W. P. Program - 14. kapitola

10. září 2011 v 12:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - W. P. Program


... Ještě mu zbývalo skoro čtyřicet minut do další schůzky. A tak se rozhodl, že půjde tam, kam chodil vždy, když byl buď hodně smutný nebo naopak šťastný. ...

14. KAPITOLA

"Tak, pane Lee, dejte mi co nejdříve vědět, jak jste se s manželkou rozhodli," loučil se Kurt s jedním ze svých zákazníků. Byl utahaný, bolela ho hlava, ale před klienty se vždy snažil vypadat svěže a být k nim co nejmilejší. Někdy to bylo těžké, protože někteří lidé se prostě nedokázali rozhodnout a nebo byli jen nepříjemní. Ale Kurt zastával ten názor, že když na ně bude milý, udělá lepší obchod. Většinou se mu to vyplácelo.

"Ahoj Iris," pozdravil svou sekretářku, když vešel do kanceláře.
"Ahoj Billy," oplatila mu úsměvem. "Jsi tu brzo. Čekala jsem tě až někdy k večeru."
"Jo, musím si udělat kafe. To lítání po městě mě jednou zabije."
Iris se zasmála. Kurt to nechápal, ale tahle žena byla prostě vždy dobře naladěná. A nebo tak aspoň vypadala. Každý den měla na tváři úsměv a se vším mu ochotně a dobře pomáhala. Byla jeho poklad.
"Máš pro mě nějaké nové zákazníky?" zeptal se, když si konečně uvařil velký hrnek kafe.
"Jednoho. Nějaká paní Smithová si chce pronajmout byt v centru."
"Skvěle," pokýval hlavou Kurt. Byt v centru, to znamenalo obrovský nájem a větší provizi pro něj.
"Jo a ještě abych nezapomněla," zastavila ho Iris, když už byl na odchodu do své kanceláře. "Někdo tě tu hledal. Teda vlastně, já nevím, jestli hledal přímo tebe, ale prostě se na tebe ptal."
"A kdo?" zajímalo Kurta.
"Muž, mohlo mu být asi jako tobě. Jméno mi bohužel neřekl, ale nejspíš se ještě vrátí."
Kurt přemýšlel, kdo by ho mohl hledat. Vůbec mu to nedocházelo. Až teprve když dosedl ke svému stolu, vytřeštil najednou oči a prudce se zase zvedl. Začal se zuřivě přehrabovat ve stole a po chvíli našel fotku z plesu, kterou mu dala Innie, když mu poprvé s Tomem o Blainovi řekli. Rychle přiběhl za Iris, ukázal na Blaina a s vytřeštěným, nedočkavým výrazem se zeptal: "Byl to on?"
Iris si prohlédla fotku a zasmála se. "Páni, ze kdy to je? To ti muselo být tak šestnáct, ne?"
"Tak byl to on, Iris?!" zakřičel na ni. Iris to trochu zarazilo, ale odpověděla.
"Nemusíš na mě křičet. Ale myslím, že to byl on. Jen o pár let starší."
"Blaine," vydechl Kurt a zhroutil se do křesla. Do očí mu vyhrkly slzy. Už byl tak blízko.
"Proč jsi ho tu nezdržela?"
"Promiň, ale nemohla jsem přece vědět, že ho budeš chtít vidět. Ani jsem nevěděla, jestli hledá tebe. Vůbec nic o tobě nevěděl. Jenom to, že máš realitku někde v New Yorku," ohradila se Iris.
"Jo, máš pravdu, promiň. Já jenom, že už je to tak strašně dlouho a já se prostě nemůžu dočkat." Zabořil obličej do dlaní.
"Jsi v pořádku?" starala se Iris.
"V tom nejlepším, Iris. V tom nejlepším," usmál se na ni. "Kdy přijde?"
"Já nevím, ale asi až někdy později odpoledne. Já jsem myslela, že tu dřív nebudeš."
"To je dobře. Já stejně ještě budu muset na dvě prohlídky. Ale kdyby přišel dřív, zdrž ho tu za každou cenu."
"Dobře," přikývla.
Kurt zničeho nic Iris objal. Nemohl si pomoct. Prostě potřeboval to štěstí nějak ventilovat. "Už jen pár hodin a zase ho uvidím," běželo mu v hlavě.

Blaine si dal oběd a konečně vyrazil na Broadway. Chtěl se jenom projít kolem všech těch divadel. Cítit tu atmosféru. Šel slavnou ulicí a nemohl se vynadívat na všechny ty plakáty a billboardy, co u divadel visely a upoutávaly na nejrůznější produkce. Hrozně rád by do některého divadla šel. Ale měl před sebou jinou práci. Pořád ještě mu zbýval docela dlouhý seznam, kam musí ten den zajít.
Šel a představoval si, jaké by to bylo, být tu teď s Kurtem. Vzpomněl si opět na sen, který se mu ráno zdál. Popošel ještě kousek a ocitl se u něj. Gershwin Theatre. Na budově visel velký plakát, který upoutával na muzikál Wicked.
"Nemůžu uvěřit tomu, že to tu zase hrajou. Je to jako osud," usmál se a posadil se na nedalekou lavičku.

Kurt vyšel ven z budovy, kde sídlila jeho kancelář. Podíval se na hodiny. Ještě mu zbývalo skoro čtyřicet minut do další schůzky. A tak se rozhodl, že půjde tam, kam chodil vždy, když byl buď hodně smutný nebo naopak šťastný. Přestože profesionálně se tomu věnovat nesměl, trávil na Broadwayi hodně svého volného času.
Přišel k oblíbenému divadlu a spokojeně se zadíval na černo zelený plakát. Nevšiml si, že o kousek dál ho pozoruje kudrnatý muž s lískovýma očima.

Blaine si všiml vysokého muže, který se kousek od něj zastavil a zíral na budovu divadla jako na zjevení. Viděl ho jenom zezadu, ale srdce mu začínalo bušit rychleji a rychleji.

Budeme bydlet blízko Broadwaye a každý den se budeme u Gershwin Theatre, po škole nebo po práci, scházet. Bude to naše místo,vzpomněl si Kurt na jejich dávný rozhovor a trochu se pousmál.
Blaine se pomalu zvedl a přibližoval se k němu. Teď už si byl jistý. Je to on. Nemohl tomu uvěřit. Po dvaadvaceti letech ho zase vidí. Stojí tu před ním a vypadá krásněji, než kdy dřív. Po tvářích mu pomalu začaly stékat slzy.

"Blaine, kde jenom jsi?" řekl potichu Kurt a zavřel oči.
To už stál Blaine docela blízkoněj. Tak blízko, že ho mohl slyšet. Opatrně ho vzal za ruku a zašeptal: "Kurte, lásko."
Kurt otevřel oči. Zdálo se mu, jako by byl ve zpomaleném filmu. Podíval se na svou ruku, za kterou ho Blaine držel, aby se ujistil, že se mu to nezdá. Pak se pomalu otočil.
Byl to on. Koukal se do obličeje kudrnatému muži s lískovýma očima. Těma očima, které toužil spatřit dvaadvacet let.
"Blaine," zašeptal a po tvářích mu, stejně jako jeho lásce, stékaly slzy. Oba se na sebe dívali, plakali a nemohli uvěřit tomu, že se to konečně stalo, že se konečně zase setkali. Trvalo to jen okamžik, ale jim připadal jako celá věčnost. A pak si konečně, po té příšerně dlouhé době, zase padli do náruče.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dorea dorea | E-mail | Web | 13. září 2011 v 17:03 | Reagovat

ááá a je to tady! konečně :D jako z pohádky :) díky!

2 Luna Luna | 20. září 2011 v 13:27 | Reagovat

To bylo nádherné, i nějaká ta slza si našla cestičku...

3 Brea Brea | 1. prosince 2011 v 21:34 | Reagovat

To bolo tak úžasné...čo by som dala za sfilmovanú verziu :D

4 Karin Karin | 27. února 2017 v 20:57 | Reagovat

Tak se konečně setkali. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama