Our secret love - 7. kapitola

14. listopadu 2011 v 12:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - Our secret love

... Kurt se pousmál a raději se podíval někam jinam. Kdyby tak Blaine tušil, jak si zrovna tohle přeje. ...


7. kapitola

Blaine stál na pódiu a upíraly se na něj oči všech sboristů. Začal se cítit opravdu nervózně a pomalu se ujišťoval v tom, že to nebyl nejlepší nápad. Ještě nikdy před tolika lidmi nezpíval. Ale pak si vzpomněl, co mu včera řekl jeho kamarád. Kurt byl z Blainova zpěvu naprosto nadšen a ujistil ho, že tím vytře zrak i Rachel. Zhluboka se nadechl, aby zahnal největší trému, a spustil.

Stayin' at home, waitin' for you,
Just won't get it 'cause you say we're thru...
Well I'm lookin' for someone to love,
I'm lookin' for someone to love,
Well if you're not here,
But baby, I don't care,
Because I'm lookin' for someone to love.

Playin' the field, all day long,
Since I found out I was wronged...
Well I'm lookin' for someone to love,
I'm lookin' for someone to love,
Well if you're not here,
But baby I don't care,
'Cause I'm lookin' for someone to love.

Rachel na Blaina zírala doslova s otevřenou pusou. Včera jí řekl, že moc zpívat neumí a teď tu předváděl tohle dokonalé vystoupení. Nikdy by to nikomu nepřiznala, ale tenhle kluk zpíval snad lépe, než ona.

Caught myself, thinkin' of you,
You can't love me and an other one too...
Well I'm lookin' for someone to love,
Yeah, I'm lookin' for someone to love,
Well if you're not here,
But baby I don't care,
Because I'm lookin' for someone to love.

Kurt se spokojeně usmíval. Jeho kamarád se předvedl v tom nejlepším světle, ve kterém mohl. Věděl to už včera, když ho slyšel poprvé. Už ho to ani nepřekvapovalo. Ten kluk byl prostě dokonalý ve všem. Jen si nebyl stoprocentně jistý, jestli není ovlivněn tím, že se mu Blaine prostě líbí. Ale když se rozhlédl po obličejích svých kamarádů ze sboru, pochopil, že se mu to opravdu nezdá a Blaine zpívá prostě skvěle.

Drunk man, street car,
Foot slipped, there you are...
Well I'm lookin' for someone to love,
I'm a-lookin' for someone to love,
Well if you're not here,
But baby I don't care,
Because I'm a-lookin' for someone to love...
I'm lookin' for someone to love...
I'm lookin' for someone to love...
I'm lookin' for someone to love...
I'm lookin' for someone to love.

Blaine dozpíval a celý sbor se roztleskal. Všichni byli z jeho zpěvu naprosto nadšení. Rachel se k němu vrhla a objala ho.
"Blaine, to bylo skvělé. Myslím, že mám konečně vhodného partnera pro duety," usoudila a opět nasadila svůj zářivý úsměv. Blaine se na ni zdvořile pousmál a šel raději za Kurtem.

"Díky, Kurte," poplácal ho po zádech.
"Za co?" divil se modroočko.
"Žes mi vybral tu písničku. Opravdu se výborně hodila. A celkem mi to vyšlo, ne?"
"Celkem?! Byl jsi úžasný! Všechny sis tím naprosto získal," pronesl nadšeně Kurt a ukázal na rozesmáté tváře kamarádů.
"No dobře, asi máš pravdu," usmál se Blaine. "Ale doufám, že si nemyslíš, že bych ti chtěl vzít tvá sóla," strachoval se Blaine. "Jsem tu jenom na léto a duety s Rachel se mi opravdu zpívat nechtějí. To bych radši zpíval duet s tebou," rozesmál se Blaine. Kurt se pousmál a raději se podíval někam jinam. Kdyby tak Blaine tušil, jak si zrovna tohle přeje. Zpívat milostný duet s Blainem, to byl od včerejška jeho nový sen. Jenže jako vždy, tohle prostě nešlo.

***

Blaine si užíval léto doslova dokonale. V životě se ještě necítil takhle dobře. Každou chvilku, kterou nebyl v dědečkově obchodě, trávil s kamarády ze sboru a nebo prostě s Kurtem. Postupně se připravovali na blížící se vystoupení. Rachel každý den přicházela s novými a novými písničkami a neustále měnila jejich repertoár. Většina lidí ze sboru jí příliš nevěnovala pozornost, protože věděli, že konečný playlist sestaví stejně až těsně před vystoupením, jako vždy. Takže se jen dobře bavili a zpívali, protože to byla fajn zábava. A občas se místo zkoušky vydali na koupaliště, nebo na výlet, takže Blaine trochu více poznal i místní okolí. Bylo mu s nimi prostě skvěle.

"Nad čím přemýšlíš," vyrušil ho z myšlenek Kurt, když seděli v bistru a čekali, až se Rachel rozhodne, který song zazpívá.
"Já jen... už jsem tu víc jak čtrnáct dní a s tím mým problémem ohledně... ty víš čeho... nic," uvažoval Blaine.
"Aha. No, tak já nevím... líbí se ti třeba nějaká dívka od nás ze sboru?" zkusil to a tajně doufal, že Blaine řekne ne.
"Já nevím. Quinn je celkem hezká, ale mám pocit, že kouká po Finnovi a Santana se mi zdá zase příliš do větru." Tomu se Kurt musel zasmát. Byla to pravda a Santana se tím nijak netajila.
"A jinak... všechny dívky ze sboru jsou pěkné, ale necítím nic," shrnul to Blaine. "Asi se budu muset začít stýkat s dalšími lidmi," podotkl.
"Tak já tě tedy ještě s někým seznámím," povzdechl Kurt a Blaine se na něj vděčně usmál. Vypadalo to, že se mu modroočko opravdu snaží pomoct a byl za to moc rád.
"Kurte!" vyštěkla na něj Rachel, až se lekl. "Ty si do zítřka připrav "Only You". Minule ti to moc nešlo, tak ať je to zítra lepší," zamračila se na něj přísně a Kurt jen protočil oči.
"Já ti s tím pomůžu," mrkl na něj Blaine. Kurt se trochu vyděsil. Zpívat Only You s Blainem v jedné místnosti... to bude těžké nedat nic najevo. Ale nechtěl ho odmítnout. Už si tak nějak zvykl, že je mu Blaine nablízku. I když věděl, že jeho city nikdy opětovat nebude.
AN: písnička "I'm looking for someone to love" by Buddy Holly
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Domík Domík | 14. listopadu 2011 v 20:56 | Reagovat

Zatím se mi ta povídka moc líbí :)

2 Tessee Tessee | 14. listopadu 2011 v 21:04 | Reagovat

Díky! To jsem ráda :-)

3 Karin Karin | 28. února 2017 v 17:12 | Reagovat

To jsem zvědavá jak tohle dopadne. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama