do prázdna a naprosto nevnímal. Jeho mozek přestal přijímat informace z okolí ve chvíli, kdy se Blainovy rty dotkly těch jeho. Připadal si jako ve snu. Nevěřil, že se to stalo. Nikdy předtím si ani na okamžik nepřipustil, že by k němu Blaine mohl něco cítit. Nikdy by v něco takového nedoufal. Jenže teď se stalo něco, co mu převrátilo všechny jeho úvahy úplně naruby.
Zhluboka se nadechl a zase vydechl. Až teď si všiml, že Blaine už v jeho pokoji není. Vůbec nevěděl, jak dlouho už tam takhle sedí a nevnímá. Ale bylo mu to tak nějak jedno, protože právě zažil svůj první polibek, který se dal počítat a o kterém si myslel, že jej nikdy nedostane.
AN: Písnička "All I have to do is dream" by Everly Brothers

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Domík Domík | 16. listopadu 2011 v 17:53 | Reagovat

Strašně se mi líbí výběr písní, které do povídky dáváš :) A i všechny ty emoce jsou skvěle popsané.

2 Tessee Tessee | 16. listopadu 2011 v 18:16 | Reagovat

Díky, díky :-) Díky téhle povídce jsem zjistila, že písničky z 50. a 60. let nejsou vůbec špatné :-) A Elvis je holt Elvis :-D

3 Karin Karin | 28. února 2017 v 17:33 | Reagovat

Souhlasím je to krásně napsané a ty písníčky. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama