W. P. Program - 1. kapitola

28. srpna 2011 v 23:31 | Tessee |  Glee Fanfiction - W. P. Program


" ... Pak už začínaly fotky ze samotného plesu. Na několika z nich byl táta na pódiu a evidentně zpíval. To vůbec nevím, že táta zpívá, napadlo mě. Otočila jsem stránku a tentokrát už ve mně trochu hrklo. ..."


1. KAPITOLA

POV Innie
Bylo zrovna léto a s kamarády jsme se scházeli každý den na pláži. Všichni jsme sdíleli lásku k muzice a tak jsme se rozhodli, že tohle léto si poslechneme co nejvíc starých hitů. Každý den měl někdo přijít s opravdovou klasikou a nebo s něčím, co naopak nikdo z nás nezná.
Když přišla řada na mě, nic mě nenapadalo. Seděla jsem odpoledne ve svém pokoji, projížděla internet, ale pořád nic. Nakonec mě napadlo zajít za tátou.
"Tati, nemáš náhodou někde schovaný takový ty desky, co jste kdysi poslouchali?", zeptala jsem se ho, když konečně přišel z práce. Ne, že by to bylo daleko, restaurace byla od našeho domu nadohled, ale nechtěla jsem ho tam rušit.
"Zlato, kdy si myslíš, že jsem se jako narodil?", zeptal se mě trochu naštvaně, ale v jeho lískové oči se na mě smály.
"Tak já nevim. Co jste teda poslouchali?", zkusila jsem to znovu.
"Zkus se podívat na půdu. Tam možná budou nějaké krabice s CDčky. A na co to vůbec potřebuješ?", křičel na mě, když už jsem se hnala do schodů.
"Hledám starý hity!"

Vyštrachala jsem se na půdu a přemýšlela, kde by se tak mohly nacházet nějaké tátovy krabice. Skoro nikdy jsem tam nechodila. Jako malé mi to nahánělo strach a ten nepříjemný pocit ve mně tak nějak zůstal. Jenže teď už jsem byla fakt zoufalá a tak jsem se začala přehrabovat v tom všem haraburdí.
Když jsem se konečně prohrabala mými starými věcmi z dětství, které si táta bůh ví proč schovával, a také starými věcmi po mámě, mezi kterými jsem mimochodem našla úžasné šaty, narazila jsem konečně na dvě hodně ošuntělé krabice.

Otevřela jsem první z nich a dala se do hledání. Žádná CD jsem nenašla, ale něco mě přece jen zaujalo. Bylo to nějaké fotoalbum a na obálce stálo "Junior Prom, WMHS, 2011". Spočítala jsem si, že to muselo být našim jenom o rok méně, než je mě teď a napadlo mě, že to třeba budou fotky z jejich plesu.
Otevřela jsem ho tedy a prohlížela, jestli tátu a mámu někde poznám. Začínalo to klasickými portréty, ale mezi nimi jsem ani jednoho z rodičů nenašla. Pokračovaly menší skupinky. Obracela jsem jednu stránku za druhou a najednou jsem uviděla něco, co mě trochu zarazilo. Na té fotce byl táta v obětí s klukem, který měl na hlavě korunu a v ruce žezlo. Asi nějaká recese, nebo nejlepší kamarádi, pomyslela jsem si. Musela jsem se tomu docela smát. Obracela jsem stránky a prohlížela modely, co tenkrát holky nosily na ples. Pak už začínaly fotky ze samotného plesu. Na několika z nich byl táta na pódiu a evidentně zpíval. To vůbec nevím, že táta zpívá, napadlo mě. Otočila jsem stránku a tentokrát už ve mně trochu hrklo.

Byla tam další fotka táty s tím klukem s korunou. Tentokrát byli ale sami uprostřed parketu a tančili. Podívala jsem se zpět na jejich fotodvojici a všimla si, že jejich obleky byly naprosto sladěny. Oba měli v klopě růžový karafiát. Táta měl jednoduchý černý oblek, bílou košili a kravatu a ten s korunou měl něco jako kilt a docela zdobené sako. Vrátila jsem se k fotkám přímo z plesu a projížděla je dál. Táta s ním tančil skoro na všech.

Chvíli jsem jenom tak seděla, koukala do blba a snažila se srovnat si to v hlavě. Nechtělo se mi uvěřit tomu, co mě neustále napadalo.
Potřebovala jsem vědět víc. Začala jsem se znovu prohrabávat v krabici a hledala. Nevěděla jsem přesně co, ale byla jsem si jistá, že tam ještě něco bude. A taky, že jo.

Zrak mi padl na něco co zvenku vypadalo jako deník. Na obálce stálo "Léto 2011". Srdce mi bušilo jako o závod. Trochu jsem se bála, co bude uvnitř. Nadechla jsem se a pak to otevřela.
Bylo to znovu fotoalbum. Tentokrát už ale na všech fotkách byl buď táta, nebo ten kluk, nebo oni dva spolu. Vypadalo to, že spolu strávili celé léto na různých místech. Když jsem došla přibližně do půlky, spatřila jsem něco, z čeho mi doslova spadla brada. Na jedné stránce byl fotka, ne které se můj táta líbal s tím klukem, ta fotka byla orámovaná červeným srdcem a pod tím bylo napsáno: "Love you forever!"
Tak teď už mi to bylo jasné. Bála jsem se to vyslovit nahlas, ale v hlavě jsem křičela: "Bože, můj táta je gay!"

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 dorea dorea | E-mail | Web | 29. srpna 2011 v 1:13 | Reagovat

no tak to dopadá, když si někdo nedává pozor, kam co schová :) těším se na pokračování!
ohledně toho smazání, já nějak nevím, co na to říct, chápu, že si povídku radši necháš na glee fansite, když ti ji tam víc komentují, ale to pravidlo mi připadá nesmyslné, ale za to smaozřejmě nemůžeš, každopádně budu napjatě vyhlížet obě :)

2 Lúthien Lúthien | Web | 4. října 2011 v 20:45 | Reagovat

To je báječný! :-) Naprosto skvělá kapča, moc se mi líbí. Má to něco společného s Glee? Všimla jsem si totiž,že na hlavním obrázku je Kurt a asi o tom bude i zbytek. :) Super!

3 Tessee Tessee | 5. října 2011 v 15:07 | Reagovat

Děkuju :-) No, je to Glee fanfiction... tzn. společné to má postavy Kurta a Blaina a jejich minulost, která v této povídce vychází ze seriálu :-)

4 Karin Karin | 27. února 2017 v 15:39 | Reagovat

To musel byt pěkný šok jdu číst další díl. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama