Our secret love - 21. kapitola

29. listopadu 2011 v 16:08 | Tessee |  Glee Fanfiction - Our secret love

... "Ne, tati, Blaine mi nic neudělal. Je to ten nejlepší př... kamarád, kterého si můžu přát," uklidňoval ho modroočko a srdce se mu divoce rozbušilo, když se málem přeřekl. Upřeně se na Burta podíval a doufal, že se uklidní a bude mu věřit. ...
21. kapitola

Ani jednomu se nechtělo, ale nakonec se oba museli vrátit do práce. Dohodli se, že se o tomhle tématu nebudou bavit, dokud to nebude bezpodmínečně nutné. Tedy až do Blainova odjezdu. Kurt tajně doufal, že si to do té doby Blaine rozmyslí a zůstane s ním v Limě a Blaine o tom prostě a jednoduše nechtěl přemýšlet, protože to pro něj byla naprosto neřešitelná situace.

"Kurte, kde jsi tak dlouho, sakra?!" rozčiloval se Burt, když se jeho syn konečně vrátil do dílny.
"Byl jsem doma," pípl Kurt potichu a vrátil se k práci, kterou dělal předtím. Snažil se moc neukazovat otci svůj uplakaný obličej, ale Burt si všiml.
"Bože, co se stalo?" změnil tón svého hlasu z rozčileného na starostlivý.
"Nic," prohodil zase Kurt, dívaje se upřeně na auto, na kterém právě pracoval. Nechtěl se o tom bavit a už vůbec ne s tátou.
"Netvrď mi, že se nic neděje, když na tobě vidím, že děje. Tak co se stalo?" zeptal se znovu rázně táta. "Snad ti ten kluk něco neudělal?!" rozhořčil se a podvědomě zaťal pěsti.
"Ne, tati, Blaine mi nic neudělal. Je to ten nejlepší př... kamarád, kterého si můžu přát," uklidňoval ho modroočko a srdce se mu divoce rozbušilo, když se málem přeřekl. Upřeně se na Burta podíval a doufal, že se uklidní a bude mu věřit.
"No tak dobře. Ale doufám, že víš, že kdyby se něco dělo, že za mnou můžeš přijít. S čímkoliv, jasné?"
"Jasné," přikývl Kurt a trochu se na tátu usmál. Věděl, že s problémem, který má, za ním nikdy přijít nemůže, ale bylo hezké vědět, že se tak stará. Burt ho ještě poplácal po zádech a šel si zase po své práci.

Odpoledne, mezi prací a zkouškou sboru, se oba dva chlapci snažili tvářit, jako by se nic nestalo. Ale ve skutečnosti to nešlo. Na tvářích obou byl poznat smutek, přestože se na sebe usmívali. Po většinu času jen leželi v objetí na Kurtově posteli a mlčeli. Jen občas jeden z nich přišel s otázkou typu Jak bylo v práci? a nebo Jak se měli babička s dědečkem na té svatbě? A když konečně přišel čas jít na zkoušku, poprvé byli oba dva opravdu šťastní, že je má konečně co rozptýlit od černých myšlenek, které se neustále honily jejich hlavami.

Na zkoušce se vše vrátilo do normálu. Rachel se zase proměnila zpátky ve starou Rachel, která o všem rozhodovala, na nikoho se neohlížela a házela kolem sebe zářivé úsměvy. Jen občas si Kurt všiml, že se trochu starostlivě podívala jeho směrem. Ale zdálo se mu, že je spíš zvědavá, než že by se starala.

Blaine tiše seděl vedle Kurta a trpěl. Snažil se celý den na to nemyslet, ale nešlo to. Nemluvil o tom, protože se tak s Kurtem dohodli, ale měl pocit, že to potřebuje vykřičet. A čím déle o tom mlčel, tím víc ho to užíralo. Pomalu začínal mít pocit, že cítí reálnou, fyzickou bolest, i když to nebyla pravda. Sledoval Rachel, jak zase rozhazuje po všech ty svoje úsměvy a vymýšlí další a další songy na slavnost. Cítil, jak jej Kurt pod stolem chytil za ruku a už to nemohl vydržet. Prostě věděl, že to musí nějakým způsobem ven.
"Rachel," přerušil hnědovlásku, která zrovna pronášela jednu ze svých řečí. "Říkala jsi, že budeme s Kurtem na slavnosti zpívat duet, že?"
"Ano," přikývla překvapeně a trochu naštvaně z toho, že jí přerušil.
"Dobře. Jeden mám," řekl rozhodně a vydal se na pódium, následován překvapeným Kurtem.
"Řekneš mi alespoň, co to bude?" zeptal se ho modroočko potichu, když si Blaine bral do ruky kytaru.
"To poznáš," prohodil Blaine a začal hrát předehru, která Kurtovi opravdu napověděla.

Love hurts, love scars, love wounds and mars
Any heart not tough nor strong enough
To take a lot of pain, take a lot of pain,
Love is like a cloud, holds a lot of rain.
Love hurts, love hurts.

Rachel si všimla, že se oběma chlapcům v očích zaleskly slzy a začala přemýšlet, co se mezi nimi stalo.

I'm young, I know, but even so
I know a thing or two, I've learned from you
I've really learned a lot, really learned a lot
Love is like a stove, burns you when it's hot
Love hurts, love hurts.

Kurt měl co dělat, aby se Blainovi nezadíval do lískových očí. Přesně věděl, proč Blaine vybral tuhle písničku. Celý den o tom sice nemluvili, ale bylo mu jasné, že stejně jako jeho, i Blaina všechny ty myšlenky šíleně mučí.

Some fools rave of happiness, blissfullness, togetherness
Some fools fool themselves I guess
But they're not fooling me.

I know it isn't true, know it isn't true
Love is just a lie, made to make you blue
Love hurts, love hurts, love hurts...

"To bylo... hezké," pronesla pomalu Rachel a prolomila ticho, které nastalo po tom, co Kurt s Blainem dozpívali. Nikdo netušil, co si o tomhle jejich songu myslet. Všichni poznali, že se něco děje, ale nikdo, kromě Rachel, netušil co.
"Ale myslím, že na slavnosti byste měli zpívat něco veselejšího," usoudila.
"Dobře. To byl jenom návrh," prohodil Blaine potichu, odložil kytaru a šel se zase posadit. Kurt si k němu přisedl, naklonil se k němu a potichu se zeptal: "Co to bylo?"
"Promiň, musel jsem to ze sebe nějak dostat," zašeptal Blaine a smutně sklopil oči. Kurt měl co dělat, aby mu zase nevytryskly slzy. Sevřel oči a zhluboka se nadechl. Pak vzal Blaina pod stolem za ruku, pevně ji stiskl a doufal, že ten zbytek zkoušky vydrží.AN: Písnička "Love hurts" by Everly Brothers
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Brea Brea | 2. prosince 2011 v 18:28 | Reagovat

Mne je ich tak ľúto :-( dúfam, že to vyriešia...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama