W. P. Program - 31. kapitola

28. října 2011 v 12:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - W. P. Program

..."Když jsem s ním mluvil naposledy, zařizoval si taneční studio," vysvětlil pan Schue.
"A co Quinn? A Brittney? A Santana?" dychtil nedočkavě Kurt. ...


31. KAPITOLA

Kurt se doslova třásl nedočkavostí. Stál před zkušebnou a poslouchal. Zevnitř se linul sborový zpěv. Znělo to nádherně a Kurt vnímal, jestli nezaslechne známý hlas. V mysli mu přitom stále běželo, co všechno se před chvílí dozvěděl o svých bývalých spolužácích a kamarádech od pana Schue.

***

Pan Schue dorazil téměř hned po zvonění. S největší pravděpodobností ukončil hodinu o trochu dřív, aby se dostal co nejdříve do Emminy kanceláře.

"Tak jsem tady," zahlásil a znovu se s oběma muži přátelsky objal. Byl nesmírně rád, že je oba dva vidí, a že je vidí spolu. "Musíte mi všechno povyprávět."
A tak se Kurt s Blainem rozpovídali o tom, co všechno se stalo od doby, kdy museli náhle opustit Limu, jak si mysleli, že ten druhý nežije a jak Innie přišla na to, že je Kurt v pořádku na druhé straně Států. Vyprávěli o jejich setkání po letech, přičemž se Emma rozplakala dojetím. Vyprávěli o Blainově restauraci a jeho dceři...
Will a Emma koukali s otevřenými ústy a skoro nemohli uvěřit tomu, že se něco takového mohlo stát. Ale hlavně byli rádi, že jsou oba muži v pořádku a zpátky v Limě.

Na oplátku jim Will pověděl, co věděl o všech jejich bývalých spolužácích. Rachel se nakonec nedostala na Broadway, jak plánovala. Chvíli se snažila prosadit jako herečka v Hollywoodu, ale po několika epizodních rolích v pár seriálech to nakonec vzdala, vdala se za jednoho režiséra a po tom, co se jí narodila dvojčata, se začala naplno věnovat rodině. I Artie se dostal do LA, kde se prosadil jako režisér dokumentárních filmů.
Mike s Tinou odešli společně do Philadelphie. Pokud Will věděl, Tina se stala právničkou a Mike tancoval.
"Když jsem s ním mluvil naposledy, zařizoval si taneční studio," vysvětlil pan Schue.
"A co Quinn? A Brittney? A Santana?" dychtil nedočkavě Kurt.
Pan Schueter se zasmál a vyprávěl dál, jak se Quinn nakonec stala zdravotní sestřičkou v místní nemocnici a jak se v jednu dobu potkávali skoro každý týden, díky Schestrovic hyperaktivnímu synovi, který chodil domů skoro pořád zraněný. Jak se Santana na chvilku proháněla po modelingových molech a nakonec se s Brittney obě vrátily do Limy a společně vedou ve městě butik, přičemž Santana pracuje ještě pro modelingovou agenturu a vyhledává mladé talenty.
"A jak se má Finn?" zajímala se nakonec Emma.
"Má se dobře. Trénuje mladé fotbalisty v Chicagu," řekl s úsměvem Kurt. "Mohli bychom teď zajít za Mercedes?" dychtil.
Pan Schue se od srdce zasmál a pokynul jim, aby ho následovali. Blaine se omluvil, že si musí odskočit, ale Kurt byl tak nedočkavý, že se vydal napřed.

***

Sbor, který slyšel Kurt zpívat, nezněl jako staré New Directions. Bylo to, jako by uvnitř zpívalo snad čtyřicet dětí. Kurt se překvapeně otočil na Willa.
"Kolik jich tam proboha je?"
"To víš, trochu se to tu za ta léta změnilo. Sboristy už nikdo neponižuje a zpívat chce opravdu hodně dětí. Už nemáme problém sehnat nováčky," usmíval se spokojeně Will.

Kurt potichu nakoukl dovnitř a čekal, až skončí písnička. Zády k němu seděla robustní černoška, která si podupávala do rytmu. Kurt pochopil, že Mercedes by i po těch dvaadvaceti letech poznal kdekoliv a kdykoliv. Skoro se nezměnila.

"Výborně, děcka," zvolala, když dozpívali. "Byli jste dobří. Myslím, že s touhle písní máme na výběrovkách šanci."
"Mami, loni jsme podruhé za sebou vyhráli národní kolo. Na výběrovkách máme šanci s jakoukoliv písní," prohodila trochu nafoukaně mladá černoška.
"Tak to teda ne, Melliso. V žádném případě nejste nepřemožitelní, nebo tak něco. Nic takového už nechci slyšet," prohlásila přísně a Mellisa protočila oči. Kurt stál stále u dveří, sledoval Mercedes, jako přísnou paní učitelku a musel se pousmát.
"Tak a teď ještě Born This Way. A koukejte se předvést, protože..."
"...když jste to zpívali vy, tak jste to pořádně rozbalili a hrozně moc to pro vás znamenalo," dokončila za ni otráveně větu Mellisa, jako by ji slyšela už tisíckrát.
"Tvoje maminka má pravdu, Melliso," pronesl najednou Kurt a se zářivým úsměvem konečně vstoupil do zkušebny. Mercedes naprosto ztuhla, když za sebou uslyšela známý hlas. "Ó. Můj. Bože," pronesla a pomalu se otočila, zatímco děcka ze sboru sledovala, co se to před nimi děje.
"Ó můj Bože!" vykřikla Mercedes, když Kurt spatřila. Okamžitě k němu přiskočila a vrhla se mu kolem krku. "Kurte!"
"Ahoj Mercedes," smál se a vítal se se svou kamarádkou, která ho silně objímala a nepouštěla.
"Hlavně mě neumačkej," prosil ji s úsměvem a černoška trochu povolil stisk.
"Promiň. Já jen... myslela jsem, že už tě nikdy neuvidím." Znovu ho objala a rozplakala se dojetím. Kurt ji konejšivě hladil po zádech.

"Tak tohle je trapas největšího kalibru," pronesla Mellisa potichu blonďatému chlapci, který seděl vedle ní.
"Já myslím, že je to dojemné," odvětil.
"No jo, jenomže to není tvoje matka, kdo se tu právě rozbrečel před celým sborem," zakabonila se a trochu se na židli skrčila.
"A kdo to vůbec je?"
"Jak to mám vědět?" obořila se na něj a blonďák se už raději na nic neptal.

Mercedes se konečně uklidnila a pustila Kurta. A zrovna v tu chvíli dorazil do zkušebny také Blaine.
"Ne!" vykřikla nevěřícně. "To není možné!"
"Co?" nechápal Kurt a otočil se směrem, kam ukazovala. Spatřil Blaina a došlo mu to.
"Blaine?!" zvolala a vrhla se kolem krku tentokrát jemu. "Tak vy jste pořád spolu?" ptala se nadšeně, když ho zase pustila.
"Spíš už zase," odpověděl se smíchem Blaine a chytl Kurta za ruku.
"Pojďte za mnou, musíte mi všechno povyprávět," pronesla nadšeně Mercedes, zavěsila se do obou mužů a táhla je ven ze zkušebny.
"Hej mami?!" ozvalo se najednou za ní. "A co bude jako s náma? To má být konec zkoušky, nebo co?" ptala se naštvaně Mellisa.
"Ježiš, já na vás úplně zapomněla!" zhrozila se Mercedes a přemýšlela, co teď.
"Jen jdi, Mercedes, já to za tebe vezmu," usmál se na ni Will, který chvilku předtím dorazil do zkušebny.
"Díky, Wille," usmála se na něj Mercedes a vyrazila s Kurtem a Blainem pryč.

"Takže co jste měli zpívat?" zeptal se Will.
"Born This Way," ozvalo se.
"Výborně. Tak Michaele, pojď," otočil se na blonďáka, který seděl vedle Mellisy, ale Michael nereagoval.
"Michaele!" drcla do něj Mellisa.
"Co je?"
"Jdi zpívat. Začínáš."
"Aha," prohodil a vydal se doprostřed zkušebny.
"Mimochodem, víš, že ten vyšší z mužů, kteří teď odešli, kdysi zpíval právě tvůj part s Mercedes? Jo, to byly časy," zasnil se Will a děcka se pustila do zpěvu.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Domík Domík | 28. října 2011 v 15:40 | Reagovat

To je tak dojemné. Je ze mě jedno velké slzavé údolí.

2 Niky Niky | Web | 24. září 2012 v 9:49 | Reagovat

NAPROSTO DOKONALE! dekuji prumyslu,ktery vynalezl kapesniky v krabicce,ktere jen tahas a tahas .... Naprosto uzasny miluju tvuj styl psani, je to tak opravdove, proste nejde udrzet emoce na uzde!!! :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama