W. P. Program - 4. kapitola

31. srpna 2011 v 12:00 | Tessee |  Glee Fanfiction - W. P. Program


... "Proč, proč jim to udělali?", křičela v pláči nešťastně Innie. Nedokázala pochopit, jak mohl jejímu milovanému tátovi někdo takhle ublížit. ...4.KAPITOLA


Tom vzal složku do rukou, otevřel ji, podíval se na Innie a zeptal se: "Už jsi někdy slyšela jméno Blaine Anderson?"
"Nikdy," zavrtěla Innie hlavou.
Tom vytáhl ze složky jednu fotku a podal jí Innie. "Tohle je Blaine Anderson."
Innie se na ní podívala. "To nějak nechápu. Tohle je přece můj táta." Chvilku přemýšlela. "On má dvojče?", vyvalila na Toma oči.
"Ale ne, nemá žádné dvojče. Tohle je tvůj táta. Nebo spíš to byl tvůj táta." Tom se musel pořádně nadechnout, než to ze sebe začal soukat.
"Víš, Innie, když bylo tvému tátovi devatenáct, byl tehdy, společně se svým přítelem, Kurtem Hummelem," podal jí další fotku. "Byli oba svědky docela brutální vraždy."
Innie vyvalila na Toma oči a musela si zakrýt pusu, aby nevykřikla. Nemohla uvěřit tomu, co právě slyšela, ale Tom ještě pokračoval.
"Pravděpodobně se pak strhla pořádná přestřelka. Nebudu ti to popisovat do detailů. Šlo tam o pomstu gangů. Každopádně tvůj táta i Kurt se dostali mezi ně a oba byli poměrně těžce zraněni."
"Pane bože," vydechla jen Innie a do očí se jí draly slzy.
"Oba pak odvezli do nemocnice. Být svědkem takové události je hrozně nebezpečné, Innie. Oběma hrozilo, že si je ti gangsteři najdou. A proto museli být zařazeni do takzvaného programu na ochranu svědků. Byly jim kompletně změněny identity. Proto se teď tvůj táta jmenuje Jamie Mayer, bydlíte tady a oficiálně ani není gay."
Innie koukala na Toma s otevřenou pusou.
"A Kurt? Co se stalo s Kurtem? Zjistil jsi, kde je? Jak se jmenuje?", chrlila na něj smršť dalších otázek.
"Vím všechno, Innie. Ale je tu jeden problém. A myslím, že s tím souvisí to, proč to tvého tátu tak vzalo." Na chvíli se odmlčel a pak pokračoval. "Víš, v programu na ochranu svědků je důležité, abys přerušila veškerý kontakt se všemi, co jsi kdy znala. Je to psychicky hrozně těžký proces. No a protože bylo nutné tvého tátu a Kurta oddělit a lidi z FBI se nejspíš báli, že by se kontaktovali, tak... tak oběma řekli, že ten druhý zemřel při přestřelce."
"Pane bože, jak mohli!", vykřikla Innie a rozbrečela se.
"Innie, je mi to moc líto.", vzal ji do náručí a snažil se ji uklidnit.
"Proč, proč jim to udělali? Proč je nenechali jít spolu?", křičela v pláči nešťastně Innie. Nedokázala pochopit, jak mohl jejímu milovanému tátovi někdo takhle ublížit.
Tom se snažil jí to co nejklidnějším, konješivým hlasem vysvětlit. "Innie, tohle je bohužel smutná praxe. Bylo by moc nebezpečné, nechat je žít společně."
Innie jen plakala, Tom ji držel v náručí a hladil ji po vlasech. Samotného ho to ničilo, obzvlášť, když viděl, jak to ublížilo Innie. Ale věděl, že teď jí musí být oporou.
"Innie, v té spoustě strašných zpráv je ale i jedna pozitivní."
"Vážně?", podívala se na něj uplakaně.
"Ano. Trochu jsem zapátral a zjistil jsem, že ti chlápci, co šli po tvém tátovi a Kurtovi jsou mrtví a jejich gangy se podařilo zachytit."
"A co to znamená?"
"To znamená, že by se oba teoreticky mohli vrátit ke svému původnímu životu."
"A proč jim to proboha neřekli?!", rozčílila se najednou Innie.
"Víš, Innie, někdy, když to trvá takhle dlouho, tak si ti lidé vytvoří úplně novou identitu, sžijou se s ní a už by se jim těžko vracelo. Proto se někdy FBI rozhodne jim nic neříct a nekomplikovat jim život. Ale..."
"To je největší blbost, jakou jsem kdy slyšela! Vždyť můj táta musí popírat, kdo skutečně je!", skočila mu naštvaně do řeči.
"Kdybys mě nechala domluvit, tak bych ti řekl, že tohle není ten případ. Myslím, že jenom ještě není úplně uzavřený. Předpokládám, že kdybys to nezjistila teď ty, přibližně za rok by to tátovi přišla říct FBI."
"Vážně?"
Tom přikývnul. "Innie, já vím, že bys teď nejradši všchno tátovi řekla. Ale prosím tě, nedělej to. Myslím, že si nikdo nedokážeme představit, jaké to pro něj muselo být. A především to, že si myslí, že je Kurt mrtvý. Takové věci se řeší velmi opatrně a s psychologem."
"Tome já ho musím najít. Musím ho přivést tátovi zpátky!"
"Tohle není vůbec dobrý nápad. Innie myslím, že Kurt na tom musí být stejně, jako tvůj táta. Úplně stejná situace!"
"Ale když budeme čekat, než se FBI rozhoupe, tak se to třeba ani nikdy nedozví! Já ho prostě najdu, Tome. Najdu ho a přivedu ho tátovi. Ať chceš, nebo ne," řekla rozhodně Innie, vzala do rukou složku a začala v ní listovat. Tom věděl, že nemá cenu jí v tom bránit. Stejně by si našla cestu, jak se k těm informacím dostat.
"Pane bože, tady je popsaný úplně celý náš život. I o mně je tu všechno," kroutila hlavou. Pak došla až k současnosti. "Ježiš, tady je zaznamenaný i naše seznámení!", podívala se trochu vyděšeně na Toma.
"Já vím, četl jsem to."
"Ale nechceš mi snad říct, že jsi o tom věděl, že ne?!", zamračila se na něj.
"Přísahám, že ne. Až do včerejška."
"Ale označili tě jako velmi vhodnou osobu," zašklebila se na něj a dala mu pusu. "To by mě zajímalo, co by dělali, kdybych chodila s někým nevhodným."
"No to by asi záleželo na tom, jak moc nevhodný by byl. Kdyby..."
"Víš co, zlato, radši to moc nerozebírej," přerušila ho Innie a rozesmála se.
"Aspoň, že už se směješ," políbil ji Tom a Innie pročítala dál.
"Tady to je," zaradovala se, když dorazila na stránku, kde začínal popis Kurtovy nové identity.
"Jmenuje se Billy Jones a bydlí v... v New Yorku? Jak může bydlet v takovém velkoměstě? Myslela jsem, že když se někdo schovává, tak do nějakého zapadákova!", vyhrkla.
"Myslím, že schovat někoho mezi tolika lidmi taky není zas tak špatný nápad."
"Paráda, takže si uděláme výlet do NY," zaradovala se Innie.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Roedeer Roedeer | Web | 31. srpna 2011 v 13:15 | Reagovat

Vsadim se, ze tohle nikdo necekal.
Btw, po prime reci se za uvozovkami nikdy nepise carka a taktez si myslim, ze neni treba na zacatku kapitoly vypisovat POV (jako to mas u tech prechozich). Je teda dobrym uzusem drzet se pres cely pribeh jednoho vypravece (strucne o typech vypravece tady: http://havlicekjara.sweb.cz/cestina/14.htm, pokud by te to zajimalo nejak vic, muzu jeste najit sve vypisky ze skoly :]), pokud nechces, mela bys to aspon rovnomerne stridat, pak, pokud ctenar neni uplny trotl, nebude potrebovat upozorneni.

2 dorea dorea | E-mail | Web | 31. srpna 2011 v 17:56 | Reagovat

to jsem opravdu nečekala, tak teď jen, jak je dáš dohromady? :D ta myšlenka se mi vážně líbí :)
POV,dlouho jsem přemýšlela, kde se to vzalo, u HP jsem to nikdy napsané neviděla a pak jsem koukala na gleefansite a oni to tam mají jako doporučené, ale podle mě to jen kazí text a zbytečně rozptyluje čtenáře... na druhou stranu vím, že Petra Neomillnerová ve svých knihách, používá jméno postavy, když je text z jejího pohledu...

3 Tessee Tessee | 2. září 2011 v 22:14 | Reagovat

[1]: Nějak si nejsem jistá, jestli je ta první věta míněna vážně nebo ironicky... :D
Jinak jak jsem už říkla, jen začínám... tzn. co se formy týče (ad. POV), inspiruju se u jiných fanfiction, ale asi ně vždycky je to dobře :D a psaní přímé řeči mi nikdy nešlo :/

4 Roedeer Roedeer | Web | 3. září 2011 v 19:40 | Reagovat

Ironicky rozhodne ne.
Ze nejde, staci akorat nepsat ty carky po uvozovkach ;]

5 Tessee Tessee | 3. září 2011 v 20:52 | Reagovat

OK, zapamatuju si to :D
jinak mě to právě docela překvapilo, že jste to nečekali... ale jsem ráda :)

6 Karin Karin | 27. února 2017 v 15:50 | Reagovat

Jupí ta to nemusí skončit smutné. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama