Our secret love - 12. kapitola

19. listopadu 2011 v 12:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - Our secret love

... Blaine si ho po vystoupení nenašel a neobjevil se ani odpoledne v dílně. Takže nakonec usoudil, že se jeho píseň minula účinkem, přestože ji Blaine slyšel. ...12. kapitola

Po tom, co Kurt dozpíval, odešel Blaine domů. Potřeboval si utřídit myšlenky, i když už si byl vlastně téměř jistý. Už věděl, co cítí a že mu to musí dát najevo. A už taky přesně věděl jak.
Došel domů, kde ještě nikdo nebyl, protože babička s dědečkem byli na trzích, a usedl k piánu. Začal potichu vybrnkávat melodii písničky, která přesně odpovídala jeho situaci. Musel si ji předtím, než mu ji zítra zazpívá, zkusit.

Druhý den odpoledne se na zkoušce sboru všichni smáli a vesele si povídali o předchozím večeru. Jejich vystoupení mělo obrovský úspěch a oni měli ještě větší radost. Jen Kurt seděl smutně opodál a s nikým se nebavil. Neměl na to náladu. Blaine si ho po vystoupení nenašel a neobjevil se ani odpoledne v dílně. Takže nakonec usoudil, že se jeho píseň minula účinkem, přestože ji Blaine slyšel.

Děcka se i přes protesty Rachel rozhodla, že dnes nebudou zpívat a budou se prostě jen bavit a oslavovat včerejší úspěch. A taky si chtěli trochu odpočinout. Asi po půlhodině se ale objevil Blaine a bez jakéhokoliv slova vystoupil na pódium.
"Chtěl bych zazpívat jednu písničku," oznámil s vážnou tváří a sedl si za klavír.
Kurt, který doteď seděl smutně u jednoho ze zadních stolků, zvedl hlavu a napjatě sledoval, co se bude dít. Z Blainova výrazu nedokázal odhadnout, jestli to bude pozitivní, nebo negativní. Jediné čím si byl jistý, že ta písnička bude pro něj. Bude to odpověď na jeho včerejší song.
Blaine začal hrát a Kurtovi okamžitě vhrkly slzy do očí. Tu písničku znal a už jen její první tóny z něj udělaly nejšťastnějšího člověka na světě.

Wise men say only fools rush in
But I can't help falling in love with you
Shall I stay, Would it be a sin
If I can't help falling in love with you

Like a river flows surely to the sea
Darling so it goes
Some things are meant to be
Take my hand, take my whole life too
For I can't help falling in love with you

Blaine se neodvažoval se na Kurta podívat. Nechtěl dát nikomu ani záminku, aby prokoukli, komu to zpívá. Ale byl si jistý, že on to ví.

Like a river flows surely to the sea
Darling so it goes
Some things are meant to be
Take my hand, take my whole life too
For I can't help falling in love with you
For I can't help falling in love with you

Pouze na jednu poslední větu zvedl Blaine oči a zadíval se na Kurta. V jeho očích byly slzy, ale tentokrát slzy štěstí. I když mu došlo, že to nebudou moct nikomu říct, věděl, že mu tenhle kluk s oříškovýma očima, kudrnatými vlasy a nádherným úsměvem jeho lásku opětuje.

"Díky," řekl Blaine potichu, když dozpíval, pak se zvedl a opět beze slova odešel. Kurt by nejradši vyběhl za ním, ale včas si uvědomil, že by to bylo příliš nápadné. Místo toho zůstal a pokusil se vyhnout debatě o tom, komu to asi Blaine adresoval. Všichni se shodli na tom, že to nezpíval jen tak bezdůvodně, ale pravý adresát je naštěstí ani nenapadl.

Později, když už se konečně všichni rozešli, se Kurt rozhodl, že za Blainem zajde domů. Musel s ním mluvit. Potřeboval to od něj slyšet znovu. A chtěl mu také říct, že ho miluje.
"Dobrý večer, můžu mluvit s Blainem, prosím?" pozdravil jeho babičku, která mu přišla otevřít.
"Ahoj, Kurte. Ale Blaine tu ještě není. Copak vy jste neměli zkoušku sboru?"
"To měli, ale... já jsem na ní nebyl," zalhal trochu. Nechtěl jí nic složitě vysvětlovat a radši se zase rozloučil.
Napadlo ho, že na něj možná Blaine čeká u něj doma, ale ani tam ho nakonec nenašel. Ještě si nakonec vypůjčil od táty auto a zajel se podívat do Andersonovic zelinářství, ale byla tam tma a zamčeno, takže usoudil, že nebude ani tam.
Nechápal to. Co to mělo znamenat? Chtěl mu tím snad Blaine naznačit, že ho miluje, ale nechce ho už vidět? Jakmile ho tahle možnost napadla, začal se toho bát.

***

Celý další den se Kurt užíral myšlenkou na to, že už Blaina neuvidí. A že mu jeho lásku sice opětuje, ale jinak s ním nechce nic mít. Najednou mu připadalo, že je to snad ještě horší, než kdyby ho neměl vůbec rád.
Seděl nešťastně v autodílně a v hlavě se mu rojily všelijaké myšlenky, takže ani moc nevnímal, že mu táta oznamuje, že odjíždí na celý zbytek odpoledne. Z přemýšlení ho vytrhla až rána, jak někdo zabouchl veliké dveře, které do dílny vedly. Napadlo ho, že se otec asi pro něco vrátil, a tak tomu zase nevěnoval pozornost, jenže po chvíli mu došlo, že to táta nebude. Dílnou se totiž rozezněla kytara a vzápětí následoval hlas, na který Kurt tak netrpělivě čekal.
Zpoza jednoho auta vyšel Blaine, na tváři měl ten nejzářivější úsměv, který mu Kurt hned oplatil, a oči mu svítily láskou a radostí. Zpíval a dával do toho všechno.

Have I told you lately that I love you?
Could I tell you once again somehow?
Have I told with all my heart and soul how I adore you?
Well darling I'm telling you now

Blaine došel až ke Kurtovi, posadil se vedle něj a zadíval se mu do očí. A on v těch jeho poznal, že to co zpívá, myslí naprosto vážně.

Have I told you lately when I'm sleeping
Every dream I dream is you somehow?
Have I told you why the nights are long, when you're not with me?
Well darling I'm telling you now

Blaine se usmál a klekl si před Kurta, jako by ho prosil za odpuštění. Kurt se téhle jeho šaškárně s láskou rozesmál.

My heart would break in two if I should lose you
I'm no good without you anyhow
And have I told you lately that I love you
Well darling I'm telling you now

Blaine se zase posadil zpátky vedle Kurta a opět se mu zadíval do očí.

My heart would break in two if I should lose you
I'm no good without you anyhow
And have I told you lately that I love you
Well darling I'm telling you now
Well darling I'm telling you now

Dozpíval, odložil kytaru a udělal to, co chtěl už od té doby, kdy se to stalo poprvé. Spojil jejich rty v dlouhém polibku plném lásky. 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Luna Luna | 19. listopadu 2011 v 16:11 | Reagovat

Jsem tak ráda že Blaine takhle Kurta překvapil, a že si uvědomil že i když je "jiný" tak je v podstatě stejný jako všichni ostatní. Děkuji.

2 Karin Karin | 28. února 2017 v 21:15 | Reagovat

To je fajn že se Blain přiznal že Kurta miluje. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama