Our secret love - 17. kapitola

24. listopadu 2011 v 13:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - Our secret love

... "Chci vám všem něco oznámit," prohlásila nabroušeně a počkala si, až jí všichni začnou věnovat pozornost. "Včera večer jsem něco zjistila," pokračovala. Byla pevně rozhodnutá, že teď vyjeví pravdu o tomhle kudrnatém klukovi. ...
17. kapitola

Přestože byla sobota, Rachel trvala na tom, že bude zkouška sboru. Takže po tom, co strávili Kurt s Blainem společné dopoledne i odpoledne lenošením, se vydali do bistra a doufali, že je hnědovláska nebude moc dlouho mučit, aby se mohli zase vrátit ke krbu.

Jen co vstoupili do bistra, Rachel je probodla pohledem. Byla rozhodnutá, že to, co včera večer viděla, všem oznámí. Nemohla to tak nechat a doufala, že se jí tím uleví a zbaví se toho vzteku, co v sobě měla. Když se konečně sešli všichni, vystoupila na pódium, připravená pronést významnou řeč.
"Chci vám všem něco oznámit," prohlásila nabroušeně a počkala si, až jí všichni začnou věnovat pozornost. "Včera večer jsem něco zjistila," pokračovala. Byla pevně rozhodnutá, že teď vyjeví pravdu o tomhle kudrnatém klukovi. Ano, teď, přede všemi.
A pak se na oba chlapce podívala. Seděli vedle sebe, sledovali ji, ale ve skutečnosti jí nevěnovali pozornost. Všimla si, jak Kurt nenápadně dal svou ruku pod stůl a chytil Blaina za tu jeho. V tu chvíli se na něj Blaine trochu otočil, usmál se úsměvem plným lásky a pak se zase podíval k pódiu. Rachel sledovala ty zamilované výrazy na obou tvářích a najednou jí došlo, že jim to nemůže udělat. Ničím se neprovinili, jen se do sebe prostě zamilovali.
"Tak co jsi včera zjistila?" zeptal se jí otráveně Finn a Rachel si uvědomila, že už chvíli mlčí.
"No, já... chci říct... že jsem včera našla další dobrou písničku," koktala potichu a rychle si vymýšlela něco jiného. "Myslím, že by ji měli zpívat Kurt s Blainem," dodala.
"Neříkala jsi náhodou minule, že v našem zpěvu není dostatek emocí a že duety můžeme zpívat jedině s tebou?" obořil se na ni Kurt.
"Ano, ale v téhle budou lepší dva mužské hlasy. A ty vaše jsou dobré a hodí se k sobě," prohodila. Blaina velmi překvapilo, jak mile to najednou řekla.
"Co je to za písničku?" zeptal se.
"Love is strange," řekla a drobně se pousmála. Nebyl to její typický zářivý úsměv, který jinak nasazovala v každé situaci. Blaine přemýšlel, co se jí stalo, proč se chová tak nezvykle.
"Dobře, já nejsem proti," pokrčil Blaine rameny a obrátil se na Kurta: "A ty?" Kurt zavrtěl hlavou, jako že také není proti, a společně se vydali na pódium. Už spolu byli nějakou dobu a své chvilky si užívali v soukromí, takže už jim nedělalo problém zazpívat spolu duet bez přehnaných emocí. Oba věděli, že to zpívají jeden pro druhého, ale navenek se tvářili jinak.
Stoupli si k piánu, a zatímco jim Rachel podávala noty, potichu prohodila: "Omlouvám se za ten včerejšek." Pak se podívala na Blaina i na Kurta, chápavě se pousmála a odešla se posadit mezi ostatní.
Oba chlapci si vyměnili nechápavé pohledy. Za co se jim proboha omlouvala? Sklonili se nad svými notami, aby si rychle prošli písničku, kterou mají zpívat. A najednou to Blainovi došlo. Vytřeštil oči, pomalu se vyděšeně podíval na Kurta a potichu se zeptal: "Myslíš, že to ví?"
Kurtovi chvilku trvalo, než se dovtípil, o čem to Blaine mluví. Ale pak vytřeštil oči úplně stejně jak jeho přítel a nenápadně se otočil na Rachel. Zjistil, že se na ně usmívá, ale ne svým obvyklým, ne moc upřímným, zářivým úsměvem. Ale tak nějak chápavě. Pomalu se otočil zpět k Blainovi.
"Myslím, že jo," pronesl třesoucím se hlasem. Několikrát se zhluboka nadechl a pak dodal: "Ale vypadá to, jako by jí to nevadilo."
"Myslíš?" pronesl Blaine s obavou v hlase a modroočko přikývl.
"Myslím, že proto nám dala tu písničku," ukázal na noty. "A pojď, radši už půjdeme zpívat," pousmál se na svého kudrnatého přítele povzbudivě a přešel doprostřed pódia. Blaine ho následoval. Vzal si kytaru, stoupl si vedle Kurta a začal hrát.

Love, love is strange
Lots of people take it for pain
Once you've got it, you never wanna quit
After you've had it, you're havin' awful fits
Love is strange, love is strange

Blaine nespouštěl oči z Rachel. Zpíval, ale moc nevnímal jak. Snažil se vyčíst z jejího pohledu, co si tahle hnědovlasá dívka právě myslí.

People don't understand
They think love is money in the hand
Your sweet lovin' is better than a kiss
When you left me, sweet kisses I miss
Love is strange, love is strange

Kurt, který se až doteď díval do not, protože nechtěl dávat najevo moc emocí, zvedl oči a podíval se, stejně jako jeho přítel, na Rachel. Ta se na něj jen trochu více pousmála. Pak zase zabořil pohled do not.

People don't understand
They think love is money in the hand
Your sweet lovin' is better than a kiss
When you left me, sweet kisses I miss
Love is strange, love is strange.

Dozpívali a Rachel se hlasitě roztleskala, čímž všechny kolem sebe ohromně překvapila. Ona nikdy takhle hlasitě nedávala najevo, že by se jí líbil zpěv někoho jiného, než jí. Bylo to divné.
"Výborně," pronesla nadšeně. "Myslím, že to můžete zpívat na slavnosti. Co si myslí ostatní?" obrátila se na zbytek sboru. Tím jim definitivně vyrazila dech. Tohle obvykle nedělala. Obvykle prostě všechno určila sama a názor ostatních ji moc nezajímal.
Když se všichni konečně vzpamatovali a pokývali hlavou, jakože souhlasí s tím, aby Kurt s Blainem zpívali na slavnosti, oba chlapci jim poděkovali za podporu a šli se zase posadit. Oběma ale v hlavách běžela stejná myšlenka: Musíme si s Rachel co nejdříve promluvit.
AN: Písnička "Love is strange" by Everly Brothers
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Peťa Peťa | 24. listopadu 2011 v 16:16 | Reagovat

aspon, že tak! to by bolo od nej dosť krute, keby to pred všetkými povedala, i keď...ked ich maju radi, podla mna by to prijali úplne v pohode :)

2 Karin Karin | 28. února 2017 v 22:00 | Reagovat

To jsem si oddechla že je neprozradila. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama