Our secret love - 11. kapitola

18. listopadu 2011 v 13:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - Our secret love

... Zavolal na něj, ale Blaine ho buď neslyšel, nevnímal nebo ignoroval. Ať už to bylo cokoli, Kurt k němu musel doběhnout úplně a poklepat mu na rameno. ...


11. kapitola

Blaine šel pomalu zase směrem k domovu. V duchu se zoufale stále dokola ptal na jednu a tu samou otázku: "Proč já?" Naštvaně kopal do kamínků, které ležely na cestě a sem tam nakopl i značky, které se tyčily podél silnice. Nevnímal okolní svět a jen přemýšlel, co bude dělat dál.

Kurt ho doběhl až téměř na půli cesty k domu jeho prarodičů. Zavolal na něj, ale Blaine ho buď neslyšel, nevnímal nebo ignoroval. Ať už to bylo cokoli, Kurt k němu musel doběhnout úplně a poklepat mu na rameno.
"Blaine," oslovil ho. Blaine se lekl, jak ho vyrušil z myšlenek, a trhnutím se otočil.
"Co je?" zeptal se vyděšeně v první chvíli, než si uvědomil, kdo to na něj mluví. "To jsi ty," dodal pak a sklopil zrak k zemi.
"Ano, já. Blaine, mohli bychom si o tom promluvit, prosím?" upřel na něj Kurt prosebně své modré oči.
"Není o čem, Kurte," zavrtěl Blaine hlavou.
"Ale..." zkusil to Kurt, ale Blaine mu skočil do řeči.
"To co se stalo, byl omyl, Kurte. Já nevím jak se to stalo, ale tohle... už se to nikdy stát nesmí."
"Ale Blaine..." zkusil to znovu Kurt a Blaine ho znovu přerušil.
"A taky už se to nikdy nestane. Byla to jenom hloupá chyba," shrnul to s kamenným výrazem ve tváři, naposledy se zadíval do jeho modrých očí, otočil se a odešel. Kurt se za ním díval s otevřenými ústy a po tvářích mu pomalu začaly stékat slzy.
Nevěřil mu. Přestože se snažil to zamaskovat, ten poslední pohled ho prozradil. To, jak se mu zadíval do očí, Kurtovi odhalilo jeho pravé myšlenky. On se prostě bál. Bylo to pro něj něco nového a bylo to pro něj tabu. Všeobecný názor byl, že být gay je prostě špatné a Kurt si byl jistý, že jej sdílí i Blaine. Přesto ale poznal v jeho očích, že to nebyl omyl a rozhodl se, že mu to dokáže. Ať to stojí, co to stojí.

***

Čím více si Blaine zakazoval na Kurta myslet, tím častěji se mu před očima vybavoval jeho obličej, v hlavě slyšel jeho zpěv či smích a automaticky se mu rozbušilo srdce dvakrát rychleji, než normálně. Snažil se to potlačovat, ale nešlo to. Snažil se sám sebe přesvědčovat, že to je špatné, ale nefungovalo to. Snažil se na ulicích koukat po dívkách, ale ve skutečnosti ho vůbec nezajímaly. I když si to nechtěl přiznat, u každé z nich ho napadlo prostě: Možná je hezká, ale není to Kurt.
Bylo mu jasné, že nemůže být v jeho blízkosti ani chvíli, takže po několika dnech a vynechaných zkouškách sboru sdělil Rachel, že s nimi na farmářském trhu zpívat nebude. A i když se Rachel neuvěřitelně vztekala, neudělala nic. Sice jí slíbil, že s nimi bude zpívat alespoň na slavnosti na závěr léta, ale tak nějak doufal, že se na to za ten měsíc zapomene.

Na trhy nechtěl vůbec jít, ale jeho dědeček na nich měl nakonec bohužel svůj stánek, takže musel. Vymluvit se z toho nešlo. Doufal alespoň, že se bude moct někam vytratit, až bude zpívat sbor. Nedovedl by se na Kurta dívat bez emocí a byl si jistý, že bude mít určitě sólo.

Blížil se večer, trhy byly v plném proudu a pomalu se měnili ve slavnost. A to taky znamenalo, že se blíží čas, kdy jeho kamarádi vystoupí na pódium a začnou zpívat. Začal se rozhlížet kolem sebe, kde je dědeček nebo kdokoli, kdo by ho mohl ve stánku zastoupit, ale nikoho neviděl. Začal se obávat, že prostě bude muset zůstat.

Jeho dědeček se objevil až ve chvíli, kdy už sbor zpíval první písničku "Rock around the clock". Blaine se s ním konečně vyměnil a doufal, že stihne odejít, než ta písnička skončí. Jenže všude bylo moc lidí a on se musel příliš prodírat. Takže nebyl ještě ani u východu, když slyšel, jak Rachel ohlašuje do mikrofonu, že v další písni bude mít sólo Kurt Hummel. Blaine byl ještě pořád rozhodnutý odejít a na pódium se nedíval. Jenže pak Kurt spustil.

I bless the day I found you
I want to stay around you
And so I beg you, let it be me

Blaine jako by zamrznul, zastavil se a chvíli jen poslouchal, zády k pódiu.

Don't take this heaven from one
If you must cling to someone
Now and forever, let it be me

Pomalu se otočil a zadíval se na Kurta. Stál u mikrofonu, zpíval a tváře se mu leskly, jak mu po nich stékaly slzy. Jeho oči vyzařovaly opět spoustu lásky a jen Blaine věděl, že je pro něj.

Each time we meet love
I find complete love
Without your sweet love what would life be

Blaine přešel pod pódium a pohledem stále visel na něm. Pomalu si začal uvědomovat, a hlavně přiznávat, že právě tenhle kluk je ten, koho celou tu dobu hledal.

So never leave me lonely
Tell me you love me only
And that you'll always let it be me

Each time we meet love
I find complete love
Without your sweet love what would life be

Kurt si ho konečně všiml. Oči už měl slzami úplně zalité a docela jistě musel vidět rozmazaně. Ale přesto se na tu poslední sloku na Blaina zadíval a jeho oči jako by říkaly jedno velké 'Prosím'.

So never leave me lonely
Tell me you love me only
And that you'll always - let it be me.

Kurt si nenápadně otřel oči a se zase zařadil mezi ostatní kamarády. Ale pořád sledoval Blaina. Shora viděl, že přišel pod pódium a sledoval ho, jak mu zpívá. Určitě musel poznat, že je to pro něj. Ale jeho reakci Kurt netušil. Nepoznal, jestli to na něj zapůsobilo.
Znovu se podíval směrem, kde Blaine předtím stál, ale už tam nebyl. Někam zmizel a Kurt už teď mohl jen doufat, že ho později vyhledá.AN: Písnička "Let it be me" by Everly Brothers
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 28. února 2017 v 17:40 | Reagovat

Kurt to asi z Blainem nebude mít lehké. :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama