Diary - I. část

28. října 2011 v 12:30 | Tessee |  Fanfiction Glee - Jednorázovky

Tak trochu jiné setkání Kurta a Blaina...


Pozn.: Kurt a Blaine se neznají, Kurt nikdy ani neviděl Warblers. Odehrává se během season 2, někdy před Sectionals. :-)


I. ČÁST

Kurt seděl na jeho tajném místě a přemýšlel. Bylo to jeho místo, malá útulná mýtinka uprostřed hustého křoví, které rostlo v parku. Lidé chodili okolo a nikoho ani nenapadlo se prodírat dovnitř. Nikoho nenapadalo, že by se uvnitř mohlo nacházet útočiště, které Kurt tak často a rád využíval. Chodíval sem přemýšlet, vyzpívat se ze svého trápení nebo jen tak relaxovat. Tady ho nikdo nerušil. Tady mohl být sám.
Bylo mu do breku z toho, co se mu ve škole dělo. Sice se mu to ve sboru snažili všemožně vynahradit a různě ho podpořit, ale ve skutečnosti mu to moc nepomáhalo. Byl rád, že se těch pár kamarádů ze sboru snaží. Opravdu jim byl vděčný. Ale ta šikana byla prostě tak hrozná, že nepomáhalo nic. Leda snad kdyby byl Karofsky vyloučen. Jenže to se nestane. Už se o to pokusil a nevyšlo to. Připadalo mu, jako by se proti němu všechno na světě spiklo. A navíc byl tak strašně sám.
Zavřel oči, dal si do uší sluchátka iPodu a začal si potichu zpívat.

Blaine se procházel vylidněným parkem. Potřeboval si pročistit hlavu, na chvíli vypadnout od neustálého shonu, který vždy panoval ve škole, a nyní před výběrovkami dvojnásob. Měl pocit, že to, jak na něj všichni ve sboru spoléhají, jak mu neustále dávají všechna sóla, už nevydrží. Byla to pro něj obrovská pocta, ale zároveň neskutečný tlak, který si nikdo z nich neuvědomoval. Blaine se snažil nedávat nic najevo, ale bylo toho na něj prostě moc. A navíc si v poslední době připadal strašně sám.
Posadil se na lavičku a zaposlouchal se do skladby, která právě hrála v jeho přehrávači. Chvíli seděl a pokoušel se rozjímat. Ale hudba mu jela do uší už tak dlouho, že ho začaly bolet. Vyndal tedy sluchátka a vnímal pouze zvuky pustého parku.
Najednou si uvědomil, že odněkud slyší tichý zpěv. Rozhlédl se kolem sebe, ale nikde nikoho neviděl. Znovu se zaposlouchal. Byl to krásný vysoký hlas, ale spíš chlapecký, než ženský. Blaine se postavil a snažil se přijít na to, odkud zpěv vychází. Nakonec došel až k hustému křoví. Na chvíli se zastavil a poslouchal. Ten zpěv, jako by vyjadřoval něco krásného i strašného zároveň. Cítil z té písně bolest i radost. Blaina popadla neskutečná touha vidět člověka, který ji zpívá.

Kurt se podíval na mobil a zjistil, že má příšerné zpoždění. Mercedes mě zabije, pomyslel si, rychle naházel své věci, které se válely kolem něj, do tašky a opustil svou tajnou skrýš.

Blainovi se konečně podařilo prodrat se křovím až do středu. Ocitl se na maličké mýtince, ale nikdo tu nebyl. Zmateně se rozhlížel po nějakých stopách.
Najednou si všiml, že na druhé straně, skoro pod křovím, leží nějaká kniha. Přišel blíž, zvedl ji a zjistil, že to není kniha. Byl to spíš sešit, nebo deník. Otevřel ho a pomalu jím listoval.

Kurt doběhl ke své kamarádce, která na něj už notnou chvíli čekala před nákupním centrem. Omlouval se jí skoro celou dobu, co nakupovali, až si z něj nakonec sama začala dělat legraci. Kurt byl rád, že ji má. Přestože nikdo nedokázal úplně smazat jeho trápení, ona mu vždycky alespoň na chvilku dodala energii a pozitivní náladu. Dokonale si rozuměli a Kurt někdy ve svých zoufalých představách přemýšlel nad tím, že když se mu nepodaří najít si lásku, sestěhuje se prostě dohromady s Mercedes. Byl přesvědčen o tom, že by jim to soužití dokonale fungovalo, přestože mezi nimi nikdy nemohl být vztah.

Blaine konečně pročetl celý deník. Byly to spíš útržky, volné asociace a vyjádření momentálního rozpoložení, než souvislý text. Osoba, která si toto zapisovala, o sobě nenapsala téměř nic konkrétního. Ale přesto pochopil, že ten dotyčný nejspíš dost trpí. Nechápal, jak může někdo někomu tak ubližovat jen kvůli odlišné sexuální orientaci.
Seděl na vlhké trávě uprostřed malé mýtinky a bylo mu smutno. Slyšel ho zpívat, četl tok jeho myšlenek a toužil ho poznat. Jenže nevěděl nic. Ale byl si jistý, že ten nádherný hlas si zapamatuje a že ho pozná.

Kurt přišel domů a začal vybalovat tašky nadité věcmi, které si zakoupil. Vždycky když byl v depresi, nakupoval. Hlavně podle toho to na něm Mercedes poznala, ale jemu to bylo jedno. Měla řeči, ale on ji nevnímal a nakupoval.
Když si konečně vše uložil, rozhodl se zapsat si svou aktuální náladu do deníku. Prohrabal celou svou tašku, ale nenašel ho. Sakra, musel jsem ho nechat v parku, rozzlobil se sám na sebe. Vstal, znovu se převlékl a vydal se ven. Trochu se setmělo, začal foukat vítr a vypadalo to, že se co nevidět spustí pořádný lijavec. A já jsem si ani nevzal deštník. To je den!

Blaine si všiml, že se zvedl pořádný vítr a začala se stahovat černá mračna. Rychle se zvedl, deník strčil do tašky, prodral se ven z křoví a vydal se ke svému autu, které jako na potvoru nechal zaparkované úplně na druhé straně. Modlil se, aby to stihl dřív, než se to spustí.

Kapky už začaly pomalu padat z nebe, když Kurt došel do parku. Cestou ke svému místu potkal pouze jednoho mladíka, který se evidentně běžel schovat. Jinak tu nebyl nikdo. Rychle se prodral na mýtinku a začal se shánět po svém deníku. Jenže tam nebyl. Podíval se pořádně pod všechny keře, ale nenašel ho. To snad není možné. Tak on ještě nakonec přece jenom bude zahrabaný v tašce a já tu moknu zbytečně! nadával sám sobě. Z oblohy už se spouštěly hotové provazy vody. Kurt si naštvaně zvadl límec své bundy, aby mu za něj nepršelo, a vydal se směrem k domovu.

Blaine seděl ve svém pokoji a zadumaně brnkal na kytaru. Nehrál nic konkrétního, jen se nechával vést svými pocity.
Když přišel zpátky, znovu si pročetl celý deník a pojala ho ještě větší touha ho poznat. Chtělo se mu tomu člověku pomoct, poskytnout mu rameno, na kterém by se mohl vyplakat, náruč, která by ho objala a snad i... lásku.
Brnkal a připadal si jako blázen. Je možné zamilovat se do někoho jenom z útržků jeho myšlenek a krásného hlasu? Blaine nevěděl, ale rozhodl se, že ho prostě musí najít. I když si nebyl vůbec jistý jak.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin Karin | 1. března 2017 v 16:00 | Reagovat

Jsem zvědavá na jejích setkání. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama