Změna je život - 4. kapitola

30. září 2011 v 14:00 | Tessee |  Mé výtvory - na pokračování

Lucy jde poprvé do nové školy. Jaké bude seznámení se spolužáky?
4. KAPITOLA

Lucy strávila celý den doma. Původně měla sice v plánu projít se zase trochu po okolí, ale nakonec se zasekla na chatu s kamarádkou ze států. Než se nadála, byl večer. Došlo jí to až díky tomu, že se vrátil Tom. Uvědomila si, že druhý den jde poprvé do školy a začínala se jí zmocňovat nervozita. Jediné, co o té škole věděla, že se tam učí v angličtině. Což pro ni byla výhoda. Ale představa, že se bude muset začleňovat do kolektivu lidí, kteří se znají už nejméně tři roky, ji děsila. Navíc věděla, že se bude muset začít učit ten příšerný jazyk, kterým se tu mluvilo. Ani trochu se jínelíbil, ale bylo to povinné.

Ráno probudil Lucy Tomův budík. Neochotně otevřela oči a zjistila, že bratr už je v koupelně. Nejradši by se na to vykašlala a spala dál, ale nešlo to. Začínala škola.

Nasnídali se spolu, ale nepromluvili na sebe ani slovo. Až když už se měl Tom k odchodu, musela se Lucy zeptat: "Jak se dopravuješ do školy?"
"Autobusem," prohodil a vyšel ven. Lucy ho naštvaně následovala. Rozhodla se, že musí vymyslet způsob, jak se dostat do školy bez Toma. Ale dnes to ještě nešlo jinak, než jít za ním.

Asi po patnácti minutách jízdy si všimla, že Tom vystupuje a vystoupila tedy s ním. Škola byla od zastávky na dohled, takže už ho nechala jít po svém a trochu se courala. Už se tam sice jednou podívat byla, když jí tam táta přihlašoval. Ale stejně se cítila divně. Všude kolem ní bylo spousta lidí, všichni se smáli a vítali. Skoro to vypadalo, jako by se do té školy těšili. Lucy si všimla, že mluví mnoha různými jazyky. Ta škola je opravdu mezinárodní, pomyslela si a vešla dovnitř. Vyndala si papír s pokyny, který dostala při zápisu, znovu si přečetla kam má jít a vydala se do své třídy.

Trochu nesměle vešla dovnitř a rozhlédla se.
"Promiň, můžu se na něco zeptat?" prohodila směrem k dívce, která seděla hned u dveří.
"Jasně," odpověděla.
"Kam si můžu sednout? Jsem tu nová."
Dívka se rozhlédla po třídě a evidentně se snažila zmapovat volná místa.
"Jestli ti nevadí sedět vepředu, jedno místo je hned tady za mnou. A jestli chceš sedět vzadu, myslím, že tamhle je taky volno," ukázala někam do zadních lavic. Lucy nedokázala přesně odhadnout, které místo tím přesně myslela, a tak se radši posadila na místo za ní.
"Mimochodem, já jsem Petra," podávala jí dívka ruku.
"Lucy," odpověděla jí a vděčně se usmála. Oddechla si, že se s ní hned někdo baví a začínala z ní opadat nervozita.
"Odkud jsi, Lucy?"
"Z Chicaga. Odkud ty?"
"Já jsem odsud, z Prahy. Ale můj táta je Australan, takže trvá na tom, abych chodila do školy, kde se učí v angličtině," kroutila Petra hlavou a zasmála se. V tu chvíli se k ní přihnala další dívka a objala ji.
"Ahoj!" vítala se s ní Petra. "Lucy, tohle je Nataša. Natašo, Lucy," představovala je. Nataša se s Lucy taky hned vítala a Lucy si všimla, že má neustále nasazený zářivý úsměv.
"Ty jsi z Británie?" vyzvídala hned Nataša.
"Ne, ze států."
"Páni, já podle toho jména myslela, že z Británie. A odkud ze států?" vyptávala se Nataša angličtinou s drobným přízvukem.
"Z Chicaga," odpověděla Lucy.
"Jů, tam jsem byla!"
"Vážně?" rozsvítily se Lucy oči. Byla ráda, že narazila na někoho, kdo zná její rodné město.
"No jasně. Já s našima cestuju často."
"Nataša se fláká," zasmála se Petra. "Je ve škole dohromady tak maximálně tři měsíce," dobírala si kamarádku s úsměvem a Nataša pokrčila rameny. To už se ale ozval zvonek a do třídy vstoupila učitelka. Lucy tedy začala dávat pozor.

Škola první den netrvala dlouho. Sdělili jim jen úvodní informace, učitelka představila nové žáky, kterých bylo kromě Lucy asi pět, rozdali jim rozvrh a pustili je. Lucy měla v plánu jít domů, ale Nataša, Petra a tři další holky jí pozvaly, jestli s nimi nechce zajít na kafe, a tak se k nim přidala.
Když odcházely, zahlédla na chodbě Davida, který na ni mával. Lucy ho pozdravila kývnutím, ale víc pozornosti mu nevěnovala. Obávala se, že někde poblíž bude i její bratr a moc nechtěla, aby se vědělo, že jsou příbuzní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama